Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Zmiana dawki startowej, czy dobrze to zrobiłem??


ManiekMANIEK

Rekomendowane odpowiedzi

ustawiłem dawke paliwa na 3.4/3.2 mg, dawkę startową na 21.4

te wartosci są ustabilizowane i nie zmieniają sie już więc jest fajnie. Tylko pytanie czy dawki te są dobre, bo szału z paleniem nie ma(oczywiście silnik ma swój przebieg i moze sama dawka nie pomagać, liczę się z tym). Jednak sprzwdzałem dwa powiedzmy zdrowe palące ładnie AHU i jeden miał dawkę paliwa 6-6.2 mg/r a startową 21. drugi dawka paliwa 3.2-3.4 mg/r, startowa 21.8 mg/r

co sądzicie o moich dawkach i tych z innych aut które podłączałem??? czy zmieniać jeszcze dawkę u mnie próbując coś poprawić czy moze zostać. ewentualnie by zwiększyć dawką startową dla mnie wypadało by zejść do 20-19 nawet prawda ??? tylko chyba zmieni się też startowa ale moze bedzie ok.próbować zejsć ?? moze dawka 19-20 była by dobrą opcją dla mojego auta :) prosze o komentarz. Pzdr[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2010, 12:17_________________________________________________nikt mi nie pomoże ??? nawet nie podpowiecie czy dawki które ustawiam są prawidłowe ?? lipnie ze nie mogę się czegoś dowiedzieć. na początku pomogliście a teraz nawet na krótki komentarz nie moge liczyć i zostaje sam :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzisiaj bawiłem się Vagiem i w adaptacjach pod 1 dałem na 4,6mg z 3,2mg i co zauważyłem to, że auto praktycznie przestało mi kopcić przy bucie i stało się mocniejsze, na 5 kanale mam 20,2mg i tutaj nie idzie nic zrobić ciągle jest tyle samo. Zapisałem zmiany i śmigam tak tylko czy to jest poprawne. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzisiaj bawiłem się Vagiem i w adaptacjach pod 1 dałem na 4,6mg z 3,2mg i co zauważyłem to, że auto praktycznie przestało mi kopcić przy bucie i stało się mocniejsze, na 5 kanale mam 20,2mg i tutaj nie idzie nic zrobić ciągle jest tyle samo. Zapisałem zmiany i śmigam tak tylko czy to jest poprawne. Co o tym sądzicie?

masz dobrze. tylko będzie wiecej palił. zwróć uwagę bo dawka 3.2 moze nie utrzymuwać sie na stałe. ja miałem 3.2/3.4 ale po miesiącu jazdy w takim ustawieniu-niby nie przestawialo nsie,m zaczął mi coś dłuzej palić wieć podłączam vaga a dawka 2.8. znajać zasadę by nie schodzić poniżej 3 przestawiłem to na 3.2 i pali w miarę dobrze(jak na mój przejezdzony sprzęcik) zatem sprawdź w przyszłości by głupot nie wyszło.

co do twojej dawki startowej i mojej po dzisiejszym przestawianiu mam 20.6 trzeba zapytać kogoś takiego jak kolega:

...Ale dawke startowa to wyjechana w kosmos,zazwyczaj jest 18-21 mg ty masz ponad 28.

kolego doradź nam czy w którą stronę dawka startowa da wiecej paliwa ?? czy te wartości są też odwrotnie proporcjonalnie ???? i im mniej tym paliwa wiecej ???? ponieważ to nie zostało wyjaśnione a przydało by się.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...