Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BPW] Filtr czastek stałych-problem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Kilka dni temu wymienili mi filtr cząstek stałych a dziś po niespełna 4 dniach znów zapaliła mi się kontrolka filtra. Jaka może być przyczyna???

Opublikowano

Witam.

Kilka dni temu wymienili mi filtr cząstek stałych a dziś po niespełna 4 dniach znów zapaliła mi się kontrolka filtra. Jaka może być przyczyna???

a kto ci wymienial i na jaki bo nowy to z 10K kosztuje

Opublikowano

Witam.

Kilka dni temu wymienili mi filtr cząstek stałych a dziś po niespełna 4 dniach znów zapaliła mi się kontrolka filtra. Jaka może być przyczyna???

a kto ci wymienial i na jaki bo nowy to z 10K kosztuje

tylko skromne 4200 zł u Gajosa ;) może nie był wymieniony a wypalany ?? :mysli:

Opublikowano
  • Autor

oddałam do serwisu Audi w Niemczech a kosztowało mnie 1500 euro :kwasny:

Opublikowano

Jakas gwarancje chyba masz? Jedz do nich zuruck :)

Opublikowano
  • Autor

nio pojadę pojadę :)

Opublikowano

Moze nie filtr winny a czujnik za 50 eur :polew:

A tak na powaznie skoro tyle kasy wzieli niech teraz sie martwia.

Opublikowano
  • Autor

czujnik wymienili mi pól miesiąca wcześniej więc no to na pewno nie to !!! Ktoś mi powiedział że mogą to być wtryskiwacze ???

Opublikowano

Moze nie filtr winny a czujnik za 50 eur :polew:

A tak na powaznie skoro tyle kasy wzieli niech teraz sie martwia.

zreszta awaria czujnika oznacza zapalenie CHECK a nie kontrolki filtra

Opublikowano

zreszta awaria czujnika oznacza zapalenie CHECK a nie kontrolki filtra

Jak czujnik permanetnie pokazuje zapchany DPF mimo ze jest pusty to jaka kontrolka sie zapali :evil: ?

Moga byc wtryskiwacze...jak leja to DPF bedzie zapychac sie co chwila

Opublikowano

zreszta awaria czujnika oznacza zapalenie CHECK a nie kontrolki filtra

Jak czujnik permanetnie pokazuje zapchany DPF mimo ze jest pusty to jaka kontrolka sie zapali :evil: ?

Moga byc wtryskiwacze...jak leja to DPF bedzie zapychac sie co chwila

wiem jedno , jak mialem awarie czujnika DPF to palil sie CHECK a nie kontolka DPF !

Opublikowano

ustalcie jeszcze o jakim czujniku mowa,czy jeden z 3 czujnikow temperatury, czy jak przypuszczam o co chodzi rob555 czujnik roznicy cisnien G450

Opublikowano

A co tu ustalac...kolega Turdzi wie lepiej :tongue4:

ps konrad dobrze kombinujesz

Opublikowano

A co tu ustalac...kolega Turdzi wie lepiej :tongue4:

ps konrad dobrze kombinujesz

pisze o tym co bylo, mialem awarie czujnika roznicy cisnien i swiecil sie check.Jak nie wierzysz zapytaj Witka , on zczytywal i kasowal blad vagiem.

Opublikowano

G450 moze sie zrypac na 2 sposoby, sygnal z czujnika moze byc poza zakresem tolerancji, niezrozumialy dla ecu, albo co najczesniej sie zdarza dawac niewlasciwe informacje dla ecu, ktory zas zle wylicza stopien napelnienia filtra

Opublikowano

no to u mnie sie pewnie zrypal pierwszym sposobem :)

Opublikowano

U mnie w skodzie 1.4 TDI DPF czujnik pokazuje błąd zwarcia do plusa. Czujnik jest nowy a mimo to bład jest. Umówiony jestem do Aso do elektryka, będzie badał problem.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

witam

Z tego co mi wiadomo od znajomego często pomaga jazda na większych obrotach niż 2200 przez jakieś kilkanaście kilometrów.

Opublikowano

Z DPF-ami jest tak że należy je jak najszybciej wyrzucić :decayed: ja swojego zostawiłem bo przy kontroli miła tylko 8% zapchania czyli tyle co nic (+ wypalenie do 0) :naughty: po 2 miesiącach czasu i przejechaniu autostrady a4 cały czas 180km\h następnego dnia zapaliła mi się kontrolka DPF-a wypaliłem go zgodnie z procedurami w czasie jazdy i jak na razie kontrolka się nie zapala ale jak zacznie zapalać się częściej to żegnaj DPF-ie :tongue4: Nie ma co się nad nim rozczulać tylko jak opisują to chłopaki wypi...lić :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.