Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zapaliła sie kontrolka okładzin hamulcowych a zmieniane były 2 miesiące temu ?


boseron

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj po wjechaniu do dość głębokiej kałuży z dużą prędkością zapaliła sie na desce kontrolka pomarańczowa (O) cos podobnego tylko obwodowe kreski przerywane i nie zgasła. Wiem ze sygnalizuje zużycie przednich klocków hamulcowych ale są prawie nowe bo zmieniane były 2 miesiąće temu.Czy mógł sie wypiąć czujnik lub urwać przewód czujnika i czy mozna to skasować vagiem ? od czego zacząc sprawdzanie, no chyba ze kontakt z wodą zrobił jakies zwarcie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% kontakt z wodą zrobił zwarcie bo gdyby się czujnik przerwał to na pewno by się kontrolka nie zapaliła. Zapal auto jutro problem powinien zniknąć jeśli nie podepnij vaga. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% kontakt z wodą zrobił zwarcie bo gdyby się czujnik przerwał to na pewno by się kontrolka nie zapaliła. Zapal auto jutro problem powinien zniknąć jeśli nie podepnij vaga. :wink4:

czujnik właśnie powoduje zapalenie sie kontrolki,kiedy nie ma obiegu -w klocku zatopiony jest cienki drucik i w miarę,jak sie klocek ściera-przerywa się ten drucik i zapal się kontrolka-zobacz dobrze dookoła klocka-może się czujnik gdzieś wypiął,lub nie styka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zależności od stylu jazdy,miejsca około 200 powinieneś zrobić-ale to w trasie-w mieście,gdzie hamuje się częsciej-może być duzo mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak jezdzisz

2-3 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, do całkowitego starcia jest jakies 3mm okładziny czyli zostaje jakies 25%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, do całkowitego starcia jest jakies 3mm okładziny czyli zostaje jakies 25%

w sumie racja- przecież ,jak kontrolka się zapala,to na klocku jest dosyć spory kawałek okładziny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej nie zlokalizowałem usterki, czekam az sie pogoda poprawi ale dzieki za uwagi i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie blokuje ci się abs??? ja tak miałem jak mi serwo abs padło-wymieniłem i po kłopocie.

co do klocków to jak sie kontrolka zapali to jeszcze śmiało można jeżdzić bo ich tam jeszcze zostało ok 20%-ja ja

eżdziłem ze 3 tygodnie po mieście a jak zdjąłem klocka jeszce było 3-4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się do tematu, żeby nie zaczynać nowego. Mam pytanie czy zapalająca się na wyświetlaczu kontrolka zużycia klocków dotyczy tylko i wyłącznie klocków przednich czy także tylnych? Pytam, gdyż wczoraj właśnie zapaliła mi się ta kontrolka, a jeśli chodzi o klocki to przód jest jeszcze "zdrowy', ale za to z tyłu już nadają się do wymiany.

Chyba, że mam inny problem związany np z tym kabelkiem od czujnika itp.?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam czujniki tylko z przodu, nie wiem jak jest u Ciebie, zobacz pod spód auta z tyłu czy nie masz tam kabelków od klocka wtedy bedziesz miał jasność, ja juz klocki wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...