Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Kontrolka cisnienia oleju


skibex1986

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam pewien problem audi a4 1.9 2000r. Po przejechaniu okolo 60 km zapala sie kontrolka oleju (konewka z dopiskiem min) Problem pojawił sie już paro krotnie, brak innych objawów, silnik pracuje normalnie (im więcej o tym myślę tym większe mam wątpliwości.) Po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu zapłonu kontrolka nadal się świeci. Wydaje mi sie ze w przypadku uszkodzenia pompy olejowej, kontrolka zapaliła by się dopiero po odpaleniu.

proszę o rade.

pozdrawiam

[mod]Proszę używać prefix kolejne niezgodne z regulaminem tematy będą usuwane[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak też tak kiedyś miałem że po nagłym hamowaniu mi się zapaliła ale ja od razu sprawdziłem stan i dolałem oleju.U mnie to było za mało oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialny za to jest czujnik stanu poziomu oleju który jest w dolnej części miski olejowej.Przy niskim stanie oleju w silniku zapala się ta kontrolka o której piszesz .Jak stan oleju jest ok. to może wina tego czujnika.Wypnij wtyczkę i spryskaj gniazdo WD-40 może pomoże,czasami wilgoć płata różne figle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale po przekręceniu kluczyka to raczej do chwili uruchomienia silnika kontrolka będzie się palić... moment przekręcenia na zaplon świadczy zaledwie o sprawności czujników z tego co wiem :mysli: moze olej zmieniłeś, a jak było wczesniej? [br]Dopisany: 02 Maj 2010, 21:39_________________________________________________"Po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu zapłonu kontrolka nadal się świeci" oczywiście nawiązuje do tego zdania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale po przekręceniu kluczyka to raczej do chwili uruchomienia silnika kontrolka będzie się palić... moment przekręcenia na zaplon świadczy zaledwie o sprawności czujników z tego co wiem :mysli: moze olej zmieniłeś, a jak było wczesniej? [br]Dopisany: 02 Maj 2010, 21:39_________________________________________________"Po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu zapłonu kontrolka nadal się świeci" oczywiście nawiązuje do tego zdania...

ja mam ajm i żadna kontrolka oleju mi się nie pali po przekreceniu kluczyka. Dopiero po wyjęciu wtyczki z czujnika ciśnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież on pisze że chodzi o kontrolke od poziomu oleju a nie od ciśnienia oleju :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz olej, u mnie zapalało sie na magnatecu??? teraz mam inny olej i od dłuzszego czasu nic sie nie dzieje, kiedys tez na autostradzie zapalało mi sie min i pomimo tego że olej był co jakieś 100 km, wystarczyło otworzyc maske i wyjac i włożyc miarkę,.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...