Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana oleju w skrzyni


Agrzesiek4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem, że biegi co raz ciężej mi wchodzą, dodatkowo zaczęło się pocić wokół skrzyni.

Chciałbym wymienić olej w skrzyni, tylko nie wiem na jaki, ile tego oleju wchodzi i czy dam radę zrobić to sam w warunkach garażowych z kanałem?

Gdzie są te kurki od wlewu i spuszczania oleju to mniej więcej wiem, ale nie wiem jak wlać ten olej z boku i jak sprawdza się jego poziom.

Proszę o poradę. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby wymienic musisz miec specjalny klucz do spuszczenia starego i pompke zeby wlac nowy bo nie ma dojscia zeby wlac jak olej do silnika. ja kupilem chyba 2l i jeszcze zostalo. chyba po lewej stronie jest sruba do sprawdzania poziomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucz to jest jakiś partyzancki, taki wielowpust z dziurką w środku, na allegro za 20zł jest. olej do skrzyni to 75w90 GL4/GL5. Niby zaleca się normę GL4, ja wlałem olej Valvoline 75w90 GL5 i śmiga elegancko. oleju katalogowo wchodzi 2,25L. co do ceny to litr kosztuje średnio od 30 do 50 zł. bocznym kurkiem wlewasz olej i jak już Ci się wylewa to znaczy ze jest prawidłowy poziom, po prostu boczny kurek to jednocześnie miarka poziomu.

pozdrawiam :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...