Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak przyciemnić szyby w srebnym avancie B6?


niekrasz

Rekomendowane odpowiedzi

mysle wlasnie przod dociemnic lekko. mam adres firmy ktora to zakladala, tylko, ze tak jak mowisz: ta stara juz wyblaknieta lekko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ciebie dobrze rozumiem :gwizdanie: , to nie powinno być problemu przy założeniu :

Tył ciemniejsza ( już istniejąca ) , przód w tym samym kolorze tylko o stopień jaśniejsza .....

Nawet "pały" nie będą za bardzo wnikać , no chyba że nie podoba Ci się takie rozwiązanie z róznymi odcieniami folii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chcialbym po calosci jednakowo, pozostaje chyba tylko oklejanie na nowo wszystkiego :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie :

Jak chcesz mieć dobrze i ten sam kolor ...... to po prostu trzeba zerwać starą i całość położyć z nowej folii :good: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Panowie sądzicie o zastosowaniu przy kolorze srebrno/szarym takiej folii typu lustro ? czy nie lepiej to wygląda niż czarna ?

szczerze ? moze ma ktoś takie szybki i pokazał by foto ?

Wszystko rzecz gustu , ale tak jak gdzieś pisałem ( folia lustrzana jest niezgodna z przepisami ...... odbijając światła nadjeżdżającego auta powoduje efekt oślepiania - używa się ją w budowlance np. na elewacjach budynków ,aby odbijała energię słoneczną ) po za tym srebrny samochód i lustrzane folie / nie za dużo srebra :mysli: poglądowa fotka części elewacji z folią lustrzaną :

fotka.jpg

A i jeszcze jedno - za bardzo się będziesz rzucał w oczy ( pały ) a co do kolorów standardowych ( tak jak piszesz - czarny ) stosowanych w ori dymionych szybach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIXI jeszcze te okna robisz? :polew: już Ci się pewnie po nocach śnią :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIXI ma rację , folie lustrzane są niezgodne z przepisami , ale ... Nigdzie nie jest określone ile % lustra w lustrze musi zawierać szyba oklejona folią aby "skowyry" lub pan diagnosta zarzucili nam , że oślepiamy inne auta. Folie samochodowe lustrzane , są jak najbardziej dostępne , musimy tylko pamiętać aby były przebadane przez ISiC w Karkowie (Endurance-SunGard , Chrome-Armorlite ) . Folie tego typu są najbardziej skuteczne jeśli chodzi o nagrzewanie wnętrza auta , natomiast z wyglądem jest różnie. Endurance będzie na zielonej szybie będzie dawał oliwkowy refleks , chrome - złoto-zielony(jak tylne szyby w starych Lexusach RX ). Dostępne na rynku są folie chińskie które po zamontowaniu na szyby dają efekt jak na elewacji budynku zamieszczonego przez PIXI , ale z takimi foliami możemy już mieć problemy.

zdrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIXI jeszcze te okna robisz? :polew: już Ci się pewnie po nocach śnią :gwizdanie:

:bicz3: :bicz: ................................... :naughty:

PIXI ma rację , folie lustrzane są niezgodne z przepisami , ale ... Nigdzie nie jest określone ile % lustra w lustrze musi zawierać szyba oklejona folią aby "skowyry" lub pan diagnosta zarzucili nam , że oślepiamy inne auta. Folie samochodowe lustrzane , są jak najbardziej dostępne , musimy tylko pamiętać aby były przebadane przez ISiC w Karkowie (Endurance-SunGard , Chrome-Armorlite ) . Folie tego typu są najbardziej skuteczne jeśli chodzi o nagrzewanie wnętrza auta , natomiast z wyglądem jest różnie. Endurance będzie na zielonej szybie będzie dawał oliwkowy refleks , chrome - złoto-zielony(jak tylne szyby w starych Lexusach RX ). Dostępne na rynku są folie chińskie które po zamontowaniu na szyby dają efekt jak na elewacji budynku zamieszczonego przez PIXI , ale z takimi foliami możemy już mieć problemy.

zdrów

Dobre porównanie Tomek :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem zamotnować folię nie 100 % lustra ale coś z domeiszką lustra nie sam czarny kolorek, mam zielone szybki, oryginalne wiec ... zalezy mi na dyskrecji wnętrza i spoko wyglądzie auta, powiedzcie czy 500 PLN to duzo za szyby w avancie ? bez przodów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 zł :mysli: , jakieś szczegóły ...... nazwa folii , firma itp. :gwizdanie:

BTW : Ja płciłem 509 zł ( bez przodów ) dwa i pół roku temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwa folii niestety nie wiem wioadomo gosciu twierdzi iż markowa ale ...

Właśnie ....ale :naughty:

Dopytaj i napisz , ocenimy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyciemnione wszystkie :naughty: kolor auta 'czarny' zrobie pózniej fote i pokaże jak to sie ma... W mojim przypadku jeśli by mnie policja zatrzymała i skontrolowała miernikiem to przód odrazu trzeba by było zrywać :confused4:

Najprostrzym wyjściem "powiedzmy", gdy policja zatrzmuje cię do kontroli "np. za przekroczenie prędkości" spusczenie całkowicie przednich szyb.

W przypadku jak już się przyczepią to jedynie zrywać przy nich, albo dowód zatrzymują. Niestey takie są realia, takie mamy prawo :wallbash:

hej a podczas przyciemniania nie zrobili ci jakichs zadziorow czy nierownosci? i czy trzeba demontowac szyby zeby je przyciemnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu kupiłem A4 B6 i właśnie będę miał podobny problem mam wszystkie szyby przyciemnione. Szkoda mi zrywać tego od strony kierowcy i pasażera bo super wygląda to z przyciemnionymi.

Mieliście jakieś ciekawe gadki z miśkami żeby puścili bez zrywania a jak nie puszczą to jak najlepiej zrywać jakaś technika ??

Tak wygląda teraz mój. Co najlepsze szyby były przyciemniane w 2008 czyli 4 latka tak już jeździ....

a4bez.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ja kupiłem autko to miałem wszystkie szybki ciemne przód bardziej tył mniej. Pojeździłem chyba z dwa miechy do czasu jak nasi wspaniali policjanci zrobili akcję "trzepania autek", nie mieli się do czego doczepić w samochodzie i co....czepili się szybek:kwasny:. Przód miałem chyba "jedynka" czyli naprawdę jasno ale Panowie uwzięli się i musiałem drapać przy nich bo inaczej chcieli zatrzymać mi dowód. Teraz już nie będę przyciemniał bo szkoda kasy i potem nerwów więc Pany zanim przyciemnicie z przodu szybki zastanówcie się dwa razy. Co prawda w poprzednim Audi też miałem wszystkie ciemne i przejeździłem dwa lata zanim sprzedałem ale niestety na to nie ma reguły:wink: I jeszcze jedno: koleś na przeglądzie powiedział że nawet jak się przyciemni folią bezbarwną to i tak lipa bo to że nie ma dobrej przepuszczalności robi sam klej na szybie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce mieć solidnie to polecam folię 3M ... co do odcienia to najlepszy chyba FX20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...