Skocz do zawartości
IGNOROWANY

(1,8T AEB 1997) Czy macie to samo raz przyśpiesza na dwójce z piskiem opon


MarEsp

Rekomendowane odpowiedzi

Innym razem w tym samym miejscu w innym dniu jadąc do pracy podobna temperatura wciskam gaz do dechy aby poczyć szarpnięcie do przodu przy przekraczaniu 3 tys. obrotów a tu nic się nie dzieje. Paliwo w baku to samo co kilka dni wcześniej.

Ciekawe czy inni w tym silniku macie podobnie. Czy może tylko coś u mnie nie tak. Może zapychają się wtryskiwacze ? Może turbina raz otwiera klapkę przy zbyt dużym ciśnieniu a raz nie ? Może przepływ powietrza raz jest mierzony dobrze później inaczej ? Wiem że to wróżenie z fusów ale może w innych autach z tym silnikiem jest to samo i jest to zwykłe zjawisko ? Najgorzej jak chce się pochwalić koledze przewożąc go i pokazać jakiego ma kopa mój silnik a tu akurat kicha ... Tym razem postanowił sobie równiutko ciągnąć bez rewelacji - nie to żeby był mułowaty ale czsem jest jak rakieta a czasem zwyczajnie jak wolnossak z mocą trochę lepszą od podkręconego lanosa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli:Ciekawe - a mógłbyś rozwinąć myśl bo nie wiem czy masz to samo co opisałem czy wręcz przeciwnie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko : za kazdym razem jak daje w pipke na jedynce-kręci , dwójka-kręci , trójka-lekko kręci i łapie trakcje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Moskal za odpowiedź, ale czy jak ci przyśpiesza to ciągnie równo w całym zakresie obrotów czy w pewnym zakresie na przykład przy przekraczaniu 3 tys, obrotów dostaje mocnego kopa ? Mi czasami dostawał kopa przy przekraczaniu 3 tys i dalej przyśpieszał równo drugi kop przy 4,5 tys już mniejszy kop niż ten pierwszy przy 3 tys, a czasami jak zamuli to ciągnie równo ale przyrost prędkości jest w tym samym czsie mniejszy niż z tymi dwoma a czsami tylko jednym kopem

Mógłbyś szczegółowiej opisać jak jest u ciebie w odniesieniu do obrotomierza i odczuwalnego przyśpieszania i czy zawsze przyśpiesza ci tak samo czy różnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych ale u mnie jak zaczynam przyśpieszać to idzie równo do końca, czasami w ciepłe dni po mocnym upalaniu jak puchnie to jedzie troszkę gorzej ale to wina fabrycznego icka - auto po wirusie ( zawsze przyśpiesza równo i bez żadnych kopniaków w między czasie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś szczegółowiej opisać jak jest u ciebie w odniesieniu do obrotomierza i odczuwalnego przyśpieszania i czy zawsze przyśpiesza ci tak samo czy różnie ?

czuć turbokicka powyżej 3500rpm i ciągnie juz do końca :good:

z gadżetów mam dużego fmica+tipa+stożek ITG+ jakis soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...