Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Światła xenonowe a soczewkowe


Gość ZeeBee

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

posiadam Audi A4 Avant 2002 r. wyposażone w lampy xsenonowe, spryskiwacze świateł i mechanizm samopoziomowania świateł. Powiedzcie mi jak sprawdzić czy moja "Audiczka" wyposażona jest w oba reflektory xenonowe, ponieważ mam pewne obawy czy tak jest. Uważam, że prawy reflektor jest xenonem natomiast lewy jest reflektorem soczewkowym. Barwa prawego reflektora jest niebieska lewego żółtawa. Czy tak ma być? Słyszałem że światło od środka jezdni (czyli lewa lampa) świeci słabiej (może w xenonach innym światłem);żeby nie oślepiać nadjeżdżających z przeciwka. :a4fan:

Pozdrawiam all

ZeeBee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, żeby był to zwykły reflektor soczewkowy bez xenonu, ale dla pewności sprawdź, czy jest tam przetwornica. Po prostu żarówki xenonowe mają różne temperatury światła i przy najniżeszej ~4500K światło wydaje się być lekko żółtawe w porównaniu do 'gorętszych' żarówek, które dają już zdecydowanie niebieskawy odcień światła.

Praktycznie na pewno masz prawą żarówkę o wyższej temperaturze światła, a lewą o niższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo może pada Ci jedna z żarówek chociaż wtedy światło ucieka bardziej w róż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey :th:

Stawiam na to że ktoś przed tobą miał spaloną żarówkę i wymienił na innego producenta z inną temp. świecenia :mysli:

dlatego jest taki objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie rzeczywiście inne palniki kseononowe(temperatury, wiek, producent), ale aby sprawdzić czy masz obydwa ksenony, nie musisz się na tym znac (i sprawdzać przetwornice), a stań autem blisko białej ściany, i po kilkuminutowym nieużywaniu świateł włącz je i obserwuj, jeśli się po czasie rozjaśnią to masz ksenony, a jak światła świecą już od włączenia z równym natężenieem to masz zwykłą żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...