Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasięg stacji FM


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jaki jest zasięg typowego nadajnika radiowego w paśmie FM ? Chodzi mi o to do jakiej odległości od nadajnika powinienem spodziewać się dobrego odbioru stacji radiowej z takiego nadajnika jeżeli wszystko w instalacji jest sprawne ?

Mam wymienione radio fabryczne (Gamma CC) na LG LAC 5900. Ok 20 km od nadajnika odbiór jest już średni/słaby. Mam separator antenowy ale z tego co widzę podanie napięcia na antenę przez ten separator nic nie daje - to znaczy czy przewód z separatora jest podpięty pod 12 v czy nie - nie ma to praktycznie żadnego znaczenia. Na oryginalnym radio wydaje mi się, że zasięg był nieco lepszy ale może mi się wydaje ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg stacji jest przede wszystkim zależny od siły nadajnika to pierwsze a po drugie również porównywałem kiedyś jakiegoś soniacza a ori radio jeżeli chodzi o odbiór radia fm to ori lepiej łapał fale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w drugim aucie mam jakiegoś kaseciaka bezimiennej firmy a antenę wstawioną żeby się nie lało przez dziurę w dachu :polew:

Na takim zestawie w miare dobrze ściągam Eskę Tarnów jeszcze pod samym Krakowem czyli ok 60 km, więc napewno masz coś nie tak z anteną albo radiem...

Chyba że słaby nadajnik jest :wink4: Bo w audi to nawet nie zwracam kiedy radio traci zasięg bo rzadko słucham stacji radiowej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...