Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zmiana xenon na bixenon


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Lata mi glowie zmiana ori xenonow na bi. Jak sie do tego zabrac? Czy oplaca sie kupic pelne BI z calym osprzetem, czy mozna to jakos taniej zalatwic? (na allegro sa rozne propozycje) Np.: przetwornice ze zwyklych xenonow do bi podejda, czy nie? Niestety jestem zielony w temacie... a za bardzo nie ma skad brac wiedzy :embarrassed:

Wykopalem stary watek, ale po jego lekturze wiele wiecej nie wiem na ten temat: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=1374.0;all

Z gory dzieki za podpowiedzi i wyjasnienie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem zwykłe soczewki i wstawiłem BI (ale nie mam poziomowania) kostki pasowały beż żadnych przeróbek i lampy kupiłem za śmieszne (wg mnie) pieniądze ( więcej dałem za xenon do MK4 jak za Bi xenon do A4...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer eli masz ori ksenony to wstawiaj Bixenon. Będa działały bez problemu, jedynie co to bedziesz musiał vagiem skasować błąd poziomowania i wszystko. W bi sa inne przetwornice wiec musisz kupic BI z przetwornicami. Jak masz pytatania to wal na PW. Temat zamykam, bo był juz przerabiany.

otwarty na prośbę malika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerabiam temat u siebie. Robię zmianę zwykłych xenonów na wersję bixenon.

Kupiłem na allegro komplecik lamp w idealny stanie, bez przetwornic i żarników.

W weekend robię konwersję wg. tego tutoriala:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=32181

W obecnych xenonach mam identyczne przetwornice jak te, które montuje sie do wersji bixenon.

Mam też nowocześniejsze żarniki D1S które pasują idealnie do nowych kloszy.

Czyli całkowity koszt konwersji w moim przypadku wyniesie około 360PLN (koszt lamp z przesyłką)

Zrobię fotki jak już wszystko będzie zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić na Allegro kompletne bixenony, a stare sprzedać. Mnie taka operacja wyniosła 300zł + 30min roboty. Prościej juz nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oprócz doznać estetycznych daje wymiana xenonów na bi-xenony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 nie ma Bixenonu tak po prostu wszyscy mówią wg oznaczeń Audi to jest Xenon Plus - podczas włączenia świateł drogowych (które są na zwykłej żarówce halogenowej i dla tego nie jest to właśnie Bixenon) przełącza się taka"zapadka" przez co lampy mijania (xenonowe) świecą trochę wyżej... (po prostu mówią krótko xenon bardziej wspomaga światła drogowe...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oprócz doznać estetycznych daje wymiana xenonów na bi-xenony?

Daje tyle, że jak pierwszy raz odpalisz długie w nocy w trasie to mówisz: o k@rwa !

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje tyle, że jak pierwszy raz odpalisz długie w nocy w trasie to mówisz: o k@rwa !

i o to chodzi i o to chodzi :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

Daje tyle, że jak pierwszy raz odpalisz długie w nocy w trasie to mówisz: o k@rwa !

naprawdę jest taka różnica między xenonem a Bi ?? bo ja od razu założyłem Bi i dla mnie to żadna rewelacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik rezaczu no 1 - udalo sie zamontowac nowe lampy?

d*pa, lampy nie doszly w piatek a w niedziele wylecialem do UK. Wracam dopiero w sobote. Wtedy dam updejt :)

BTW: Dzieki za komplement ale rezaczem numer 1 zostal juz dawno okrzykniety kolega Avanteix z audizine.com

Wiecej info tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,12813.0.html

malik @ menczesta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli bi xenony są w switłach mijania i tylko jak sie na drogowe przełacza to wtedy cos uchyla sie jakas klapka i xenony swieci lepiej ?? to troche kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerabiam temat u siebie. Robię zmianę zwykłych xenonów na wersję bixenon.

Kupiłem na allegro komplecik lamp w idealny stanie, bez przetwornic i żarników.

W weekend robię konwersję wg. tego tutoriala:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=32181

W obecnych xenonach mam identyczne przetwornice jak te, które montuje sie do wersji bixenon.

Mam też nowocześniejsze żarniki D1S które pasują idealnie do nowych kloszy.

Czyli całkowity koszt konwersji w moim przypadku wyniesie około 360PLN (koszt lamp z przesyłką)

Zrobię fotki jak już wszystko będzie zamontowane.

Witam, patrze na tego tutoriala i to cos jest nie do konca... bo gosc pokazuje xenony z a4 i same lampy pod bixenony.

Chcialem to samo zrobic u siebie w tym tygodniu i okazalo sie, ze przetwornice z lamp xenonowych ktore sa zamontowane na spodzie lampy nie pasuja do tych obramowek gdzie sie je przykreca w lampach bixenonowych. Mianowicie, rozmiar dlugosc, szerokosc jest taki sam i na pierwszy rzut oka wydaje sie, ze wszystko gra, ale po odkreceniu przetwornicy z xenonowej lampy okazuje sie, ze jest ona grubsza i spod jej ma inne ksztaly i nie ma jak przykrecic jej do obramowki od lamp bixenonowych...

Malik jak to zrobiles? Docinales cos? Myslalem, nad tym, ale nie wiem czy wtedy przetwornica nie bedzie za blisko zarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...