Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] smugi na przedniej szybie


bartekA4

Rekomendowane odpowiedzi

nie moge sobie z tym za nic dać rady, włączam wycieraczki a tam sie ciagna takie smugi w jedna strona i zaraz znikaja i w druga strone i tez znikaja:/ wycieraczki mialem boscha i zmienilem na championa, nawet kupilem takie z CPNu i dalej to samo, dodam ze szyba jest nowa. Wode zbiaraja dobrze i nie skrzypia ale jest to denerwujace bo jak ktos z naprzeciwka swieci swiatlami to sie robi dziwnie. Szukalem na forum i widzialem ze niektorzy tez maja taki problem ale nie znalazłem na to lekarstwa, wygrał juz ktoś z tym walke? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey :th:

Jak szyba nowa to może pociągnięta jest jakimś woskiem :mysli:

odtłuszczenie powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey :th:

no to może problem tkwi w płynie do spryskiwaczy :mysli:

Dzisiaj bełtają tego tyle ... sprawdzałeś na innych producentach

ja stawiam auto pod blokiem gdzie rośnie kilka lip. Jak ruszam w miasto to muszę porządnie przepłukać szybę bo jakieś soki te lipy puszczają i na szybie masa kropeczek które trudno schodzą :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób inaczej. Czasami najprostsza metoda jest najbardziej skuteczna. Weź materiał flanelowy(koniecznie flanele) i na sucho wytrzyj najpierw jedną połowęszyby przyciskajać mocno trzyj przez dobre 20 min. Później wytrzyj (też flanelą) pióra wycieraczek.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyn do spryskow moze byc przyczyna. ja uzywam letniego plynu ze Statoil i nawet jesli pojawia sie smugi, wystarczy psiknac delikatnie spryskiem i szybka jest czysta i przejrzysta ;) najciekawsze jest to, ze deszcz nie radzi sobie w ogole ze smugami a plyn do spryskiwaczy tak :) przy nastepnym myciu auta nie uzywaj zwyklego szamponu, ktorym myjesz karoserie do umycia szyb, tylko zwyklej wody z mydlem, ewentualnie specyfiku typu mr muscle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero wrocilem z pracy i zaczne walke, musze i tak cale auto myc a mam szampon z firmy zaprzyjaźnionej z forum wiec szyby opuszcze:) plyn mam z orlenu ten taki zielony letni, tu gdzie mieszkam to chyba bedzie najlepszy mozliwy plyn bo innych znanych stacji tu nie ma :> ide szukac franeli i bede czyscil. Problem moze sie naprawde wydawac idiotyczny ale jadac w nocy w deszczu z tymi smugami juz nie jest tak smiesznie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co masz na mysli, poki co jezdze autem ojca i jesli to nie ja umyje samochod - to nikt tego nie zrobi, a po trasach czesto trzeba gonic. wiadomo, widocznosc = bezpieczenstwo, a bezpieczenstwo jest najwazniejsze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sie udało założyłem jednak piora championa, dobrze wyczyscilem szybe i zmieszalem dwa plyny do spryskiwaczy :decayed: tylko jak wlaczam spryskiwacze to tak sie pieni na szybie jak bym rozlał bita smietane :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...