Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Radio - który model wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam zmienić swoją kasetową Gammę w A4 B5 na coś z MP3, USB i AUX.

Podczas przeglądania ofert zwróciłem uwagę na kolorystykę podświetlenia, aby dopasować radio do samochodu.

Subwoofera (tuby basowej) raczej podłączać nie będę. Głośniki mam standardowo w przednich drzwiach.

Zastanawiam się nad:

Pioneer DEH-2200UB

Kenwood KDC-4047UA

Kenwood KDC-414UA

JVC KD-R411

JVC KD-R511

JVC KD-R611 (+pilot)

to chyba starsze modele:

JVC KD-R501

JVC KD-R601 (+pilot)

Niestety nie mam możliwości porównania ani odsłuchania tych radyjek na żywo.

Dzisiaj sprzedawca w sklepie powiedział, że mają w promocji Alpine CDE-111R/RM i na te radio również mogę zwrócić uwagę.

Opinie słyszę różne, a to, że JVC jest słabo wykonane z tandetnych elementów, to, że Pioneer DEH-2200UB to najniższa półka i plastiki też kiepskie, poza tym Pioneer ma przetwornik DAC to tylko 1 BIT.

Sprzedawcy polecali mi Pioneera jako, że dobra marka na rynku i zapewne jest lepszy od Kenwooda i JVC. Znajomy, który ma jakieś JVC polecał mi Kenwooda twierdząc, że Pioneer to przereklamowany jest i bezpodstawnie chwalony.

Jak to jest z tymi przetwornikami DAC 24 BIT (w JVC i Kenwood) i DAC 1 BIT (Pioneer)? Ma to wpływ na jakość dźwięku?

W sumie to mam mętlik w głowie.

Który model z powyższych wybrać?

Z góry dzięki za sugestie i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tak sie sklada,że ja akurat do dwóch aut zakupiłem pioneery i jestem bardzo zadowolony. w a4 mam taki za 7 stówek z usb na kablu i zamocowałem to sobie w tym małym zamykanym schowku na tunelu środkowym. w drugim aucie mam takiego za 4 stówy i tez nieżle gra. wydaje mi sie, że teraz nie jest wazna firma(aby nie kupowac jakichs tanich) ale głośniki. Ja przesiadłem sie z sony na pioneer i teraz już zawsze bede kupował pioneery. ja się przekonałem do tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioneer DEH-5000UB jest fajowy, bo ma kilka opcji kolorkó podświetlania. No i oczyiscie jak to pioneer... Swietnie gra :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioneer DEH-5000UB jest fajowy, bo ma kilka opcji kolorkó podświetlania. No i oczyiscie jak to pioneer... Swietnie gra :przebiegly:

Tego modelu już niestety nie ma. Używki też nie chcę.

Wybieram więc z tych modeli co napisałem.

Waham się pomiędzy Pioneer DEH-2200UB a Kenwood KDC-4047UA. W sumie JVC też nie wygląda źle. :)

Ciekawy jestem porównując Pioneera do Kenwooda i JVC czy jest zauważalna różnica w jakości dźwięku, w ustawieniach korekcji dźwięku w tych radioodtwarzaczach?

Muzyki słucham bardzo zróżnicowanej, wiele gatunków od cięższych brzmień czasami nawet brutal death metalowych po lekkie typu smooth jazz. Zdarza się, że posłucham hip hopu, techno, dance, czegoś z pogranicza muzyki klasycznej. Ogólnie muzyka gatunkowo bardzo bardzo zróżnicowana.

Jak pisałem tuba basowa raczej nie wchodzi w grę, nie chcę w samochodzie dyskoteki i brzęku klapy bagażnika (czasami mijam na ulicy samochód, w którym bas tak hałasuje, że odgłosy i wibracje rozchodzące się po samochodzie sprawiają wrażenie, jakby poluzowały się w nim części :>), poza tym szkoda mi miejsca w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d3xter, w tym przedziale cenowym wybierz radio które Ci się poprostu bardziej podoba, jeśli nie chcesz inwestować w lepszy system audio to oba radia dadzą rade :) a co do awaryjności to i tak będziesz miał gwarancje... no i nie wierz w zapewnienia sprzedawców ze którekolwiek radio ma 30W RMS... max 18W...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od prawie 2 lat mam JVC KD-501.Niestety wtedy cena była większa :angry: Też szukałem takiego którego kolor wyświetlacza i przycisków można dopasować do :a4fan:.Czerwonego jest kilka odcieni i jak się nie mylę to pozycja 13 pasuje idealnie.Co do odtwarzacza jestem bardzo zadowolony.Gra lepiej niż poprzedni Pioneer (modelu nie pamiętam).Na ogół gram z pen drive-a ,ale czasami też CD.Dźwięk czysty i masz możliwość dodatkowych ustawień w tonach niskim , średnim i wysokim.Dokładnie nie pamiętam nazw poszczególnych opcji ( instrukcje mam poza domem),ale jak będziesz zainteresowany to prześlę skan z instrukcji.Osobiście polecam!!!!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za sugestie i pomoc.

Dzisiaj zamówiłem telefonicznie w Euro AGD RTV w cenie promocyjnej Kenwooda KDC-4047UA z czerwonym podświetlaniem - jutro mam odebrać ze sklepu. Myślę, że będę zadowolony ze sprzętu. :gicior:

Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bedziesz zadowolony z tego Kenia, kilka dni temu też go kupiłem :cool1: i narazie nic dodać nic ująć jak za taka kasiorke :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...