Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kolizja a odszkodowanie dla POLICJI


Rekomendowane odpowiedzi

Twoje ubezpieczenie OC obejmuje szkodę samochodu/zdrowia na 3 000 000 Euro, za to płacisz składkę

więc do tej kwoty powinni pokryć szkodę i tyle

racja choć kwota moze jest zalezna od warunków ubezpieczenia ale to fakt wyrażana jest w milionach więc mogą Ci laske zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje ubezpieczenie OC obejmuje szkodę samochodu/zdrowia na 3 000 000 Euro, za to płacisz składkę

więc do tej kwoty powinni pokryć szkodę i tyle

racja choć kwota moze jest zalezna od warunków ubezpieczenia

oj musimy się podszkolić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boląca szyjka przy takich zdrzeniach to stary numer. Jest to uraz praktycznie nie do zanegowania przez lekarza tym bardziej że jest przyczyno-skutek w postaci kolizji równie dobrze można wstać rano albo postać będąc zgrzanym w przeciągu i efekt może być ten sam więc cwianiaki które o tym wiedzą sprytnie to wykorzystują w takich sytuacjach do wyudzania odszkodowań a z racji tego że policjanci mają z tego typu przygodami często do czynienia i wiedzą na pewno jak łatwo można parę zlotych namanić więc ...... :gwizdanie: (Boseron nie mówię że wszyscy :naughty:)i stało się to jeszcze w czasie służby :gwizdanie: pewnie nawet przy tym nie musieli dużo chodzić bo poszło samo z kadr jako wypadek podczas służby i tylko świstek od neurologa donieśli

OC - polisa odpowiedzialności cywilnej cokolwiek komukolwiek zrobisz jadąc pojazdem na który jest wystawiona dana polisa to tow. ubez. jest zobowiązane do pokrycia szkód w zakresie wysokości polisy (przeważnie więcej dają na człowieka mniej na mienie) i jeśli na dzień zdarzenia byłeś ubezpieczony to choćby po x latach zapadł wyrok za dany wypadek to nie mogą Ci odmówić wypłaty bierz ich z buta bo Cię chcą podejść na laika i nie daj się zastraszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex skop im d*pę w tej ubezpieczalni. Takie odszkodowania pokrywa polisa jak już wyżej pisali. Mnie kilka lat temu potrącił samochód jak wychodziłem z pracy. Przeleżałem miesiąc w domu bez możliwości jakiegokolwiek wyjścia (w takim byłem stanie). Podczas rozmowy z adwokatem zapytałem się czy o odszkodowanie będę musiał założyć sprawę cywilną sprawcy wypadku to mi powiedział "no coś pan przecież po to koleś płaci ubezpieczenie żeby to ono pokrywało takie szkody". Co prawda u ciebie jest troszkę inna sytuacja ale ubezpieczenie masz tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim prawem i z jakiego powodu wysłali to wezwanie do zapłaty do Ciebie a nie do Twojego ubezpieczyciela. To że symulowali i kombinowali - cóż trudno - kazdy orze jak może... ale z jakimikolwiek roszczeniami moga występować tylko i wyłacznie do Twojego ubezpieczyciela - własnie po to jest polisa OC. Maksymalne odszkodowanie dla szkód osobowych to chyba 2,5mln Euro. Inna sprawa gdybys był pod wpływem lub nie miał prawka - wtedy płacisz Ty...

Na Twoim miejscu odpisał bym im na to pismo z wezwaniem do zapłaty, że jesteś ubezpieczony, posiadasz polisę w PTU, nie ma żadnych podstaw do tego że by Twoja polisa nie obejmowała przedmiotowej szkody osobowej i wszelkie roszczenia powinni kierować do PTU.

Choć z drugiej strony chyba lepiej od razu pogadać z prawnikiem - bo o odszkodowanie nie występuje osoba cywilna, tylko instytucje, która "dużo może", a mam dziwne przeczucie (z tego co piszesz postawa PTU trochę mi się nie podoba), ze wzywali juz PTU do zapłaty i otrzymali odmowę - dlatego teraz atakują Ciebie.

Pogadaj z prawnikiem - bo może być z tego smród - jasne że nie ma podstaw żebyś płacił cokolwiek, ale jak to olejesz może byc z tego smród :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać Policjanci to bardzo delikatne laleczki.

Tak, pewnie jak ktoś z Nas miałby podobny wypadek/kolizję to większość na forum by doradzała:

Udawaj że Cię kark boli to dostaniesz jakąś extra kase...

Zloozujcie z nagonką na policję bo to w Naszym kraju normalne że każdy chce jak najwięcej wyciągnąć z ubezpieczalni przy kolizjach...

Odrębna kwestia to pismo o kasę do Janusza co już nie jest normalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewnie jak ktoś z Nas miałby podobny wypadek/kolizję to większość na forum by doradzała:

Udawaj że Cię kark boli to dostaniesz jakąś extra kase...

Zloozujcie z nagonką na policję bo to w Naszym kraju normalne że każdy chce jak najwięcej wyciągnąć z ubezpieczalni przy kolizjach...

taaa...... a potem jeden z drugim płacze czemu takie wysokie OC się u nas płaci bo właśnie przez takich cwaniaczków z ustawek i fingowanych urazów i nie można w żaden sposób tego usprawiedliwiać że każdy orze jak może a tym bardziej jeśli jest to policja ! to oni powinni być przykładem a takie zachowanie powinno być nad wymiar piętnowane i jak najbardziej nagłośnione bo w żywe oczy walą chłopaka w rogi naszym ogólnie kosztem bo jeśli wypłaci to ubezp. to zapłacimy poniekąd za to wszyscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jakby to w Ciebie wjechał radiowóz to byś nie próbował tego właśnie w takim sam sposób wykorzystać...

No dobra Tomaszu, pewnie Ty nie ale 90% użytkowników dróg jak najbardziej...

I nie ma co tu psioczyć o jakimś przykładzie dla innych bo każdy dobrze wie ile sie płaci za ubezpieczenia i jak jest... Pewnie jakby policjant godziwie zarobił to by nie myślał jak tu przykręcić na boku... Skoro go boli to go boli i mu się należy, a ubezpieczalnia powinna wypłacić.

Tyle bo odbiegamy od tematu i robimy OT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno nie wesoło z tym jest 50/50 że coś wskóram. Dzwonie jeszcze do innego prawnika [br]Dopisany: 17 Czerwiec 2010, 13:31_________________________________________________HH@H@HH@HH@HH@

Dziś dowiedziałem się że oni dostali od PTU na naprawę auta + każdy z policjantów (czyli 2) biorących udział w tej kolizji dostali po 5 tysięcy złotych na głowę odszkodowania!!!!!!

Dodatkowo MSWiA (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji) wypłaciło im po 4300zł czyli ~~8500zł za uszczerbek na zdrowiu i domagają się teraz ode mnie zwrotu tych pieniędzy strasząc sądem. Być może jeszcze dostali dodatkowo po 5 tysięcy od PZU jeśli byli prywatnie ubezpieczeni na życie. Za zwykłą kolizję zyskali po 15 tysięcy złotych a ja teraz mam za to płacić.

Boseron jak możesz dowiedz się co to za pieniądze od MSWiA się dostaje jak na służbie doznasz uszczerbku na zdrowiu w takiej sytuacji jak moja i z jakiej paki ja mam to pokryć!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno nie wesoło z tym jest 50/50 że coś wskóram. Dzwonie jeszcze do innego prawnika [br]Dopisany: 17 Czerwiec 2010, 13:31_________________________________________________HH@H@HH@HH@HH@

Dziś dowiedziałem się że oni dostali od PTU na naprawę auta + każdy z policjantów (czyli 2) biorących udział w tej kolizji dostali po 5 tysięcy złotych na głowę odszkodowania!!!!!!

Dodatkowo MSWiA (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji) wypłaciło im po 4300zł czyli ~~8500zł za uszczerbek na zdrowiu i domagają się teraz ode mnie zwrotu tych pieniędzy strasząc sądem. Być może jeszcze dostali dodatkowo po 5 tysięcy od PZU jeśli byli prywatnie ubezpieczeni na życie. Za zwykłą kolizję zyskali po 15 tysięcy złotych a ja teraz mam za to płacić.

Boseron jak możesz dowiedz się co to za pieniądze od MSWiA się dostaje jak na służbie doznasz uszczerbku na zdrowiu w takiej sytuacji jak moja i z jakiej paki ja mam to pokryć!!

Teraz to mi podchodzi pod jakieś wyłudzenie kur...

nex, zarzuć ten temat do jakiejś TV lub gazety. Przecież tak być nie może. A jeśli jest to zgodne z prawem (w Polsce jest wszystko możliwe), to już totalne jest to skur... i powinno być to nagłośnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem już do programu UWAGA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę trafić prawnika który miał z taką sytuacją do czynienia. Ja potrzebuje wiedzieć na pewno czy wygram w sądzie czy nie. Powiedział tyle że może prowadzić tą sprawę ale nie wie czy wygramy. Jak wygram to OK, a jak przegram to będę musiał pokryć 8500zł + 1500 prawnik + koszty sądowe.

Ja potrzebuje znaleźć prawnika który mnie zapewni bo miał taką sytuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jak by to była kolizja z osobą prywatną a ta miała by nawet 20% uszczerbku na zdrowiu to nic bym nie płacił tylko firma OC by pokryła. A ponoć POLICJA ma jakieś prawo dodatkowo mimo zwrotu kasy z OC, dochodzenia od sprawcy wypadku pokrycia uszczerbku na zdrowiu które stwierdziło MSWiA. Policja je wypłaciła a ja teraz mam to "JEJ" zwrócić. To osobna kasa niż ta z OC. Zobaczcie jak się nachapali na lekkim skrzywieniu zderzaka w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to poniekąd jest zrozumiałe że policjant może mieć dodatkowe ubezpieczenie z racji na wysokie ryzyko zawodowe i akurat zajmuje się tym MSWiA, ale kompletnie nie rozumiem dlaczego Ty masz im kase teraz zwracać...

Zadzwonię do kumpla z ubezpieczalni, może Oni maja tam jakiegos prawnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do prawniczki na wielopole, przedstawiłem sytuacje i ona mówi że Ubezpieczenia to jej konik i absolutnie ja nie będę nic płacił, że wszystko ma pokryć ubezpieczyciel. Wstępnie jestem umówiony na poniedziałek. Wizyta 180zł + wat :thumbdown:. Kto mi to ku**a wszystko zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do prawniczki na wielopole, przedstawiłem sytuacje i ona mówi że Ubezpieczenia to jej konik i absolutnie ja nie będę nic płacił, że wszystko ma pokryć ubezpieczyciel. Wstępnie jestem umówiony na poniedziałek. Wizyta 180zł + wat :thumbdown:. Kto mi to ku**a wszystko zwróci.

Napiszesz wezwanie do zapłaty do Policji - w związku z nieuzasadnionym żądaniem kasy i koniecznością wizyty u prawnika itd., zwrócisz się do nich o zwrot kosztów - może ta Pani coś ci pomoże.

Słuchaj, a napisz jeszcze do użytkownika: arielka - dziewczyna siedzie w ubezpieczeniach, więc może miała do czynienia z podobnymi przypadkami i coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość ze wyudzili kasę z ubezpieczalni to jeszcze z MSWiA czyli z naszych kieszeni :angry:

a to ciebie straszą sądem to tylko u nas tak może być :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dzwonił i powiedział żeby udać sie z tym pismem i polisą ubezpieczeniową do uwczesnego ubezpieczyciela. Gdzieś do jakiegoś działu likwidacji szkód i niech Oni Sobie to wyjaśniają. W końcu miałeś wykupioną polise i to Oni powinni wypłacać jakiekolwiek odszkodowania bo przecież za to im zapłaciłeś.

Działania prawnika zapewne pójdą w tym właśnie kierunku, Oni bardzo dobrze wiedzą jak to sprawnie i szybko załatwić.

Albo sam spróbujesz, albo komuś zapłacisz i zrobi to za Ciebie.

Nie wiem czy tak to jest na 100%, napisałem co poradziła osoba zajmująca się ubezpieczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...