Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak przyciemnić szyby w srebnym avancie B6?


niekrasz

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wcześniej wstawić zdjęcia, ale niestety brak czasu...

A u mnie to wygląda mniej więcej tak :)

83520379.jpg

76238019.jpg

Grisza79 - a jaką Ty masz folią przyciemnione szybki? Przyznam się szczerze, że za taką przejrzystość również na przednich to już by dowód poleciał jak nic :confused4: Jednak na wszystkie szyby trzeba by dać nieco jaśniejszą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej wstawić zdjęcia, ale niestety brak czasu...

A u mnie to wygląda mniej więcej tak :)

83520379.jpg

76238019.jpg

Grisza79 - a jaką Ty masz folią przyciemnione szybki? Przyznam się szczerze, że za taką przejrzystość również na przednich to już by dowód poleciał jak nic :confused4: Jednak na wszystkie szyby trzeba by dać nieco jaśniejszą :mysli:

Pisałem już wcześniej że nie wiem jaką mam folie :kwasny: Szyby przyciemniane były przez serwis :audi:. Jak widać na zdjęciach przód jest słabiej przyciemniony, tył troszke mocniej.

Ja wiem i zdaje sobie sprawe że w razie kontroli, albo zrywam albo trace dowód (i zrywam) :wink4:

Jak narazie jeźdze 1,5 roku i nikt się nie przyczepił... :przebiegly: oby jak najdłużej.

Postaram się jeszcze podjechać i sprawdzić jaką mam przepuszczalność... :mysli: także jak sprawdze to dam znać ile przód ma u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z innej beczki ale dotyczące przyciemniania szyb

jak wygląda sprawa poruszania się po Niemczech z przyciemnionymi przednimi szybami ?

wiadomo tył i tylne drzwi można

a przednie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , w Reichu obowiązują takie same normy jak i u nas , dodatkowo jeśli masz tam autko zarejestrowane to powinienieś miec folię z atestem ABG , a znaczy to że folia naklejona na każdej z szyb musi mieć wydrukowany napis ABG i nr atestu folii. Różni sie to tym od polskich atestów tym ,że u Nas na szybę nakleja się indywidualny numer przypisany dla firmy montujacej , natomiast folia ABG ma swój nr. który odpowiada producentowi i marce folii , i jest on drukowany na folii , zazwyczaj co 30 cm.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że u nas się tak nie czepiają(kiedyś było gorzej).Chyba że się pyszczy.Wiem z doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pany powiedzieli przy wypisywaniu mandatu za coś tam, że szyby im się nie podobają ale auto tak...

Dowodu nie zabrali, nie zdzierałem folii.

Dodam, że mam przyciemnione całe auto - folią nr 1 przód, folią 3 tył i pasek na przedniej szybie.

Ciekawostką też jest to, że najdelikatniejsza folia (czyli wspomniany nr 1) ma zaledwie 30% przepuszczalności... W przepisach dopuszczalna minimalna przepuszczalność to 70%.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele warsztatów aby oszczędzić klientowi zbędnego zamieszania tzn. czy to 5-ka , 20 czy 50 przyporządkowuje stopnie przepuszczalności do nr . i tak 05-to 1 , 20-2 , 35-3 , 50-4 , lub odwrotnie 50-1 , 35-2, 20-3 , 05-4 . Wg. oznaczeń Bartka wyglądałby to tak: 1-35 , 2- 20 , 3-05 , i mamy dwie opcje: pierwsza- Bartek coś pomylił , bo brakuje 50 %(lub nie brakuje i na przodzie ma 50 czyli 1 , a tył i pasek z 20 czyli 3 ) , albo druga- bidny warszat że 50 nie ma , a Bartek - respekt :notworthy: , bo ja paska na czołówkę nie zrobił bym z 05 ... :decayed:

zdrów :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez proponuje wszystko najciemniej, bedziesz mial super efekt, tylko wypadało by tez przednie boczne to najjasniejsza wtedy bedzie cycus :kox: :kox: :kox:

-----------------------------------------------------------------------------------------------

sprzedam

VAG COM HEX USB 704.1 ENG GG 25885993

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele warsztatów aby oszczędzić klientowi zbędnego zamieszania tzn. czy to 5-ka , 20 czy 50 przyporządkowuje stopnie przepuszczalności do nr . i tak 05-to 1 , 20-2 , 35-3 , 50-4 , lub odwrotnie 50-1 , 35-2, 20-3 , 05-4 . Wg. oznaczeń Bartka wyglądałby to tak: 1-35 , 2- 20 , 3-05 , i mamy dwie opcje: pierwsza- Bartek coś pomylił , bo brakuje 50 %(lub nie brakuje i na przodzie ma 50 czyli 1 , a tył i pasek z 20 czyli 3 ) , albo druga- bidny warszat że 50 nie ma , a Bartek - respekt :notworthy: , bo ja paska na czołówkę nie zrobił bym z 05 ... :decayed:

zdrów :hi:

Nie wiem jakiej folii używał kolega, który montował folię ale założył mi na przód nr 1. Chciałem jak najmniej na przodzie.

Gdy chciałem zrobić przegląd, panopek w stacji kontroli pojazdów zmierzył mi przepuszczalność specjalnym urządzeniem. Wyszło 30% :shocked:

Ciekaw jestem jak wygląda przepuszczalność przy folii nr 4 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to by się zgadzało :naughty: na przodach masz 50% a tył i pasek 20 % :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie kolor czarny miałem wszystkie 35% przez dwa lata, kilka kontroli nigdzy nikt sie nie przyczepił (jedynie podczas badania technicznego) ale i to jest do obejścia :)

jutro jade na przyciemnianie całość 35% lekko lustrzane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu drążyłem temat szyb i dowiedziałem się że niektóre szyby zielone z gupy vw serylnie nie mieszczą się w tych śmiesznych normach przepuszczalności dla przednich szyb :) fakt jest taki że milicjanty jak się coś nie rzuca w oczy to sie nie czepiają poprostu ja jeździłem 3 lata na szybkach 5 % tył czyli smoła przud lajcik 2 stopieńprzyciemnienia w foliach 3m black wyglądalo to kiepsko ale szarne sóry dało się użytkować w 30 stopniowe upały. teraz dla auta srebrnego polecilbym coś z serii silver albo titanium z folii armolite delikatne lustro, reflex ale za to ogromna absorpcja energii slonecznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy :hi: , z tego co się orientuje :naughty: to folie lustrzane ( refleksyjne ) nie są do aut tylko montuje się je na elewacjach budynków żeby wyeliminować nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń ...... :gwizdanie:

Folia lustrzana naklejona na pojedynczą szybę ( samochodową ) nie spełni oczekiwanego efektu bo nie będzie tak wydajna jak po naklejeniu ją na szybę zespoloną ( np. mieszkanie ) a jeszcze lepiej gdy zastosuje się folie zewnętrzną która chroni już pierwszą szybę przed przenikaniem ( nagrzewaniem ) ciepła do pomieszczenia :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi panowie, czy jest szansa dobrac pefrekcyjnie folie? zeby byla identyczna z tylem? oczywiscie nie znam ani marki ani % tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi panowie, czy jest szansa dobrac pefrekcyjnie folie? zeby byla identyczna z tylem? oczywiscie nie znam ani marki ani % tylu

Niestety nie , nawet jak byś znalazł " prawie " identyczną folię z tą co masz na tyle to i tak będzie się różnić odcieniem .Najlepiej podjedż do firmy która się tym zajmuje to wytłumaczą o co chodzi i co najważniejsze pokażą Ci jak jest różnica pomiędzy folią zamontowaną już jakiś czas na samochodzie , a tą co mieli by montować :confused4:

A nie lepiej zmienić folię z tyłu na nową oklejając całą furkę łącznie z przodem :mysli: ( chcesz zachować tem sam kolor i odcień ) więc będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...