Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Felga bardzo gorąca i cała w smarze (foto)


M.Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moj problem jest taki ze grzeje sie tylna felga jest cał w smarze i jak kilka razy przychamuje to cos popiskuje czy jest mozliwe zeby z piasty wydostawał sie olej?

a z drugiej strony felgi jest suchutko

1zuba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwignalem samochod i kolo sie obraca lekko slychac jak tarcz ociera chyba o klocek ale bez wiekszych oporow, ale skad ten smar na feldze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A amortyzator przypadkiem nie przecieka?

suchutki tylko jest felga cala w smarze od strony zewnetrznej reszta cala such klocki zaciski wszyskie wezyki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar na feldze wypłynął z tej metalowej zaślepki z łożyska, grzeje się koło smar przybiera postać płynną i wypływa. Ściągnij tą zaślepkę i sprawdź czy jest tam jeszcze smar. Na moje oko łożysko do wymiany bo reguluje się je tylko jak ma za duży luz. Trzeba jeszcze znaleźć przyczynę grzania się felgi czy to tylko wina łożyska albo krzywej piasty bądź wina hamulców że lekko trzymają i nagrzewają całe koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki .Pablo bylem przedchwila u mechanika powiedzial ze to od wilgoci prawdopodobnie zkorodowaly tloczki teraz zrobilo sie cieplo i zachodzi jakas reakcja i moze przyblokowywac hamulec bo przednie kolo tez sie grzeje wiec cos moze byc na zeczy w srode idze do mechanika to dam znac co wkoncu wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś stan łożysk?

a jak to sie robi?

podczas jazdy nie słyszysz jakiegoś niepokojącego szumienia/dudnienia/huczenia?

Auto na lewarek i sprawdź luzy wzdłużne i poprzeczne koła, w skrajnych przypadkach gdy padnie łożysko, całe koło może się nagrzewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mechanik przeczyscil tloczki wymienil klocki zalany nowy plyn chlodniczy i wczoraj bylo wszystko ok a dzisiaj przyjechalem z pracy i znowu to samo piasty nie dalo sie dotknac i felga takze goraca

a i najwazniejcze znowu z piasty wydostawal sie olej i lekko sie dymilo wlasnie z tej piasty

dzwignalem auto i ruszalem kolem jak radzil michal_s87 no i jakby minimalny luz ale z drugiej strony jest tak samo i slysze w samochodzi lekkie chuczenie ale to tak jakby z przodu (choc kto wie jak to w tym aucie niesie)

zastanawiam sie nad lozyskiem ale juz sam nie wiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po zimie zwalam zaciski, pod gumki daję smar miedziamy. Wszystko wcześniej czyszcze. Woda z solą robią swoje i potem stają zaciski. tarcza i piasta zaczynają się grzać i wywala smar z piasty.

trzeba wszystko nasmarować i rozruszać. grzanie minie.

pozdro

maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem świecie przekonany że mam wuywalone łożysko prawe z przodu wysiadłem z auta a tu się okazało że ciepły lewy tył. To że się wydaje że gdzieś tam huczy to nic dokładnie nie oznacza bo jak siedzisz w srodku to po budzie huczenie z łożyska strasznie sie niesie. Kupuj wymieniaj łożysko,.. jak dla mnie niema nad czym sie zastanawiać.. ps. wymieniaj odrazu 2 sztuki na ośce ja w marcu robiłem tył w zeszłym miesiacu wy***przył mi się lewy przod to pożałowałem wimieniłem lewy ale już huczy prawy i zaraz znów robota....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś u mechanika który przeczyścił ci tłoczki itp to jedź do niego z reklamacją i spytaj czy przeczyścił tez mechanizm ręcznego. Jeśli tak będziesz dalej jeździł to łożysko będziesz miał do wymiany przegrzejesz tarcze hamulcową i też będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...