Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Badanie sprawności amortyzatorów


mpg84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś zobaczyłem coś niewiarygodnego, dlatego musiałem założyć nowy wątek. Myślę, że sprawa powinna trafić do "Strefy 11" :decayed:

Otóż..

Posiadam auto od listopada.

W styczniu będąc na przeglądzie, komputer wskazał sprawność amortyzatorów: Przód około 30 % tył około 10 %

Wiec zakupiłem nowe amortyzatory.

Coś mnie podkusiło, żeby przed wymianą pojechać jeszcze raz na "trzęsawkę" (ta sama stacja kontroli pojazdów co wcześniej) tym razem komputer pokazał zdumiewający wynik: przód 65 % tył 55 % :shocked: !!!!

Może ktoś mi wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi ??!!!

Dodam jeszcze, że wcześniej byłem na zimówkach a teraz na letnich, ale żeby aż taką różnicę zrobił opony to jakoś mi się nie chcę wierzyć... :blink:

I teraz mam dylemat, czy wymieniać te amorki, czy nie. :kox:

Bo jeżeli nie trzeba, to po co się ładować w niepotrzebne koszty. Zwłaszcza, że auto zamierzam sprzedać za rok.

A amorki chetnie komuś odsprzedam :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym z tym pytaniem pojechał na tą stacje diagnostyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież trzepak na stacji diagnostycznej pokazuje amortyzację całego pojazdu, a nie amortyzatorów - nie ma się co tym wzorować, tylko samemu oceniać jak się prowadzi, wybiera nierówności, itp.

Wiarygodne info o stanie amortyzatorów uzyskasz o ich wyciągnięciu i zbadaniu na odpowiednim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pomiar robiłeś w styczniu zakładając, że było zimno, jak jeszcze auto stoi na dworze to nie ma się co dziwić amory zamarzły. W sierpniu ub roku planowałem wymieniać tył ponieważ nie trzymały już amortyzatory wynik z pomiaru obu 65 %. Niby ok ale podczas jazdy bujanie było już męczące. W między czasie zrobiło się zimno a tylne amortyzatory usztywniły się i wymieniłem je w kwietniu. Mimo dobrego wyniku z pomiaru oba nadawały się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...