Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 '98] Wymiana Chorusa na Concert


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy wymiana radioodtwarzacza Chorus (w A4 '98) na raioodtwarzacz Concert (z Audi A6 '01) może wiązać się z jakimiś problemami? Chciałbym przełożyć go z jednego auta do drugiego, żeby móc podłączyć zmieniarkę w A4, a do A6 chcę włożyć coś nowego.

I jeszcze pytanko, gdzie standardowo montowane są zmieniarki w A4 B5 sedan?

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego zamykam...

i podaje linka do tematu

http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?t=1004

[ Dodano: 2006-07-13, 19:15 ]

kolega pisal mi na PW, ze nie chodzilo mu o taka wymiane, wiec sorki z mojej str :roll: i temat znow otwarty

ale moja zawodna pamiec :roll: podpowiada ze w A6 01r byl wlasnie taki concert jak w powyzszym temacie, a poprzednia wersja tego radia byla na kasetki i byla wkladana do A4 B5...

nic prosimy o sprecyzowanie...moze jakies foty przykladowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisał Kolega powyżej, moje pytanie było inne niż tematy, które były wcześniej wałkowane. (ZAWSZE staram się przeczytać co było wcześniej)

Sprecyzuję więc o co mi chodzi.

Chcę z mojej A6 z roku 2001 przełożyć radio Concert (wersja I - kaseciak) do A4 z roku 1998, w miejsce Chorusa (wersja I kaseciak). Wiem, że wymiana Chorusa na Concert II (CD) sprawia problemy, dlatego chciałbym się upewnić, że starszy Concert będzie pasował "jak ulał". Czy ma ktoś wiedzę na ten temat? Wiem, że ta zamiana wygląda na niezbyt trafną, ale chodzi mi o podłączenie zmieniarki, której Chorus nie obsługuje, a Concert - tak.

Stąd moje drugie pytanie: gdzie fabrycznie montowano zmieniarki w A4 sedan?

Pozdrawiam

Wojtek

P.S. Dziękuję za zrozumienie i ponowne otwarcie tematu. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trezor, bedzie ten Concert pasowal bo ja mam takiego. Moze byc tylko problem jak np. radio bylo w systemie BOSE, a podlaczysz do zwyklego. Wtedy chyba wszystkie glosniki nie beda graly i trzeba bedzie zrobic zmiane po przez VAG-a.

Co do umiejscowienia zmieniarki to koledzy Ci powiedza bo ja mam Avanta.

A czemu nie sprobowales i nie przelozyles aby sprawdzic :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodziałem gdzieś kartę z kodem do Chorusa i nie chciałem w ogóle zostać bez radia. Do tego nie mam jeszcze "kluczy" do wyciągania radia. A może znacie jakieś cywilizowane sposoby na wyjęcie radia bez kluczy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znacie jakieś cywilizowane sposoby na wyjęcie radia bez kluczy?

Kobiecy pilniczek. Wtykasz w dziurke pchajac pilniczke na zewnatrz radia jednoczesnie ciagnac za dziure na kasety.

Za pierwszym razem moze Ci to nie wychodzic ale powinienes dac rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalzłem takie coś na allegro. http://www.allegro.pl/item120094663_podswietlenie_radio_audi_cd_concert2_konwerter.html

Czy dzięki tej "cudownej" instrukcji bedzie działać Concetr w B5 jeśli jest tam obecnie chourus i nie ma szyny CAN :?:

Sprawdzłą ktos może poprawnośc tej instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trezor, bedzie ten Concert pasowal bo ja mam takiego. Moze byc tylko problem jak np. radio bylo w systemie BOSE, a podlaczysz do zwyklego. Wtedy chyba wszystkie glosniki nie beda graly i trzeba bedzie zrobic zmiane po przez VAG-a.

Co do umiejscowienia zmieniarki to koledzy Ci powiedza bo ja mam Avanta.

A czemu nie sprobowales i nie przelozyles aby sprawdzic :?:

mozesz rozwinać co oznacza ze radio było w sytsemie bose,jak to poznac i jak zaradzic aby grały wszytskie glosniki.Znalazłem na allegro radio Concert i w opisie było ze ma wyjscia na zmieniarke,wzamacniacz i 2 głosniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rav, radio jesli bylo wyjete z auta, w ktorym byl system Bose czyli dosc dobre naglosnienie (lepsze niz zwyukle) montowane na zyczenie. Jesli Ty nie posiadasz takiego systemu, a poznasz to czy na maskownicach glosnikow jest napis "BOSE" to bedziesz musial przestawic radio VAG-iem na zwykly system i wtedy zagra. Radio wyjete z takiego systemu po zalaczeniu wyswietli na poczatku napis BOSE.

Bo kazdy Concert czy Chorus ma wyjscie na dwa glosniki. Jesli masz wiecej glosnikow oryginalnych to sa one zasilane przez wyjscie na wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem,

zmieniarka w sedanie znajduje sie (stojąc przodem do otwartego bagażnika) po lewej stronie. W pionie i kasete z płytami wkłada się od góry. Znajduje się tak jakby w specjalnym plastikowym pudle i obok niej jest spory schowek. Jak będe miał chwile to zrobie fote. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale mam wersję USA.

pozdrawiam

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...