Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] "Can't sync baud rate"


NotNormal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety nie udało mi się zakupić wymarzonej A4'ki z 1,9 AFN. Po wielokrotnych poszukiwaniach zakupiłem 80 B4 z silnikiem 1Z.

Korzystając z okazji kolgo podepnę się pod Twój temat, ponieważ podłączałem wczoraj ze swoim i po próbie skanowania lub połączenia się ze sterownikiem silnika wyskakuje okno dialogowe z informacją jak u Ciebie (Can't sync baud rate).

Łączę się z autem za pomocą VAG 409.1 i interface Viaken KKL USB. Test łącza przechodzi poprawnie. COM jest poprawnie skonfigurowany.

Nawiasem mówiąc tym samym urządzeniem łączyłem się z siostry Golfem III z 93 r. i wszystko przebiegało sprawnie.

Koledzy proszę o pomoc, co jest problemem. Zależy mi bardzo na jak najszybszej analizie logów (mam kilka niedomagań w aucie i potrzebuje je zdiagnozować).

Jedynie co mi przychodzi do głowy to może spróbować niższą wersją VAG'a to zrobić. Co wy na to? Chodziać dlaczego Golf z tego samego rocznika daje się podłączyć.

Wielkie dzięki jakąkolwiek reakcję.

Pozdro,

bulbin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no to super. W takim razie dzisiaj będę próbował to zmienić.

Dzięki za info.

Nawiasem mówiąc znalazłem dawny post na podobny temat. Wtedy kolega opisywał, że problemem był interface na USB. Po zakupie adaptera PCMCIA->COM problem się rozwiązał i już mógł się łaczyć ze wszystkimi dotępnymi mu funkcjami VAG'a.

Nie czekając długo zrobiłem tak samo, ponieważ w moim lapku nie mam coma.

Pozdrawiam,

bulbin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat taki stary i nie do konca opisany, wiec moze podziele sie swoja skromna wiedza.

jesli chodzi o kabelki USB to problem lezy w ustawieniach probkowania w sterowniku windowsa:

po zainstalowaniu sterownika USBtoCOM (nie wazne czy uzywacie prolifica czy czegos innego)

wchodzimy w Menedżer urządzeń / Porty COM i LPT

wybieramy wlasciwy USB Serial Port (COMX) (gdzie X oznacza numer portu)

w zakladce Port Settings (ustawienia portu) wybieramy Advanced (zaawansowane)

i tutaj nie tylko mozemy ustawic numer portu (na dowolny nie zajety przez inne uzadzenia - polecam COM od 1 do 4)

ale tez predkosc probkowania: w ramce BM Options ustawiamy Latency Timer (msec) na 3 (mozecie na podobna

wartosc - zalezy od sprzetu - u mnie na dwoch kablach roznych i na trzech laptopach dziala na 3 msec). mam nadzieje ze to komus pomoze:)

ta zmiana pomoze w nawiazaniu lacznosci kiedy macie krzaki w nazwach modulow i poprawi transmisje do modulow ktore maja wolniejsze procesory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podłącze pod temat,Vag 312 ,sterownik silnika,czy moduł ABS,nie ma problemu z komunikacją,ale AirBag niestety nie,próbowałem już ze start baud 0,240,i 9600 i za uja nie łączy sie ze sterownikiem,a problem mam tego typu że kontrolka gaśnie mi po około 1minucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat taki stary i nie do konca opisany, wiec moze podziele sie swoja skromna wiedza.

jesli chodzi o kabelki USB to problem lezy w ustawieniach probkowania w sterowniku windowsa:

po zainstalowaniu sterownika USBtoCOM (nie wazne czy uzywacie prolifica czy czegos innego)

wchodzimy w Menedżer urządzeń / Porty COM i LPT

wybieramy wlasciwy USB Serial Port (COMX) (gdzie X oznacza numer portu)

w zakladce Port Settings (ustawienia portu) wybieramy Advanced (zaawansowane)

i tutaj nie tylko mozemy ustawic numer portu (na dowolny nie zajety przez inne uzadzenia - polecam COM od 1 do 4)

ale tez predkosc probkowania: w ramce BM Options ustawiamy Latency Timer (msec) na 3 (mozecie na podobna

wartosc - zalezy od sprzetu - u mnie na dwoch kablach roznych i na trzech laptopach dziala na 3 msec). mam nadzieje ze to komus pomoze:)

ta zmiana pomoze w nawiazaniu lacznosci kiedy macie krzaki w nazwach modulow i poprawi transmisje do modulow ktore maja wolniejsze procesory

Ja ustawiłem w zakładce Advanced na domyślne, a w ustawieniach VAG-COMa

Start baud wpisz 9600

Blk int wpisz 25

Char Int wpisz 0 (zero)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wlaczam Vag wbijam na test wychodzo jak wyzej

zamykam i wchodze znow na about po kod i lipa wyskakuje blad w win7 i pisze ze bedzie szukal online i zamnie program vag

wchodze ponownie udaje sie wejsc w autoscan wybieram auto a4 b5 daje start zaczyna szukac bledow i znow blad w win7 zamknie program vag i bedzie szukal rozwiqzania online

nie wiem o co kaman[br]Dopisany: 27 Październik 2011, 00:47_________________________________________________znalazlem cos takiego

3. Test połączenia w programie VAG-COM.

Uruchamiamy program VAG-COM, klikamy na Opcje (Option) następnie sprawdzamy czy mamy wybrany prawidłowy port Com i klikamy na Test, jeżeli wszystko działa powinien pojawić się komunikat

bez_tytu_u.jpg

wiec niby jest ok a nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam netbooka z win 7 x32 i dziala Vag bez problemu wiec szukal bym wady w fejsie badz sterach do niego. sprobouj jeszczze tryb zgodnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam netbooka z win 7 x32 i dziala Vag bez problemu wiec szukal bym wady w fejsie badz sterach do niego. sprobouj jeszczze tryb zgodnosci

tryb zgodnosci???

cos wiecej o tym mozesz

masz gg albo cos chyba szybciej sie dogadamy :)[br]Dopisany: 27 Październik 2011, 01:09_________________________________________________jol problem rozwiazany

wystarczylo uruchomic Vaga z uprawnieniami admina i wszystko bangla :)

thanks danielom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje troche kotleta ale może ktoś pomoże mianowicie próbowałem poustawiać wszystko zgodnie z wskazówkami powyżej i nie mam różnicy mianowicie wchodzi mi do głównego sterownika silnika ale już do AIR BAG niestety niea mam kabel na stary port COM i przejściówkę na USB będzie to chetać czy raczej nikłe szanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...