Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wyciek oleju spod głowicy?


Kriter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Kupiłem samochód 1.5 roku temu z przebiegiem 150tys km. Od razu zmieniłem rozrząd i olej w silniku na Castrol EDGE 0w-30. po przejechaniu 10tys. kilometrów pojawił się olej dookoła uszczelki głowicy głównie powyżej rozrusznika, początkowo myślałem, że może uszczelniacz wałka albo wyciek spod pompy palwa, ale wszystko wskazuje na to, że czeka mnie wymiana uszczelki pod głowicą. Zmieniłem obecnie olej na półsynetyk 10w-40.

Czy ktoś spotkał się z wyciekiem spod głowicy w silnikach PD tajich jak mój?

Czy mogło spowodować go przejście na zbyt rzadki olej?

Czy zna ktoś orientacyjny koszt wymiany uszczelki? Ew. polecić kogoś w Warszawie, kto zrobi to dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze drożność odmy. po zimie jest to prawdopodobne (szczególnie jak jeżdziłeś na niedogrzanym silniku). Jak odma jest zatkana to wywala ciśnienie najsłabszym punktem. Czasem korkiem od wlewu oleju(a nie paliwa jak było wcześniej), czasem bagnetem a czasem właśnie uszczelką pod głowicą.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem korkiem od wlewu paliwa

Chyba koledze chodziło o korek wlewu oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło :). Z rozpędu napisałem :tongue4:. Dzięki za poprawke :good:.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zmieniłem rozrząd i olej w silniku na Castrol EDGE 0w-30

hmmm a nie powinien być 5W30 ewentualnie 5W40?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Kupiłem samochód 1.5 roku temu z przebiegiem 150tys km. Od razu zmieniłem rozrząd i olej w silniku na Castrol EDGE 0w-30. Zmieniłem obecnie olej na półsynetyk 10w-40.

jeden "madry" wybor za drugim :decayed:

ani jeden ani drugi olej nie nadaje sie do twojego silnika :cool1: szczegolnie ten drugi jest zabojczy dla turbiny i dla PD

mozliwe ze masz peknieta glowice :cool1: spradz czy auto mialo przeprowadzona akcje serwisowa wymiany glowicy.

wrzuc fotke miejsca wycieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze drożność odmy. po zimie jest to prawdopodobne (szczególnie jak jeżdziłeś na niedogrzanym silniku). Jak odma jest zatkana to wywala ciśnienie najsłabszym punktem. Czasem korkiem od wlewu oleju(a nie paliwa jak było wcześniej), czasem bagnetem a czasem właśnie uszczelką pod głowicą.

pozdr :hi:

Lepsze jest to że przy zapchanej odmie wywala uszczelkę pod głowicą :polew::wallbash: :wallbash:

Jak sie nie ma o czymś pojęcia to już lepiej się nie wypowiadać

Jedź kolego lepiej do jakiegoś fachowca na diagnozę uszczelki vel głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być uszczelka. U mnie pojawił się olej w tym samym miejscu myłem to dokładnie zmywaczem i pojawia się dokładnie miedzy głowica i blokiem z tyłu silnika po lewej stronie, nie jest to duzy wyciek, ale jest, tylko że u mnie jest już 310 000 km i olej zalany 5w40. Tez przymierzam się do wymiany bo wkurza mnie jak mam mokry silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...