Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki telefon? Proszę o pomoc w wyborze.


Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo kończy mi się umowa z Plusem, zastanawiam się nad przedłużeniem jej i jednocześnie zwiększeniem abonamentu na taki za 90zł. I teraz tak, Plus w ramach takiego abonamentu oferuje na swojej stronie:

BlackBerry 8520 - 49,01 zł

Sony Ericsson Aino - 449,01 zł

Nokia N97 MINI - 449,01 zł

Samsung I8000 Omnia II - 349,01 zł

Sony Ericsson C905 - 249 zł

Nokia E72 - 449,01 zł

Nokia E75 Mo Navi 0 449,01 zł

I tu uwaga - oferta za chęć przedłużenia umowy może się różnic na + (może niższe ceny).

Ale z ciekawości przejrzałem ofertę PLAY i okazuje się, że oferują naprawdę fajne telefony w lepszych cenach i w lepszym abonamencie 99zł (wliczone 2GB transferu), w dodatku można przenieść do nich stary numer:

HTC Legend - 249 zł

HTC Desire - 499 zł

HTC Hero - 249 zł

HTC Touch HD 2 - 499 zł

Sony Ericsson Aino - 399 zł (50zł mniej niż w Plusie)

Samsung Omnia HD - 399 zł

Samsung Omnia 2 - 199 zł

Samsung Wave - 199 zł

Nokia N97 Mini - 549 zł (100 zł drożej niż w Plusie)

Co do ERY to ich oferta wygląda biednie, w abonamencie 89 zł ceny tych telefonów są duuuużo, duuuużo wyższe.

Jeśli chodzi o ORANGE to nic specjalnego - ceny takie jak w PLAY ale tylko 1GB w abonamencie.

Telefon miałby mi służyć do latania po sieci i dzwonienia :) Poza tym lubię też gadżety, widgety i inne bajery dające duże możliwości. Przywiązany jestem do Sony Ericssona, stąd też ich telefony na liście ale szczerze powiem, że nie wiem jak teraz stoją na rynku - czy są dobre, co oferują itp. Podoba mi się też HTC, Nokia też ujdzie. Najmniej przekonany jestem do Samsunga. Generalnie chciałbym zostać w Plusie ale oferta Playa naprawdę miażdży cyce :>

Który z tych telefonów byłby najlepszym wyborem? Możecie też zaproponować coś spoza listy. Dzięki z góry za pomoc.

EDIT: Zapomniałem dopisać że nie jestem zbytnio na czasie i tworząc listę kierowałem się głównie opisem na stronie operatorów - a jak wiadomo nie są te opisy zbyt dokładne i bardziej reklamują niż opisują :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Samsunga Omnie II. Sam używam i jestem mega zadowolony. Można powiedzieć że jest to tańsza wersja HTC, również jest WiFi, windows mobile na który możesz sobie wrzucić automapke, dobre procek i pamięć orz przynajmniej 8GB dysku twardego który możesz sobie oczywiście rozszerzyć o kolejne gigabajty poprzez karte microSD. Rewelką w tym telefonie jest duży, wyraźny wyświetlacz AMOLED który na pewno doskonale spisze się jeśli chcesz sporo surfować po necie. :hi: Bez problemu pooglądasz na nim każdy film divx bez żadnej konwersji - po prostu kopiujesz na fona i oglądasz, jakość super. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszperałem na necie, przeczytałem różne opinie i testy, oblookałem tabelki z porównaniami i na placu boju zostały:

Samsung I8000 Omnia II - 349,01 zł (Plus) / 199 zł (Play)

HTC Desire - 499 zł (Play)

oraz nowy gracz:

Motorola Milestone - 299 zł (Play)

Najbardziej z tych trzech pasuje mi HTC, ale czy Android 2.1 ma aż taką przewagę nad Windows Mobile 6.5 Pro, żeby płacić prawie 500 zł zamiast 199 zł za Samsunga? Jest jeszcze Motorola z Androidem 2.0 za mniejszą cenę. Z porównania wynika też, że HTC ma najszybszy (?) procesor - 1Ghz w porównaniu do 800 Mhz Omnii i 550 Mhz Motoroli. Co do wyświetlaczy to wszystkie 3 telefony mają 3,7" oraz identyczną rozdzielczość 480x800, z tym że Samsung i HTC to technologia AMOLED a Motorola to TFT. Reszta parametrów jest praktycznie identyczna, także jeśli chodzi o bajery typu radio, aparat (wszystkie 5.0 Mpx). Główne różnice występują pewnie w sofcie i możliwościach systemów Android 2.0 oraz 2.1 a Windows Mobile 6.5 Pro. I tu pytanie - który jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie popieprzyło Ci się coś przypadkiem, bo ja HTC HD2 widzę w neico innej cenie w tym abonamencie:

http://www.playmobile.pl/pl/telefony/htchd2/popup/index.html

Jak dla mnie różnica w cenie 499 pln podane przez Ciebie, a 1099pln to nie mało :wink4::decayed:[br]Dopisany: 21 Czerwiec 2010, 11:19_________________________________________________http://sklep.playmobile.pl/ecommerce/control/categorypostpaidphone?VIEW_SIZE=6&VIEW_INDEX=2&brand=htc&promoId=ROZMAWIAJ&rateId=ROZMAWIAJ_99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo w moim mieście sprzedawcy w PLAY są najwidoczniej niedoinformowani :kwasny: albo promocja ma jakieś specjalne warunki :confused4: Najdziwniejsze, że Touch HD droższy od HD2 :shocked::naughty:[br]Dopisany: 21 Czerwiec 2010, 23:16_________________________________________________Jedyny minus HD2 to jego gabaryty - to bardziej palmtop niż smartphone już - jest wielki jak koń :gwizdanie: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z salonu Plusa i Playa. Na pierwszy ogień poszedł Plus - godzina była wczesna, 9.00, przy biurku zniewieściały żeluś po solarce z zarostem a'la latino lover - jeszcze się nie odezwał a już wiedziałem, że nie chce mi się z nim gadać. Postanowiłem nie owijać w bawełnę i powiedziałem wprost - że wybrałem ten salon Plusa tylko dlatego, że obok jest Play do którego zaraz się udam, bo z pewnością Plus nie przebije ich oferty. Nasz latino lover zawiesił się na chwilę, a jak już zderzyły się te jego dwie komórki i przetrawił moje zdanie, to postukał w klawiaturę i stwierdził: za przedłużenie umowy możemy dać Omnię II za 399zł (dla nowych klientów 349zł). Zaśmiałem się, podziękowałem i poszedłem obok, do Playa. Tam z kolei gościu rzeczowy, energia go rozpierała jakby dopiero co wciągnął kręchę długości A4 w Avancie. Powiedziałem mu czego oczekuję od Playa i czego nie dostałem w Plusie - powiedział, że wszystko da się załatwić, jedynie na telefon muszę trochę poczekać ale to nie problem, bo i tak mam jeszcze miesiąc umowy z Plusem. Postanowiłem wziąć HTC, prawdopodobnie będzie to Desire, ponieważ są problemy z dostępnością HD 2. Abonament w taryfie Swobodny Internet - łącznie 89 zł, w tym wliczone 2GB transferu co miesiąć. Ile minut i smsów to nie wiem, nie zależy mi na tym. Plus wypada blado, baaardzo blado - abonament 90zł BEZ NETA - za neta dodatkowo 35zł za 500mb, co daje 125 zł z 500mb... śmiech na sali :polew: Do tego ceny telefonów masakryczne - Omnia II droższa x2 :polew: Liczyłem na to, że dostanę naprawdę fajną ofertę skoro jestem z nimi już od wielu lat ale się przeliczyłem. Oferta gorsza niż dla zupełnie nowych klientów :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zawsze tak jest (przynajmniej ostatnio), że przedłużać się nie opłaca, a zerwać umowę i podpisać nową :thumbdown: na nowych warunkach, obejmującą wszelkie promocyjne pakiety i ceny.

Dobry wybór - ja jednak w miarę możliwości czekał bym na HD2 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy biurku zniewieściały żeluś po solarce z zarostem a'la latino lover - jeszcze się nie odezwał a już wiedziałem, że nie chce mi się z nim gadać. Postanowiłem nie owijać w bawełnę i powiedziałem wprost - że wybrałem ten salon Plusa tylko dlatego, że obok jest Play do którego zaraz się udam, bo z pewnością Plus nie przebije ich oferty. Nasz latino lover zawiesił się na chwilę, a jak już zderzyły się te jego dwie komórki i przetrawił moje zdanie, to postukał w klawiaturę i stwierdził: za przedłużenie umowy możemy dać Omnię II za 399zł (dla nowych klientów 349zł). Zaśmiałem się, podziękowałem i poszedłem obok, do Playa. Tam z kolei gościu rzeczowy, energia go rozpierała jakby dopiero co wciągnął kręchę długości A4 w Avancie.

:polew: PRZEGIGANT JESTEŚ :good::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poczekaj na tego HD2. Naprawdę warto.

A czym one się różnią ? Bo parametry (procek, itp) mają identyczne za wyjątkiem tego, że Desire ma ekran amoled oraz system operacyjny Android - wydaje mi się, że lepsze to niż TFT i Windows Mobile w HD2 :mysli:

http://www.phonegg.com/compare/26/HTC-HD2-vs-HTC-Desire.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie HD 2,tylko u mnie w pleyu czasami brak zasięgu to duży minus pleya na plus dla ery :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla Ery chyba, bo w Plus'ie jest momentami tragedia - normalnie jak za początków powstawania sieci komórkowych :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy jak szybko - mamy Ci podać ile literek/sekundę jesteś w stanie wyklepać, czy co :decayed: :gwizdanie: Wszystko zależy od Twoich zdolności manualnych i wielkości i koślawości palców używanych do pisania :naughty:

A ogólnie to dość sprawnie się pisze, jeśli ktoś nie ma dłoni jak bochenek chleba :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja póki co nadal czekam na telefon z playa... Już drugi tydzień cisza, mieli się odezwać jak sprowadzą HTC bo nie mieli akurat. To tyle trwa czy mnie olali? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...