Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] czy za duzo pali??


raflik31

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanko: moje audi chyba za duzo pali. mam a4 avant ajm tip i w miescie jak bym nie jezdził to ponizej 9 nie zejdzie. mam wszystko seryjne(opony itp) auto ma pewny przebieg 250t km. czy cos jest nie tak? czy moze to ten automat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest z TIPem to normalne spalanie podobno.

Kolega NIKFAN też się skarżył, że koło 10 mu wciąga.

Oglądałem kiedyś AFNa z automatem i średnie na kompie też wskazywało 10 L/100 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no slyszalem ze wiecej ale nie myslalem ze az o tyle. a ile pala ajm manuale? jeden znajomy mi powiedział ze ja policzyc frajde to strat nie ma. poza tym silniczek pracuje jak lala, rowniutko, nie zakopci. odpala od szczału zimny czy ciepły. czy wobec tego moze byc cos nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się zdziwiłem ze ci tak pali ja mam takiego samego przebieg mam troche ponad 200tysi i pali mi 6,66 w manualu po warszawie i czytając posty innych jak im pali samochód po 4-5 l to byłem troche zdziwiony więc Tobie to już w ogóle się nie dziwie

trochę czytałem ze automaty więcej palą ale nie myślałem że aż tyle

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się zdziwiłem ze ci tak pali ja mam takiego samego przebieg mam troche ponad 200tysi i pali mi 6,66 w manualu po warszawie i czytając posty innych jak im pali samochód po 4-5 l to byłem troche zdziwiony więc Tobie to już w ogóle się nie dziwie

trochę czytałem ze automaty więcej palą ale nie myślałem że aż tyle

pozdrawiam

no ale przy spalaniu 4-5l. jest zaznaczone że to był lans przy niewielkich predkościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też mam ten problem,po mieście pali mi ok 10 jak jade spokojnie a jak ostrzej to ok 14l pójdzie,natomiast na trasie 8,5-9,5l dopiero kupiłem go więc jeszcze nic nie grzebałem,musze sprawdzić egr bo jest zały zawalony.Z tego co wiem to w manualu taki silniczek pali w zależności od stylu jazdy w granicach 6,5-7,5 na trasie,więc w tipie ile może więcej palić ?? litr?? więcej nie powinien więc coś jest jednak nie tak....( jechałem ze szwagrem z poznania,ja a4,on multivanem 2,5 tdi 150+, a4 spaliło 8,5; bus 7,5 gdzie multivan ma silnik 2,5 i waga ponad 2 tony a mnmiej spalił od skromnego ajm-a.. :kwasny: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chlopaki nie przesadzajcie. Seryjny AJM manual to 6,5 - 7 spalal na naprawde ekstremalnie dynamicznych i szarpanych trasach + autostrady ok 200km/h

Tyle mi wyszlo z trasy Krakow-Wroclaw-Poznan-Leba[br]Dopisany: 26 Lipiec 2007, 00:28 _________________________________________________no chyba ze moj naprawde jakos dziwnie malo palil, bo teraz np golfem IV 1.9TDI 90KM wychodzi mi wieksze spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy spalanieu 8,5-9,5l/100kmw trasie to raczej sprawdzalbym szczelnosc baku :D

Kolejna sprawa jest taka, ze jak ktos wczesniej nie jezdzil dieslem, to musi sie nauczyc jezdzic dynamicznie i ekonomicznie. Wykorzystywac Nm a nie KM

Powaznie to logi mozna by zrobic. Jezeli PD leja to raczej jest czuc, albo na postoju trzesie buda, albo przy puszczaniu gazu nie domyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cale zycie jezdze dieslem!! tylko to pierwszy automat. malo to jezdze 10lat roznymi ciezarowkami i nie narzekam na przepał. tyle ze chyba musze sie lepiej nauczyc automatem? bak jest szczelny. wszystko jest ok czy jak przy puszczaniu gazu nie domyka tzn ze nie schodzi z obrotow?? ja nabyłem auto od wujka co mieszka w niemczech a on jezdził tylko do pracy i spowrotem tyle ze do pracy ma 200km autostrada. zrobil w ten sposob 245000. ja zrobiłem dopiero 5000. mysle ze pompki i reszta powinna mi jeszcze posłużyć?? jak myslicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompki powinny raczej zyc, ale z AJM'em pod tym wzgledem nigdy nie wiadomo. Moze faktycznie automat pali az tyle wiecej :slina:

Jak zaworki na pompkach nie domykaja to schodzi z obrotów, ale czuc szarpanie. raz za czas dolewa paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myslalem ,ze moj autoamt duzo pali... nie mam tipa w kazdym razie w cyklu mieszanym na 5 litrach :cool: zrobilem 90 km :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owaznie to logi mozna by zrobic. Jezeli PD leja to raczej jest czuc, albo na postoju trzesie buda, albo przy puszczaniu gazu nie domyka.

u mnie nic nie trzęsie itp, a słyszałem coś o walniętym egr.czy to także może być powodem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...