Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Cieknie z tylnego zacisku


Pandzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cieknie mi płyn z zacisku i wpadłem na pomysł kupienia zestawu naprawczego i podjęcia próby naprawienia tego defektu. W związku z tym mam pytanie, czy kupić zestawy na lewy i prawy zacisk, czy wystarczy tylko na ten który cieknie i w jakie klucze musiałbym się zaopatrzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okaże się że wyciek jest z uszczelki otaczającej cylinderek to pół biedy. Wypchasz go normalnie i zmienisz uszczelkę. Gorzej jak okaże się że cieknie z drugiej strony zacisku tzn tam gdzie dochodzi linka od ręcznego. żeby rozebrać tamtą część zacisku musisz zdjąć seger znajdujący się wewnątrz zacisku a to jest bardzo trudne bez specjalistycznych narzędzi. Cały feler tkwi w tym że może być tak iż po wymianie uszczelek będzie wszystko ok przez jakieś 2-4 tyg a później znów będzie lało. Wtedy będziesz już wiedział że to nie wina uszczelek ale wżery na cylinderku. A wtedy ratuje tylko wymiana zacisku tak jak to było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz zacisk

dokladnie zweryfikuj czesci I zastanow sie co trzeba zrobic

z ktorej strony cieknie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jeszcze nie miałem czasu spojrzeć, ale obawiam się, że od strony ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czeka Cie rozbiórka :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Mam wyciek płynu /tylnego zacisku/ spod śruby łączącej przewód hamulcowy z zaciskiem Są tam pewnie jakieś miedziane podkładki Pytanie ;; Czy są zestawy naprawcze tego elementu , czy jest to tylko w komplecie z przewodem ham. prosze o jakieś porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dostaniesz podkładek z przewodem

poszukaj w sklepie gdzie sprzedają śruby, nakretki itd itp

podkłądka jest miedziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cieknie Ci z powodu recznego tylko z powodu ciśnienia jakie jest w zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód mocowany do zacisku jest na miedzianych uszczelkach z jednej czy z obu stron??

---------- Post dopisany at 11:42 ---------- Poprzedni post napisany at 10:27 ----------

tak mam zrobione, i ciekło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie po wymianie tłoczka + klocki (lewy tył)leci płyn a przed wymianą nie leciało niestety tłoczek stał i koło się grzało.Więc się zastanawiam czy leci od strony linki hamulca czy spod uszczelki w zacisku bo była wymieniana.Jadę zaraz do kolegi i będziemy wszystko rozbierać więc pózniej będę mądrzejszy :polew:dodam że ubywa mi dużo płynu i mam całe koło od środka mokre :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...