Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zamiana alu na mam nuvo 7


mocarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Muszę się poradzić bo jestem noobem :)

Mam teraz takie felgi

http://img571.imageshack.us/img571/7296/16671677.jpg

18, opony 235/40 KENDA i tutaj pierwszy problem, kupiłem nowe opony, używałem je około 3 miesięcy w zeszłym roku, zmieniając zimowe na letnie tydzień temu zauważyłem że po zewnętrznej stronie opon przednich bieżnik

jest tak zjechany, że po tym sezonie opony byłyby do wywalenia - założyłem je na tył. Kosztowały około 1200 zł 4 i tutaj pierwsze pytanie - czy opony się zdarły bo były tanie czy za szybko wchodzę w zakręty? :evil:

Pytanie 2 :)

bardzo mi się podobają te felgi

http://cgi.ebay.pl/Alufelgen-MAM-7-Nuvo-8-5x19-Audi-A4-S4-/400112724970?cmd=ViewItem&pt=Auto_Felgen&hash=item5d2893abea

co sądzicie o tych felach i jakie opony będą najlepsze, oczywiście rozmiar chyba musi być podobny do tych które mam teraz

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę się poradzić bo jestem noobem :)

Mam teraz takie felgi

http://img571.imageshack.us/img571/7296/16671677.jpg

18, opony 235/40 KENDA i tutaj pierwszy problem, kupiłem nowe opony, używałem je około 3 miesięcy w zeszłym roku, zmieniając zimowe na letnie tydzień temu zauważyłem że po zewnętrznej stronie opon przednich bieżnik

jest tak zjechany, że po tym sezonie opony byłyby do wywalenia - założyłem je na tył. Kosztowały około 1200 zł 4 i tutaj pierwsze pytanie - czy opony się zdarły bo były tanie czy za szybko wchodzę w zakręty? :evil:

Pytanie 2 :)

bardzo mi się podobają te felgi

http://cgi.ebay.pl/Alufelgen-MAM-7-Nuvo-8-5x19-Audi-A4-S4-/400112724970?cmd=ViewItem&pt=Auto_Felgen&hash=item5d2893abea

co sądzicie o tych felach i jakie opony będą najlepsze, oczywiście rozmiar chyba musi być podobny do tych które mam teraz

pozdro

1 sprawdź geometrie kół

2 twoje obecne bardziej mi się podobają, a jeżeli już je kupisz to proponuje 225/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj tych drugich, te aktualnie założone na twoim aucie są świetne :good: a co do zdartych opon to tak jak kolega wyżej napisał - sprawdź geometrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj mam 7 sa extra :kox: te co masz teraz to sa zbyt popularne 1/4 ludzi z forum ma takie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kupił masz czarne autko a te MAMy świetnie pasują do B6 :good:

Mówcie co chcecie ale Sline nie robi roboty tak jak ta felga MAM

Autko Ykka

img3842.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria była ustawiana w serwisie i to 2 razy. Powód może być w innym miejscu?

hehe :) co do felg zdania jak widać podzielone, raczej chyba zmienie :mysli:, faktycznie s jest dużo a nuvo na żywo jeszcze nie miałem okazji zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria była ustawiana w serwisie i to 2 razy. Powód może być w innym miejscu?

hehe :) co do felg zdania jak widać podzielone, raczej chyba zmienie :mysli:, faktycznie s jest dużo a nuvo na żywo jeszcze nie miałem okazji zobaczyć

zmień serwis, jeżeli Ci "ścina" oponę wina leży po stronie geometrii, przy okazji na "szarpaku" sprawdzą czy wszystkie podzespoły są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny mam wymienione, auto jest twardsze, ale pomimo to kiedy jade mocno załadowany zdarza się, że koła zaszorują o nadkola kiedy wjadę w większe wyżłobienie. Koła 235/40/18 to około 49 cm, kiedy zmienię na nuvo np 235/35/19 koło będzie miało około 52cm a w związku z tym będę szorował dalej. Mieszkam w Norwegii ale pochodzę ze Słupska i tam lub w okolicy chciałbym nanieść poprawki. Co muszę zrobić i ewentualnie czy zna ktoś może miejsce gdzie? :embarrassed::)

a na szarpak chyba muszę jechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zostawił te felgi co masz te drugie jakoś tak :no: :no: :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny mam wymienione, auto jest twardsze, ale pomimo to kiedy jade mocno załadowany zdarza się, że koła zaszorują o nadkola kiedy wjadę w większe wyżłobienie. Koła 235/40/18 to około 49 cm, kiedy zmienię na nuvo np 235/35/19 koło będzie miało około 52cm a w związku z tym będę szorował dalej. Mieszkam w Norwegii ale pochodzę ze Słupska i tam lub w okolicy chciałbym nanieść poprawki. Co muszę zrobić i ewentualnie czy zna ktoś może miejsce gdzie? :embarrassed::)

a na szarpak chyba muszę jechać :)

jak dla mnie to za szeroką oponę chcesz wsadzić na 8,5 calową felgę :rolleyes:

osobiście przy 9 calach mam 225/35 i jest :kox: chyba, że nie jesteś zwolennikiem naciągniętej opony, ale i tak przy 8,5 z 225 będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny mam wymienione, auto jest twardsze, ale pomimo to kiedy jade mocno załadowany zdarza się, że koła zaszorują o nadkola kiedy wjadę w większe wyżłobienie. Koła 235/40/18 to około 49 cm, kiedy zmienię na nuvo np 235/35/19 koło będzie miało około 52cm a w związku z tym będę szorował dalej. Mieszkam w Norwegii ale pochodzę ze Słupska i tam lub w okolicy chciałbym nanieść poprawki. Co muszę zrobić i ewentualnie czy zna ktoś może miejsce gdzie? :embarrassed::)

a na szarpak chyba muszę jechać :)

jak dla mnie to za szeroką oponę chcesz wsadzić na 8,5 calową felgę :rolleyes:

osobiście przy 9 calach mam 225/35 i jest :kox: chyba, że nie jesteś zwolennikiem naciągniętej opony, ale i tak przy 8,5 z 225 będzie :good:

Kwestia jaką kolega oponę chce założyć :gwizdanie: Sprawdzaliśmy ostatnio nasze auta z kolega Kristof2009 - u niego na Nexen n3000 (225/40 18") wystają felgi 8" ranty na wierzch (pomimo rantu ochronnego opony, nic nie chroni rantu felgi), a u mnie przy Conti 2 ten sam rozmiar felga jest dość znacznie schowana pod rant ochronny. Naciągnięcie Nexen'a widać gołym okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny mam wymienione, auto jest twardsze, ale pomimo to kiedy jade mocno załadowany zdarza się, że koła zaszorują o nadkola kiedy wjadę w większe wyżłobienie. Koła 235/40/18 to około 49 cm, kiedy zmienię na nuvo np 235/35/19 koło będzie miało około 52cm a w związku z tym będę szorował dalej. Mieszkam w Norwegii ale pochodzę ze Słupska i tam lub w okolicy chciałbym nanieść poprawki. Co muszę zrobić i ewentualnie czy zna ktoś może miejsce gdzie? :embarrassed::)

a na szarpak chyba muszę jechać :)

jak dla mnie to za szeroką oponę chcesz wsadzić na 8,5 calową felgę :rolleyes:

osobiście przy 9 calach mam 225/35 i jest :kox: chyba, że nie jesteś zwolennikiem naciągniętej opony, ale i tak przy 8,5 z 225 będzie :good:

Kwestia jaką kolega oponę chce założyć :gwizdanie: Sprawdzaliśmy ostatnio nasze auta z kolega Kristof2009 - u niego na Nexen n3000 (225/40 18") wystają felgi 8" ranty na wierzch (pomimo rantu ochronnego opony, nic nie chroni rantu felgi), a u mnie przy Conti 2 ten sam rozmiar felga jest dość znacznie schowana pod rant ochronny. Naciągnięcie Nexen'a widać gołym okiem

nie wiem za bardzo kolego ku czemu ta Twoja wypowiedź się ma :rolleyes:

piszemy o całkiem innym rozmiarze opony i felgi, więc takie sugestie są po prostu :thumbdown:

a wracając do Waszej różnicy może macie po prostu pół cala różnicy na feldze :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm - jak gadanie nie na temat - piszę o kwestii opony i uważam, że jest jak najbardziej na miejscu. na te same rozmiarówki możesz założyć różne opony, tylko że jedna będzie za dobra, a druga za wąska i to ma znaczenie przy ocieraniu się o nadkola :wink4:

Jeśli widzisz tu coś nie na temat to z mojej strony pass - nie mam pytań :hi:

235 oponę spokojnie można założyć zarówno na 8, 8.5 a także 9" i na każdej będzie ok jeśli chodzi o szerokość - na 17x7 też niektórzy zakładają 235/45 kapcie - to tak dla wyjaśnienia sensu mojej wcześniejszej wypowiedzi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli moge spokojnie zalozyc na 19 235/35? czy niespokojnie?

jesli bedzie zjadalo opone i szorowalo przy wiekszym obciazeniu co jest wtedy nie tak?

gdzie znajde fachowca co sprawdzi mi wszystko zanim zniszcze kolejne opony? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli moge spokojnie zalozyc na 19 235/35? czy niespokojnie?

jesli bedzie zjadalo opone i szorowalo przy wiekszym obciazeniu co jest wtedy nie tak?

gdzie znajde fachowca co sprawdzi mi wszystko zanim zniszcze kolejne opony? :)

przy 8,5 cala felgi spokojnie możesz zakładać tak jak pisane było wcześniej, tylko jeżeli interesuje Cię walor estetyczny to oblukaj jak takie opony leżą na takich felgach

napisz skąd pochodzisz to może Ci ktoś poleci takiego fachowca, bo w norwegi to wątpię :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mi się wydawało, że praktycznie każde duże koła ładnie wyglądają :)

chcę tylko żeby mi nie zjadło opon znowu, w norwegii lepiej żebym nic nie naprawiał, mechanicy chyba są po gastronomiku. Ostatnio byłem na zbieżności 2 razy, nie dość, że nie zrobił to jeszcze powiedział, że nie wie czemu jedno koło na komputerze nie pokazuje odpowiedniego parametru, mam jeździć a to że kiedy kierownicę wyprostuje a samochód zaczyna mi jechać w prawo do rowu to nic - bez komentzarza :shocked:za 2 miesiace będę w polsce to porozmawiam z jakimś człowiekiem:)

jestem ze słupska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...