Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakość świateł mijania (halogeny vs ksenony)


gcole

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam pytania odnośnie świateł (jestem w trakcie poszukiwań A4 B6):

1. Jak oceniacie światła (standardowe halogeny) w A4 B6? Czy wystarczająco dobrze oświetlają drogę w nocy? W wyszukiwarce znalazłem dużo opinii o słabych światłach – ale wyłącznie odnośnie B5 – czy w B6 już się to poprawiło?

2. Jak w porównaniu do powyższych wypadają oryginalne ksenony? Czy warto szukać (i dopłacać do) samochodu wyposażonego w oryginalne ksenony?

Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam pytania odnośnie świateł (jestem w trakcie poszukiwań A4 B6):

1. Jak oceniacie światła (standardowe halogeny) w A4 B6? Czy wystarczająco dobrze oświetlają drogę w nocy? W wyszukiwarce znalazłem dużo opinii o słabych światłach – ale wyłącznie odnośnie B5 – czy w B6 już się to poprawiło?

2. Jak w porównaniu do powyższych wypadają oryginalne ksenony? Czy warto szukać (i dopłacać do) samochodu wyposażonego w oryginalne ksenony?

Pozdro :hi:

Na pewno ksenony dają mocniejsze światło,ale ja nie narzekam na zwykłe halogeny z żarówkami h7 :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jeśli chodzi o soczewki w b6 to jest gorzej niż masakrycznie. Nawet w fieście z 92r. miałem lepsze światła. Wymieniałem żarówki na phillipsy, osramy czy inne kupy i bez powalającej poprawy. Wyczyściłem soczewki z zamgleń i jakby się coś poprawiło ale o poprawie mowy nie ma. Jeszcze pozostała mi regeneracja odbłyśników co zamierzam zrobić w najbliższym czasie ale wg mnie za dużo to nie da bo po czyszczeniu soczewek i oględzinach tych odbłyśników to na moje oko są w niezłym stanie. Ale zobaczymy. Jeśli chodzi o ksenony to ludzie są ogólnie zadowoleni. Więc ja bym polecał właśnie lampy ksenonowe bo jednak widoczność w nocy lub w deszcz wieczorami jest przy zwykłych soczewkach niezadowalająca.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w fieście z 92r. miałem lepsze światła

:polew: to trzeba było zostać przy Fordzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak kupiłem B6 światła mijania tez mizernie świeciły w porównaniu do świateł drogowych. Postanowiłem wymienić żarówki na nowe i dało to bardzo dobry efekt. Jestem zadowolony i światła są wystarczające :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up - może ktoś jeszcze wypowie się na temat halogenów ...

halogeny przeciwmgielne, żarówki h11 dają mocne światło,ja jestem zadowolony. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up - może ktoś jeszcze wypowie się na temat halogenów ...

halogeny przeciwmgielne, żarówki h11 dają mocne światło,ja jestem zadowolony. :good:

a ja mam ksenony w halogenach 3000K :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zwykłeswiatła w B6 to kupa :thumbdown: mam więc wiem co mówie. xenon daje wiecej światła no i wyglada.

Nawet w fieście z 92r. miałem lepsze światła.

Rodzice maja fokusa 2001r i światła krótkie świecą tak jak moje długie, to samo w brata BMW 3 2002r. Światłami jestem zawiedziony i dlatego przy kupnie B7 na 100% będzie xenon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia IRO293: oczywiście pytam o standardowe światła mijania!

Halogeny to potoczne określenie przeciwmgielnych, a w A4 światła mijania to tzw. żarówka halogenowa (H7).

To pytaj! Napisałem o światłach mijania i o przeciwmgielnych,nie widzę problemu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...