Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Woda w aucie winna klima


piotr_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak pojezdze troche na klimie to wiecieraczka po stronie pasazera jest cala mokra plus gabka pod schowkiem najbardziej po prawej stronie w rogu. Skad sie moze lac. Wydaje mi sie tez ze sie woda pod autem z klimy nie skrapla.

Dziekuje na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelna obudowa filtra przeciwpyłkowego.Uszczelnij w miejscu zetknięcia plastikowej obudowy z karoserią auta(pasta, guma uszczelniająca lub czarny silicon).Aha i napisz czy zlikwidowało przeciek.Bolączka uderzonych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na 100% nie bylo bite.Myslisz ze sie z tamtad leje od samej gory. Wyciagalem filtr jest sluchy tam jest tez jakas gabka tez jest slucha no ale moze warto faktycznie tam uszczelnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej woda leci z odpływu, który znajduje się w obudowie nagrzewnicy (odpływ ten ma na celu odprowadzać wodę powstałą podczas pracy klimatyzacji). świadczym o tym też brak mokrej plamy pod samochodem - woda nie odpływa na zewnątrz tylko z jakichś powodów przelewa się do kabiny. odpływ powinno być widać po odkręceniu schowka pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej woda leci z odpływu, który znajduje się w obudowie nagrzewnicy (odpływ ten ma na celu odprowadzać wodę powstałą podczas pracy klimatyzacji). świadczym o tym też brak mokrej plamy pod samochodem - woda nie odpływa na zewnątrz tylko z jakichś powodów przelewa się do kabiny. odpływ powinno być widać po odkręceniu schowka pasażera.

Odgrzeje kotleta... co prawda sprawa dotyczy B6 ale rozwiązanie jest takie samo zapewne. Mianowicie podczas ostatnich upałów, w trakcie powrotu z wakacji ... zona zakomunikowała "siedzę po kostki w wodzie". Faktycznie, wodę wybierałem kubkiem po jogurcie. Wystarczyło 45 min jazdy w upale z klimą włączoną na LO (czyliż najniższa temperaturę) i woda pojawiała sie na dywaniku. Stwierdzilem - zatkał się lub coś sie rozłączyło w rurce odprowadzajacej wode od parownika. Dzisiaj rozbebeszyłem schowek i wykładzinę, obejrzałem odpływ (taka pokrzywiona rurka) wszystko szczelne nic się nie wypieło. Przez otwór w odbudowie parownika (ten zatkany korkiem gumowym) wlałem wodę do środka obudowy (mam nadzieję ,ze to w niczym nie zaszkodzi układowi) i ile wlalem tyle wyciekło pod samochodem... Od obudowy do samej podłogi sucho. Czy mozliwe żeby tyle wody skropliło się na obudowie parownika? Gdzie szukac przyczyny bo szczerze mówiąc nie mam koncepcji... Jesli chodzi o wyciek wody pod samochodem po wyłączeniu klimy pojawiał sie ale raczej niewielki ... w stosunku do ilości wody w nogach pasażera...

Jakieś pomysły lub teorie macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołaczam sie do tematu mam tak samo rozebralem juz dwa razy schowek i nic nie widac przy wlaczanej klimie ale jak skrece i przejade sie doslownie nawet nie 500 metrow to odrazu leci tak jakby przez dziruy lecialo tak jak kolega w sotatnim poscie napisal teoria niczym z arichwum x ;/ ? pomoze ktos bo widze ze to tematu duzo osob nurtuje. a wlasnie auto chodzilo wtedy nie 10 min ale z 30 min i nic nie kapalo a przy tym czasie juz powino (mowie o postoju przy rozkreconym schowku) jak kolega napisal wyzej ze przejchal sie to u mnie po 500 metrach zaczelo sie lac nie rozumiem tego kilma chodzi w 100% ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakiś czas temu też się lała woda. Okazało się że zapchany był ten przewód którym skropliny powinny wydostawać się na zewnątrz. Rozebrałem, wyczyściłem (w środku było strasznie zamulone) i przez ok rok było w porządku.

Ostatnio odgrzybiałem klimę, tzn nalałem specyfiku do odgrzybiania do kratek i wczoraj zaczęło znowu lecieć na dywanik pasażeta. Czy możliwe że jakieś syfy spłynęły po odrzybianiu i ponownie zatkały odpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie,

mam podobny problem, ale w moim wypadku dzieje się to po stronie kierowcy i sięga dywanika pasażera siedzącego za kierowcą.Wody wylałem chyba ze 3 litry.Cały komputer komfortu miałem w wodzie, do tego stopnia że zaczęły szwankować szyby i inne elementy związane z tym sterownikiem.Gdzie szukać odprowadzenia skroplin od klimy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w podszybiu czy ci nie zbiera sie woda , przyczyna zatkane odpływy (kanaliki ) .

Przez obudowę ECU przedostaje sie woda do środka auta , czy było cos robione :mysli: . Górna obudowa ma piec śrub moze ktoras ktoś nie mógł odkręcić i uszkodził ta obudowę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, też miałem wodę na dywaniku kierowcy i pasażera z tyłu :kwasny:. No więc rozkręciłem obudowę pod kierownicą, świetlówka i patrze ,a kumpel leje wodę po szybie, i ku mojemu zdziwieniu sączyło się z pod osłony komputera. Zdjąłem wycieraczki (przy okazji rozebrałem mechanizm,wyczyściłem i przesmarowałem i dobrze bo za miesiąc dwa i tak by mnie to czekało, dziwiłem się jak silniczek mógł uciągnąć taki opór :mysli: ) podszybie i resztę plastików od kompa, wyciągnąłem tą grubą uszczelkę i patrze na nią, niby wszystko dobrze, a jednak zauważyłem że nie była wcześniej wsadzona na odcinku 1,5 cm w "swoje" miejsce i właśnie to była przyczyna. Dzwonie do ASO: uszczelka nie występuje oddzielnie, razem z osłoną 154zł , a stara miała wyduszony inny rowek i nie dociskała by tak jak powinna :disgust: . W tej sytuacji użyłem uszczelniacza do silników, może być silikon ale akurat to miałem. Zobaczymy jakie będą efekty ale mam nadzieje że to powinno załatwić sprawę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...