Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak przyciemnić szyby w srebnym avancie B6?


niekrasz

Rekomendowane odpowiedzi

czarna folia

tyl 15%

tyl 5%

wszystkie na 35%

prosze jakies inne propozcyje, a najlepiej zdjecia jak ktos moze ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna folia

tyl 15%

tyl 5%

wszystkie na 35%

prosze jakies inne propozcyje, a najlepiej zdjecia jak ktos moze ma

Alternatywa tył 20 :gwizdanie:

Proszzzzzzzz

t0kCr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nie wiem ile to procent ale gość mial 4 rodzaje.

I zrobiłem numerem 3 wszystkie oprócz przodu bocznych a przód zrobiłem numerem 1 co i tak dalo ciemniejszy efekt bo środek sie zaciemnił po oklejeniu tyłu.

Patrząc z boku na tylne drzwi i okna bagażnika nie widac co w środku dopiero jak sie patrzy na"przestrzał" w okna w tylnych drzwiach to widać trochę.Od środka ekstra tak jak by tylko lizną lekko przyciemke i nie przeszkadza w niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten dylemat tyle że kolor auta to szara perła. I też stawiam całość 35 albo tył 20 a przednie 35 i niestety nie wiem co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wszystkie jednakowo bo później będziesz żałował że przód dałeś jaśniejszy. Zawsze tak jest :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wszystkie jednakowo bo później będziesz żałował że przód dałeś jaśniejszy. Zawsze tak jest :>

Ale jak przód założy jaśniejszy to pałki nie będą się tak czepiać .... :good: Po za tym zawsze można zmienić folię na ciemniejszą , jeśli będzie za jasna :gwizdanie: .

Czyli całość dalibyście 20 czy 35?

Jak cały to delikatniejszą czyli 35 :wink4:

Maciek80 i Mlodyabc to tylko moje zdanie i wizja :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś - rozumiem, że 35 to jest ta, o która Panowie nie mają prawa się doczepić - mi chodzi po głowie przyciemnić równomiernie szybki czymś, co nie będzie przepuszczało aż tyle światła do środka. Często jeżdżę z maleństwem i nie chcę jej wsadzać do piekarnika, albo katować non stop klimą. Druga sprawa to, to, żeby złodziejachy się nie wpatrywali co w środku się znajduje :wink4:

Nie chciał bym jednak tego zrywać po dniu jeżdżenia i jakimś konflikcie na mieście :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś - rozumiem, że 35 to jest ta, o która Panowie nie mają prawa się doczepić - mi chodzi po głowie przyciemnić równomiernie szybki czymś, co nie będzie przepuszczało aż tyle światła do środka. Często jeżdżę z maleństwem i nie chcę jej wsadzać do piekarnika, albo katować non stop klimą. Druga sprawa to, to, żeby złodziejachy się nie wpatrywali co w środku się znajduje :wink4:

Nie chciał bym jednak tego zrywać po dniu jeżdżenia i jakimś konflikcie na mieście :decayed:

:hi: Mario niestety folia 35 na przód nie jest odpowiednia ( niezgodna z przepisami ) norma na przód , podkreślam tylko na przód to 70% ( prawie bezbarwna ) a pozostałe szyby chodzi o tył można zrobić jak się nam podoba .....

Piszesz o złodziejaszkach - 35 może być za delikatna i alternatywą dla Ciebie może być folia 20 ( wkleiłem wcześniej fotkę jak to u mnie wygląda - ale ważna rzecz nie mam oklejonych przednich szyb ) bo nie chce się tłumaczyć np. policji podczas kontroli itp. rzeczy ....

Wracając do przednich szyb - ory szyby są już lekko zabarwione ( dymione ) do odpowiedniej normy czyli 70% , a więc montaż folii 70 jest zbyteczna , a ci którzy zamontują folię 70 mogą się spotkać z niemiłą niespodzianką podczas pomiarów specjalistycznym miernikiem ( coraz częściej na wyposażeniu policji ) ale błąd w kalibracji w/w urządzenia pomiarowego może wskazać minimalne % przekroczenie dopuszczalnych wartości ( jakie to nie wiem - różna kalibracja ) ale to nie spowoduje zabrania dowodu rejestracyjnego . Po za tym przednie szyby + folia 70 nie rzuca się tak w oczy jak inne o większej wartości % ( 50,35,20,05 - im bliżej 100 to bezbarwna , a bliżej 00 to czarna ).

Ufff .... ciężki temat do ogarnięcia i nie wiem czy dobrze " ubrałem " to w słowa - darujcie jak coś jest nie zrozumiałe ale każde zagadnienie można inaczej interpretować ......... :naughty: :gwizdanie:

Pzdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyciemnione wszystkie :naughty: kolor auta 'czarny' zrobie pózniej fote i pokaże jak to sie ma... W mojim przypadku jeśli by mnie policja zatrzymała i skontrolowała miernikiem to przód odrazu trzeba by było zrywać :confused4:

Najprostrzym wyjściem "powiedzmy", gdy policja zatrzmuje cię do kontroli "np. za przekroczenie prędkości" spusczenie całkowicie przednich szyb.

W przypadku jak już się przyczepią to jedynie zrywać przy nich, albo dowód zatrzymują. Niestey takie są realia, takie mamy prawo :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyciemnione wszystkie :naughty: kolor auta 'czarny' zrobie pózniej fote i pokaże jak to sie ma... W mojim przypadku jeśli by mnie policja zatrzymała i skontrolowała miernikiem to przód odrazu trzeba by było zrywać :confused4:

Najprostrzym wyjściem "powiedzmy", gdy policja zatrzmuje cię do kontroli "np. za przekroczenie prędkości" spusczenie całkowicie przednich szyb.

W przypadku jak już się przyczepią to jedynie zrywać przy nich, albo dowód zatrzymują. Niestey takie są realia, takie mamy prawo :wallbash:

A ile masz przciemnione jaka folia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, nie zapominajcie o zdjeciach;)

choc w sumie na "przymierzaniu" przed oklejeniem zdecyduje co i jak ostatecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyciemnione wszystkie :naughty: kolor auta 'czarny' zrobie pózniej fote i pokaże jak to sie ma... W mojim przypadku jeśli by mnie policja zatrzymała i skontrolowała miernikiem to przód odrazu trzeba by było zrywać :confused4:

Najprostrzym wyjściem "powiedzmy", gdy policja zatrzmuje cię do kontroli "np. za przekroczenie prędkości" spusczenie całkowicie przednich szyb.

W przypadku jak już się przyczepią to jedynie zrywać przy nich, albo dowód zatrzymują. Niestey takie są realia, takie mamy prawo :wallbash:

A ile masz przciemnione jaka folia?

Szyby były przyciemniane przez serwis audi... jakie mam na przodzie nie wiem szczerze mówiąc, zdjęcia nie dałem rady dzisiaj zrobić, postaram się jutro wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grisza79 , niezły patent z tym opuszczaniem szyb w czasie kontroli :good: tylko zastanawiam się co będzie w zimie przy np. minus 15 :gwizdanie:

Ale tak to bomba :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grisza79 , niezły patent z tym opuszczaniem szyb w czasie kontroli :good: tylko zastanawiam się co będzie w zimie przy np. minus 15 :gwizdanie:

Ale tak to bomba :naughty:

Zimą wzbudzi to podejrzenia i w najlepszym przypadku dostaniesz alkomat lub narkotest, w najgorszym będzie trzeba podnieść szyby :polew: A tak na poważnie to policjanci nie są głupi, znają numery z opuszczaniem szyb :polew: Latem to może taki numer jeszcze przejdzie ale w chłodniejsze dni od razu skumają o co chodzi. Jedyna nadzieja w tym, że skoro zatrzymali za prędkość to już się szyb nie będą czepiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś - rozumiem, że 35 to jest ta, o która Panowie nie mają prawa się doczepić - mi chodzi po głowie przyciemnić równomiernie szybki czymś, co nie będzie przepuszczało aż tyle światła do środka. Często jeżdżę z maleństwem i nie chcę jej wsadzać do piekarnika, albo katować non stop klimą. Druga sprawa to, to, żeby złodziejachy się nie wpatrywali co w środku się znajduje :wink4:

Nie chciał bym jednak tego zrywać po dniu jeżdżenia i jakimś konflikcie na mieście :decayed:

:hi: Mario niestety folia 35 na przód nie jest odpowiednia ( niezgodna z przepisami ) norma na przód , podkreślam tylko na przód to 70% ( prawie bezbarwna ) a pozostałe szyby chodzi o tył można zrobić jak się nam podoba .....

Piszesz o złodziejaszkach - 35 może być za delikatna i alternatywą dla Ciebie może być folia 20 ( wkleiłem wcześniej fotkę jak to u mnie wygląda - ale ważna rzecz nie mam oklejonych przednich szyb ) bo nie chce się tłumaczyć np. policji podczas kontroli itp. rzeczy ....

Wracając do przednich szyb - ory szyby są już lekko zabarwione ( dymione ) do odpowiedniej normy czyli 70% , a więc montaż folii 70 jest zbyteczna , a ci którzy zamontują folię 70 mogą się spotkać z niemiłą niespodzianką podczas pomiarów specjalistycznym miernikiem ( coraz częściej na wyposażeniu policji ) ale błąd w kalibracji w/w urządzenia pomiarowego może wskazać minimalne % przekroczenie dopuszczalnych wartości ( jakie to nie wiem - różna kalibracja ) ale to nie spowoduje zabrania dowodu rejestracyjnego . Po za tym przednie szyby + folia 70 nie rzuca się tak w oczy jak inne o większej wartości % ( 50,35,20,05 - im bliżej 100 to bezbarwna , a bliżej 00 to czarna ).

Ufff .... ciężki temat do ogarnięcia i nie wiem czy dobrze " ubrałem " to w słowa - darujcie jak coś jest nie zrozumiałe ale każde zagadnienie można inaczej interpretować ......... :naughty: :gwizdanie:

Pzdr :hi:

Czyli pomysł przyciemniania odpada, bo z tego, co widzę, to 70 na przodzie praktycznie nie zrobi mi żadnego efektu w porównaniu do tego co jest :thumbdown: Tylnych nie chcę oklejać na inny odcień niestety - myślałem, że jakoś całośc wyjdzie ładnie, ale niestety. Trzeba poszukać wkładanuch roletech (tych dopasowujących się do okna) dla brzdąca na tył :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek80 racja ( nie są głupi ) ale jak będziecie mieli oklejony tył ciemniej a przód jaśniej,lub nie to jest jakieś wyjście . Moim zdaniem rzadko policja użyje miernika do pomiarów szyb pokrytych folią z przodu .... no chyba że będą oklejone na ciemno lub bardzo ciemno :chytry:

Mariusz pisałeś że chcesz nakleić folię bo dzieciaka wozisz ( przypuszczam że z tyłu w foteliku ) to może (wiem napisałeś ) oklej chociaż tył :gwizdanie: Mogę powiedzieć z własnego doświadczenia że , jeśli całe auto jest pokryte ( z przodem) ciemną lub bardzo ciemną folią to na bank pałki doczepią się do nas bo bardzo rzuca to się w oczy , natomiast mając oklejony cały folią np. 35 delikatny kolor, szyby dają wrażenia jak by były oryginalnie dymione ( fabryczne ) i nie wzbudza to podejrzeń policji że coś nie tak oraz nie rzucamy się tak w oczy jak goście z oklejonymi wszystkimi szybami na czarno ...... :gwizdanie:

Rozmawiałem kiedyś z policjantem (drogówka) i pytałem o ten problem wyjaśnił mi że jeśli widać z przodu ( kierowca i pasażer ) osobę lub dwie przez zafoliowaną szybę to wygląda auto na fabrycznie przyciemnienie i na 99% nie zdejmie do kontroli takiego samochodu , natomiast jak szyby są ciemne i bardzo ciemne w 99% samochód jest zatrzymany do kontroli . Pan policjant był na tyle miły ( ku mojemu zaskoczeniu ) i zinterpretował przepis swoimi słowami :

Jeśli widzi pojazd z np. kierowcą przez szybę to jest to zgodne z przepisami , a jeśli nie ......rozumiecie Koledzy .

Powiecie , no dobra tak się mądrzy a sam śmiga z oklejonym tyłem ( :good: ) nie okleiłem przodu auta ze względu na żone która porusza się autem tylko i wyłącznie w okularach i wieczorem lub w nocy mogła by mieć taka osoba bardzo złe warunki do prowadzenia czy też manewrowania furą ... :no:

Zanim kupiłem moją :audi: śmigałem 4 lata opel vectra b z oklejoną folią raycer35 na całym samochodzie i mając kilka kontroli przyjemnych i mniej przyjemnych nigdy pałki mnie nie zapytali np. czemu mam folię na przednich szybach - chyba teraz rozumiesz Mariusz o co kaman :cool1:

A tak na marginesie - mając folię Raycer 20 na tył i tak założyłem rolety.... poniżej fotka , jakość nie powala - robione telefonem na szybko :good:

lQC_9.jpg

Tu trochę lepsze .... :gwizdanie:

19Uor.jpg

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolety w drzwiach będąrobić najlepszy efekt i będą najbardziej funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...