Jump to content
IGNORED

[B5] smugi na przedniej szybie

bartekA4
 Share

Recommended Posts

nie moge sobie z tym za nic dać rady, włączam wycieraczki a tam sie ciagna takie smugi w jedna strona i zaraz znikaja i w druga strone i tez znikaja:/ wycieraczki mialem boscha i zmienilem na championa, nawet kupilem takie z CPNu i dalej to samo, dodam ze szyba jest nowa. Wode zbiaraja dobrze i nie skrzypia ale jest to denerwujace bo jak ktos z naprzeciwka swieci swiatlami to sie robi dziwnie. Szukalem na forum i widzialem ze niektorzy tez maja taki problem ale nie znalazłem na to lekarstwa, wygrał juz ktoś z tym walke? :>

hey :th:

Jak szyba nowa to może pociągnięta jest jakimś woskiem :mysli:

odtłuszczenie powinno pomóc

i kaszana czyscilem spirytusem salicylowym i denaturatem i dalej to samo kurde:/ mozliwe wlasnie ze jest cos na niej takiego co robi smuge tylko ze szyba jest od styczna wiec powinno juz zejsc.

hey :th:

no to może problem tkwi w płynie do spryskiwaczy :mysli:

Dzisiaj bełtają tego tyle ... sprawdzałeś na innych producentach

ja stawiam auto pod blokiem gdzie rośnie kilka lip. Jak ruszam w miasto to muszę porządnie przepłukać szybę bo jakieś soki te lipy puszczają i na szybie masa kropeczek które trudno schodzą :kwasny:

plyn do spryskow moze byc przyczyna. ja uzywam letniego plynu ze Statoil i nawet jesli pojawia sie smugi, wystarczy psiknac delikatnie spryskiem i szybka jest czysta i przejrzysta ;) najciekawsze jest to, ze deszcz nie radzi sobie w ogole ze smugami a plyn do spryskiwaczy tak :) przy nastepnym myciu auta nie uzywaj zwyklego szamponu, ktorym myjesz karoserie do umycia szyb, tylko zwyklej wody z mydlem, ewentualnie specyfiku typu mr muscle.

dopiero wrocilem z pracy i zaczne walke, musze i tak cale auto myc a mam szampon z firmy zaprzyjaźnionej z forum wiec szyby opuszcze:) plyn mam z orlenu ten taki zielony letni, tu gdzie mieszkam to chyba bedzie najlepszy mozliwy plyn bo innych znanych stacji tu nie ma :> ide szukac franeli i bede czyscil. Problem moze sie naprawde wydawac idiotyczny ale jadac w nocy w deszczu z tymi smugami juz nie jest tak smiesznie :kwasny:

wiem co masz na mysli, poki co jezdze autem ojca i jesli to nie ja umyje samochod - to nikt tego nie zrobi, a po trasach czesto trzeba gonic. wiadomo, widocznosc = bezpieczenstwo, a bezpieczenstwo jest najwazniejsze!!

no i sie udało założyłem jednak piora championa, dobrze wyczyscilem szybe i zmieszalem dwa plyny do spryskiwaczy :decayed: tylko jak wlaczam spryskiwacze to tak sie pieni na szybie jak bym rozlał bita smietane :>