Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Napięcie ładowania


kacperoo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,mam pytanie,jakie macie ładowanie na voltomierzu podczas odpalania i po odpaleniu.

w mojej audi podczas odpalania spada do 10v a po odpaleniu ok13,7v.

Czy tak jest prawidłowo?z tego co wiem powinno być ponad 14v.

Może się myle.proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,mam pytanie,jakie macie ładowanie na voltomierzu podczas odpalania i po odpaleniu.

w mojej audi podczas odpalania spada do 10v a po odpaleniu ok13,7v.

Czy tak jest prawidłowo?z tego co wiem powinno być ponad 14v.

Może się myle.proszę o pomoc.

13,5 do 14,5 V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w czasie odpalania do ilu wam spada?

pytam się bo mam niekiedy problem z odpalaniem dlatego tak się dopytuje :mysli:

Nie powinien spadać poniżej 10V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie na każdy 1V powinno być ładowanie 1,2V, tak więc ładowanie po odpaleniu powinno być w granicach 14,4V (jak będzie 14V to też nie ma tragedii). Wartości poniżej 14V są już sygnałem do przyglądnięcia się alternatorowi...

Spadek napięcia poniżej 10V przy rozruchu może oznaczać padający aku, lub (co bardziej wydaje mi się prawdopodobne) nie do końca naładowany akumulator (padający alternator).

Warto podpiąć prostownik, naładować do pełna aku, odpiąć i zostawić załóżmy na noc i wtedy sprawdzić jaka jest wartość napięcia po przy rozruchu rano. Jeśli ponownie spadnie poniżej 10V, trzeba wymienić akumulator.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie na każdy 1V powinno być ładowanie 1,2V, tak więc ładowanie po odpaleniu powinno być w granicach 14,4V (jak będzie 14V to też nie ma tragedii). Wartości poniżej 14V są już sygnałem do przyglądnięcia się alternatorowi...

Spadek napięcia poniżej 10V przy rozruchu może oznaczać padający aku, lub (co bardziej wydaje mi się prawdopodobne) nie do końca naładowany akumulator (padający alternator).

Warto podpiąć prostownik, naładować do pełna aku, odpiąć i zostawić załóżmy na noc i wtedy sprawdzić jaka jest wartość napięcia po przy rozruchu rano. Jeśli ponownie spadnie poniżej 10V, trzeba wymienić akumulator.

Pozdrawiam.

Ostatnio byłem zrobić pomiar ładowania i bez obciążenia wyszło mi ponad 14V, podajże 14,3V natomiast na pełnym obciążeniu, tzn światła wszystkie, radio, ogrzewanie szyby, klima - wyszło ok 13,8V. Czy te parametry są ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy takie wartości są ok?

Bez zapłonu - bez obciążenia -> 11.8V

---II------- - z obciążeniem -> 11.4V

Z zapłonem - bez obciążenia -> 13.5V

----II----- - z obciążeniem -> 13V

Aku 70Ah 620a (nowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...