Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Brak paska od klimatyzacji


rychu

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga!! Sprawdź przede wszystkim czy nie jest zatarty kompresor! Najczęściej właśnie wtedy zdejmuje się pasek, a to że kółko pasowe kompresora się kręci lekko- nic nie znaczy bo jest rozłączane sprzęgiełkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!! Sprawdź przede wszystkim czy nie jest zatarty kompresor! Najczęściej właśnie wtedy zdejmuje się pasek, a to że kółko pasowe kompresora się kręci lekko- nic nie znaczy bo jest rozłączane sprzęgiełkiem.

Nie sprawdza sie sprezarki przez krecenie tego kolka tylko przez krecenie tego co jest w srodku w tym kolku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% cos masz zepsute nie sadze ze by tak bez powodu, poprzedni wlasciciel zdjal pasek, najprawdopodobniej zatarta sprezarka, albo po prostu urwal sie mu pasek, a mial zamiar sprzedac i nie chcial sie pchac w koszty. Najlepiej podjedz do serwisu klimy ze by ci fachowo sprawdzili. Nie zakladaj, i nie odpalaj klimy bez sprawdzenia ze, bys sobie nie narobil wiekszego bigosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to zatarcie to poważna sprawa, dużo kosztuje naprawa? Niestety mi ostatnio coraz bardziej nasila się taki odgłos jak by coś się zacierało i podejrzewam kółko sprężarki no chyba że inne od tych pasków bo rozrząd pełen robiłem rok temu.

Dodając gazu dźwięk się nasila - przyspiesza (jak by zacieranie). Na luzie chodzi cisszzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOkładniej to wygląda tak, że jak się przyspiesza to dźwięk się nasila a na luzie podczas toczenia się tego nie słychać (na postoju już słychać, cicho), wraz z spadkiem obrotów dźwięk słabnie. Dźwięk tego ocierania maskarycznie nasila się, po tym jak silnik się rozgrzeje. Ten dźwięk dochodzi gdzieś z tych rolek, na samym przodzie.

Rozwiązane - łożysko klimy i napinacz od paska klimy - zatarte były do wymiany. Może występować obok tarcia dźwięk miałczenia po rozgrzaniu (jak przy zatartej pompie wodnej). Pasek zdjęty i problem rozwiązany. Musze tlyko podjechać na wymianę napinacza tego i łożysko w sprężarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem brak paska od klimatyzacji jak sprawdzałem sprężarka się w ogolę nie kreci:(((( dzwoniłem do serwisu i kolo mówił ze cały koszt naprawy tego to około 1200zl wymiana sprężarki na działająca( 550zl) czyszczenie układu ponieważ prawdopodobnie dostały się opiłki (350) nabijanie i takie inne ok 200zl i mam pytanie czy miał już ktoś taki problem???? Czy koszta są naprawdę takie duże czy tylko chcą zarobić na mnie:( pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...