Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem z odpaleniem.


paucia9097

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze bo mam nastepujacy problem.

Wczoraj odstawiłam sobie auto do garażu ,dzis przychodze wsiadam zapalam i klapa...silnik kręci ale nie odpala...Odkerciłam zaciski od przewodów które idą do filtra paliwa (NA PRZEMIAN) kreciłam silnikiem i nic :(

druga rzecz jaka zrobiłam na szybkosci odkreciłam przewód który idzie do wtrysku, kreciłam rozrusznikiem i dalej nic nawet nie drgnie.. co sie dzieje to nie wiem? moze mi ktos cos doradzi?!

Przeanalizowałam to wszystko i doszłam do wniosku:

-ze moze to byc zapchany filtr paliwa

-drugie to pompa ( albo taki dupek przy pompie który reguluje dawke paliwa)

A wy jak sadzicie co to moze byc? Bo ja moge sie mylic.

podkreslam w tym wszystkim ze paliwo mam w baku około 10litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które przewody odkrecalas od filtra kolezanko? Bo tam są 4 i mogło sie zdarzyc ze akurat odpielas te 2 od dopływu paliwa no i wtedy paliwo nie poleci. Sugerował bym tez sprawdzic zawór odcinający N109 na pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak odkręciłaś przewody wysokiego ciśnienia przy wtryskach(wtedy za cholerę nie odpali silnik) to paliwo leciało?? tak się robi do odpowietrzenia układu gdy paliwo się cofnie do zbiornika- może jakaś nieszczelność jest u ciebie bądź tez nie trzyma zaworek na filtrze paliwa... kup benzynę ekstrakcyjną lub samostart , zdejmij przewód przy kolektorze ssącym i wtedy ktoś musiał by cie kręcić motorem a ty w nie dużymi psikami,psikaj w kolektor -to pomorze zaciągnąć pompie paliwo ze zbiornika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probówka czy prad idzie i na sztywno bezposrednio z akumulatora

Wykrec go, wyjmij środek, wkręc z powrotem i spróbuj czy zapali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrec go, wyjmij środek, wkręc z powrotem i spróbuj czy zapali

a jak zapali to nie zgasi... musi go zdusic na hamulcu biegiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie. tylko trzeba było koleżance o tym powiedziec bo tego nie wiemy czy by na to wpadła ze tak bedzie musiała zrobic w razie czego.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro koleżanka potrafi odkręcic przewody od wtryskiwaczy i wężyki od filtra to chyba by sobię poradziła :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z psikaniem czegos typu samostart bym uważał, silnik może sięrozbiegac, pozatym 10 l paliwa totroche zamało i silnik może sie zapowietrzył. zalej wiecej paliwa, albo wsaadz wężyk do banki z paliwem (przed samą pompą) odkreć (poluzuj) przewów wys cisnienia z wtrysku i niech ktos kreci. zobacz czy będzie ciągnoł paliwo z w/w bańki, jak tak to poczekaj chwile aż zaciagnie do pompy i paliwo zacznie tryskac na poluzowanym wtrysku, wtedy dokrec wtrysk i powinien juz zagadac...powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...