Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Oto niunia zdzisia ;)


zdzis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam styczność z prawie identycznym pojazdem jak Twój tylko że w innym kolorze, ale silnik, rocznik i kolorystyka/wyposażenie wnętrza identyczne :) Ktoś z rodziny ma. I na temat tych 75 KM powiem tyle: W mieście silniczek radzi sobie bardzo dobrze i pali mniej jak 1Z czy AFN, natomiast na trasie jeśli się jedzie przepisowe 90 km/h i nie trzeba nic wyprzedzać też da się jechać, ale jak trzeba coś wyprzedzić lub się nam śpieszy to niestety brakuje. Ponieważ ja głównie robie trasę a nie miasto i prędkość trochę wyższa niż przepisowa :decayed: + częste wyprzedzanie, więc z tym silniczkiem bym się męczył, ale każdy lubi coś innego i np. mój brat jest zadowolony z użytkowania tego silnika, bo głównie jeździ po mieście :)

Ładne autko i na bank zadbane, bo przebiegu też pewnie dużego nie ma :) Skąd pochodzi? Belgia? Holandia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belg. Lata właściwie po mieście bądź tereny podmiejskie czyli się nie poszaleje. Rocznie wieksze trasy to łącznie max 2000km :/ więc spisuje się znakomicie. Ifaktem jest że po mieście pali on naprawde oszczędnie. Na trasie wychodzi nieco gorzej.

I sam styl jazdy robi wiele. Ojciec go oszczędza i przydusza :( i w 5 sie zmieścić nie może. Ja znacznie dynamiczniej i pali znacznie mniej...

Jak jechałem z gościem on b7 z silniczkem 3 literki to troszkę serce go bolało jak na stacji płacił drugie tyle :>

A przy okazji ten silnik wszystko przepali i nie zakaszle, nie boi się gorszego paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji ten silnik wszystko przepali i nie zakaszle, nie boi się gorszego paliwa

Ale ten silnik różni się tylko mapą (ekologiczny i ekonomiczny ukłon od Audi i seria aut przygotowana właśnie na kraj taki jak Belgia :) ) W innych krajach ciężko o AFFa ;) i może jeszcze ma coś innego ale tak na serio to jest dokładnie taki sam silnik jak 1Z (90KM), może wtryski inne, ale tego nie powiem, bo nie wiem - mechanikiem nie jestem i nie grzebałem przy tym silniku. Z tego co widziałem to nawet turbina jest chyba taka sama jak w 1Zcie.

Jak jechałem z gościem on b7 z silniczkem 3 literki to troszkę serce go bolało jak na stacji płacił drugie tyle :>

Nic dziwnego... To serce tak samo by go bolało jak byś jechał 1Ztem (90KM), albo AFNem (110KM), bo różnice w spalaniu w tych silnikach będą bardzo niewielkie :) (biorąc pod uwagę taki sam styl jazdy). Ale ogólnie wydaje mi się że charakterystyka (mapa) silnika AFF jest przygotowana właśnie na miasto, a AFN bardziej na trasę :) Stąd może być różnica w spalaniu w mieście, ale tak jak mówię jeżdżąc podobnie różnica w spalaniu będzie niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie różnica jest niewielka. Podobno wtryski inne i komp do zmiany + przeprogramowanie. Jakieś pogłoski chodziły że przełożenia w skrzyni niby inne ale ile w tym prawdy... :confused4: A turbo nie wiem czy nie jest po prostu inaczej ustawione i takie samo...

Belgia Holandia, tam troche inna mentalność i zapotrzebowanie na takie autka. I w sam raz na polskie drogi :) Powstaną autostrady, zmienię samochód :>

Ja bym to określił jako duży samochód miejski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to określił jako duży samochód miejski

:):good: Ważne że Tobie sie nim dobrze jeździ :) Ja bym nie potrafił :gwizdanie: Mi czasami mało 135 kunia i 312 niutków :decayed: Czyli praktycznie około 2 x tyle co u Ciebie przy tej samej masie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny kolorek, i fajna baza na mody, szkoda ze silniczek najsłabszy. MIałem kiedys ibize SDI i po miesiacu uzytkowania mialem dola... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten silnik i jest praktycznie bezobsługowy,

wymieniasz olej, paski i śmigasz, żadnych innych problemów.

Taki silnik kręci milion km. Więc pod tym względem jest świetny.

Natomiast radości z jazdy nie ma żadnej. :no:

Ot, wygodna taczka. Miałem, sprzedałem i kupiłem 110 KM.

Ale auto bardzo ładne. No i zawsze Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kolegi pytanko odnośnie cb radia które zauważyłem we wnętrzu pięknego samochodu :punk:

Jakie masz radyjko, ze zmieściłeś je w tej półeczce ? Sam właśnie poszukuje radia a właśnie najlepiej by było zęby tam się zmieściło. Podrzucisz dokładny modelik a ja sobie wyszukam specyfikacji technicznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kolegi pytanko odnośnie cb radia które zauważyłem we wnętrzu pięknego samochodu :punk:

Jakie masz radyjko, ze zmieściłeś je w tej półeczce ? Sam właśnie poszukuje radia a właśnie najlepiej by było zęby tam się zmieściło. Podrzucisz dokładny modelik a ja sobie wyszukam specyfikacji technicznej ?

to jest uniden 520xl, też takie mam i wchodzi nawet w tą półeczkę pod kierownicą obok konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o tego unidena to bardzo dobre radio, można spokojnie je polecić :good:

Fajny środeczek masz, wieksza felga i niżej :) Będzie super :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gites i wszystko jasne. Teraz wiem na jakie radio się nastawiać.

A jeszcze pytanko odnośnie zasilania do radyjka. Osobiście nie cierpię zwisających kabli gdzie i jak najlepiej umieścić rozgałęziacz na zapalniczkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gites i wszystko jasne. Teraz wiem na jakie jak coś się nastawiać ewentualnie.

A jeszcze pytanko odnośnie zasilania do radyjka. Osobiście nie cierpię zwisających kabli gdzie i jak najlepiej umieścić rozgałęziacz na zapalniczkę ?

Najlepiej jak nie lubisz luźnych kabli to znajdź miejsce w które będziesz wkładał radio i doprowadź tam kabel spod zapalniczki, wyjmij ją i dolutuj przełóż pod dechą i będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej podłączyć zasilanie prosto z aku, zaoszczędzimy ciut szumów i jakiś filterek do tego i gra.

A co do unidena 520xl to raczej nie kupisz bo podobno straciło homologacje i jest zakaz handlu tym towarem z tego ci się orientuję.

Ja dodatkowo zamontowałem sobie dwie zapalaty (rozgałęźnik) wciśnięty w półeczkę pod kier i podłączony pod kabelek co daje + po kluczyku. Dobre do navi i radyjka. Co widać na foto ale zabieram się za podłączenie filtra zakłóceń. Jak przyniesie mikołaj :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie lampy poszły i ledy na dzienne. Pewnie lampy większości się nie spodobają a może jednak zmienią zdanie hehe

W pierwszym poście na samym dole foto. Można komentować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...