Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Awaryjne otwarcie bagażnika w avancie FOTO


szymongt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie. Wczoraj zatrzasną mi sie bagażnik w moim avancie a dziś udało mi sie go otworzyć więc spróbuje pokazać jak to zrobić.

Potrzebne:

Klucz nasadkowy 13

Śrubokręt krzyrzak

Śrubokręt płaski ( do podwarzania)

WD-40

Na początek trzeba sie dostać do bagażnika od środka. Jak już sie dostaniemy to

dobrze najpierw odczepić zatrzaski przy tym plastiku na górze, łatwiej wtedy odejdzie reszta.

Potem odkręcamy jedną śrubkę nad rączką do zamykania klapy, cała reszta to zatrzaski. Raczej nie ma sie tam co połamać bo zatrzaski są z blachy zrobione, trzeba tylko na ten plastik uwarzać na górze przy słupku.

Kółkiem zaznaczone mniej więcej zatrzaski

X to śrubka

Strzałkami gdzie należy powarzyć śrubokrętem płaskim.

110.jpg

Następnie widzimy cały mechanizm klapy. U mnie przyczyną był po prostu bardzo ukorzony zamek. Ale za nim wziełem sie za czyszczenie otworzyłem klapę żeby było wygodniej. Słyszałem że są przypadki że te druciki które poruszają zamkiem wypadają z trzymających je plastików i dlatego nie otwiera. Więc radze to też sprawdzić.

Żeby otworzyć klapę, z zatrzaśniętym zamkiem trzeba po odłączać druciki ( łatwo wychodzą)

Z tyłu za blacha jest kostka ( zaznaczona strzałką)

I śruby 13 trzymające zamek.

111.jpg

Delikatnie trzeba teraz wyciągnąć zamek z gwintów i otwieramy do góry.

Jak już klape mamy w górze a zamek nadal zatrzaśnięty psikamy WD-40 albo innym preparatem czyszcząco-smarującym.

Potem trzeba troche po naciskać, jak na obrazku aż zamek puści.

112.jpg

No i wszystko.

Potem składamy w odwrotnej kolejności, tyle że przed złożeniem radze sprawdzić czy sam zamek łapie i puszcza zaczep.

U mnie to pomogło.

Sorry za jakość zdjęć ale robione telefonem. Na dworzu napewno by lepiej wyszły niż w garażu ale za ciepło troche żeby siedzieć w bagarzniku w taka pogode.

Mam nadzieje że komuś sie przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie smarowanie nie pomogło, w zime z tym walczyłem(jest gdzieś wątek), klapa zatrzasneła sie na pare dni po umyciu auta i odblokowała sie po kolejnym myciu :blink: myślałem ze problem jest chwilowy ale przydarzyło sie to jeszcze ze 3 razy, a na koniec objaw sie zmienił, zamek w ogóle przestał łapać, mozna było sobie klepać klapą dowoli. Problem na dobre rozwiązała wymiana tego mechanizmu z ostatniej fotki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM OTWORZYLEM KLAPE KLUCZE I SRUBOKRETY SIE ZGADZAJA

TYLKO ZE ZATRZASKI SA W INNY SPOSOB ROZMIESZCZONE I CALA TYLNA TAPICERKA JEST JEDNA CZESCIA PO 99ROKU A PRZEDSTAWIE TO NA ZDJECIACH DA SIE JA OD SRODKA ZDEMONTOWAC TYLKO TRZEBA UWAZAC NA ZATRZASKI PONIEWAZ LATWO JE WYLAMAC Z TAPICERKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm już teraz nie pamiętam jak szły te zatrzaski :mysli: ale z tego co pamiętam to zaznaczałem tak jak były na tapicerce.

U mnie mechanizm pracował, a klapa sie nie otwierała, do tej pory czasem sie zdarza że nie chce sie otworzyć i musze kilka razy próbować albo mocno przycisnąć klape w dół, wtedy otwiera bez problemu.

Musze pogrzebać ale jakoś ostatnio sie nie składa :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://my.imageshack.us/v_images.php TO SA ZDJECIA O KTORYCH PISALEM[br]Dopisany: 08 Listopad 2010, 05:56_________________________________________________NAJPIERW DELIKATNIE U MNIE Z LEWEJ STRONY U GORY ZA TEN CZARNY PLASTIK TRZEBA POCIAGNAC DO SIEBIE I 1 ZATRZASK PUSCI MOZNA NASTEPNIE SPROBOWAC TAPICERKE WYCIAGNAC W LEWO PONIEWAZ TE ZATRZASKI A RACZEJ METALOWE CZESC ZATRZASKU SA WSOWANE W PLASTIK I WTEDY MOZNA JA WYSUNAC A JAK NIE TO DELIKATNIE NAJPIERW POWOIEDZIALEM OD GORY POWOLI I DELIKATNIE WYCIAGAC DO SIEBI NAJBARDZIEJ TRZEBA UWAZAC NA TYM CZARNYM PLASTIKU PODKRESLAM TO PONIEWAZ ZA 1 RAZEM UDALO MI SIE WYJAC BEZ USZCZERBKU ALE ZAPOMNIALEM PODLACZYYC KOSTKE OD PODSWIETLENIA I PO RAZ 2 JAK WYJMOWALEM PEKL MI ALE SUPER GLU I OK [br]Dopisany: 08 Listopad 2010, 06:04_________________________________________________MIEJSCA ZATRZASKOWGDZIE WCHODZA W KLAPE TO SA TE PODLOZNE WYCIECIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu z rana pisze by pomoc i nie bralem do glowy czy to duze czy to male liery jak tak ci duze litery przeszkadzaja to nie czytaj a u mnie ten link dziala jak tos bedzie potrzebowal pomocy zdjecia wysle na poczte prosze pisac[br]Dopisany: 08 Listopad 2010, 18:11_________________________________________________

b9IpS.jpg

cQKr.jpg

b9PUi.jpg

c_J0.jpg

mam nadzieje ze beda te zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 ptk regulaminu:

17. Nie piszemy wielkimi literami chyba, że sytuacja tego wymaga. Pisanie dużą czcionką oznacza bowiem to, że krzyczysz. Nie nadużywaj także wykrzykników lub innych znaków specjalnych. Jeśli chcesz wyróżnić jakieś słowo lub zdanie w Twoim poście, możesz użyć do tego funkcji, które są dostępne w górnej części okna, w którym piszemy wiadomość. Znajdziesz tam także emoty, które mogą zostać użyte do podkreślenia emocji wyrażanych w Twojej wypowiedzi. Nie należy ich nadużywać, gdyż czytanie staje się uciążliwe.

Przecież nie pisze tego złośliwie że sie nie pisze dużymi literami.

A link do tamtego zdjęcia na górze może i działa, ale teraz wyskakuje taki komunikat

"Thanks for using ImageShack!

You must be logged in to see the images"

I dobrze że dałeś zdjęcie maskownicy klapy, widocznie coś mi sie pomyliło, więc może moje usune a wstwie twoje z podpisem że od Ciebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie ma problemu tylko dodaj tez ten opis a tego imige shacka trzeba usunac (bo opis wazny jest bo ja polamalem zatrzask jak patrzy sie na zdjecie tapicerki to najbardziej trzeba uwazac na te 2 srodkowe u gory) mam pytanie a jak sie pomaga na tym forum np ty piszesz co i jak a moje zdjecia to o co chodzi z tym nowicjusz itp da sie awansowac? moze bym tak jakos pomogl bys mi w gore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki problem:

Nie otwiera sie ręcznie tylko z kluczyka, a czasami jak ma kaprys to sie sama otworzy... Problemy są od czasu jak myłem auto w zimie po dziś dzień... Co mam wymienić, co się zepsuło :?: Smarowanie nic nie dało :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...