Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Auto po powodzi


krzys mlody

Rekomendowane odpowiedzi

Poodkręcać elementy, posprawdzać w zakamarkach, czy nie ma śladów obecności wody, czyli zacieki, piasek. Obejrzeć elektrykę, czy nie śniedzieje. Widziałem kiedyś auto odpicowane, jak z salonu, miało problemy z elektryką, a była to full opcja vana. Po odkręceniu licznika, wylała się z niego woda.

Właśnie na elektrykę trzeba zwrócić uwagę, czy wszystko dobrze działa.[br]Dopisany: 09 Czerwiec 2010, 10:15_________________________________________________http://www.forumsamochodowe.pl/auto-po-powodzi-uwaga-vt34123.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak napisał kolega powyżej. Zwróć uwagę na elementy tapicerki, a szczególnie co jest pod nią.

Pootwierać wszystkie możliwe schowki, skrytki itd, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze zrobiony i wyczyszczony to nie poznasz

po drugie kto ci pozwoli żeby ściągać tapicerkę, zegary itp, w sumie ja też bym nie dał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze zrobiony i wyczyszczony to nie poznasz

po drugie kto ci pozwoli żeby ściągać tapicerkę, zegary itp, w sumie ja też bym nie dał :decayed:

ale np za pedałami tam gdzie jest krzyżak kolumny kierownicy może wsadzić palec i pomacać pod wykładziną czy nie mokro...tak samo w innych miejscach gdzie jest możliwość odgięcia wykładziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już byś był przekonany kupic to auto to dopisz adnotację w umowie kupna sprzedaży punkt że sprzedający zaznacza że auto jest po powodziowe. jeśli po zakupie okazało by się że jest po powodzi to masz prawo i podstawę na umowie zwrotu auta i pieniędzy, nawet drogą sądową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega wyżej napisał. Tylko trudno z takimi umowami bo jeśli coś nie tak tracisz mnóstwo czasu i pieniędzy, ale masz wtedy jakąś możliwość zabezpieczenia. A w ostatnim czasie taki punkt w umowie jest bardzo ważny. Jak się umiesz trochę targować to albo pozwoli ci powęszyć albo co`s ukrywa, ważne też jest byś wziął ze sobą kogoś postronnego, kto trzeźwo spojrzy na sprawę bez emocji, nie wiem brat, ojciec czy kolega. Wtedy łatwiej będzie ocenić tak zwaną okazję czy ktoś czegoś nie kryje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo że autami zajmuje się na co dzień jak jadę po auto po dla siebie to biorę kolegę, takiego marudę co zawsze mu się coś nie podoba :decayed: idealnie pozbawia mnie emocji przy kupnie....

a co do auta powodziowego, to macaj wszczedzie tam gdzie mogło zostać coś nieposprzątane bądź mokre, choć będzie trudno jeśli auto jest profesjonalnie posprzątane po powodzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmie gość zaprowadzi do zakładu gdzie mu wyczyszczą osuszą i nawet się nie poznasz tak z grubsza a wilgoci nie wyczujesz jak wysuszony będzie. Ale po elektryce łatwo można poznać nie sposób by wszystko działało po powodzi. Pojechać na diagnozę niech podepną kompa sprawdzą. Ty posprawdzasz czy wszystko działa i będziesz prawqie pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...