Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Napinacz łańcucha wałków rozrządu za 170pln !?


loco87

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

znalazłem cos takiego:

http://gawex.com.pl/product_info.php?products_id=178

Chyba powinno to pasowac do AEB....Pozatym kiedy to wymieniacie ? To sie tłucze jakoś ? Za taką cene to zapobiegawczo chyba bym wymienil....Specjalnie nic mi nie szumi ale jak jest bardzo gorąco to troche terkocze(od strony filtra weglowego) a zeby tyl silnika to nie slysze nic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opisu w ogłoszeniu wynika ze pasuje do AEB, napinasz jest do wymiany wtedy gdy nie napina dobrze łańcucha a on przez to zaczyna hałasować :) ale niech się lepiej wypowiedzą znawcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za tą cenę to bym zapobiegawczo wymienił...." nie zapominaj o robociźnie (trzeba wałki pozdejmować), dodatkowo kupić nową uszczelkę pod pokrywę zaworów i nowy łańcuch, a jak trafisz na kowala a nie na mechanika samochodowego to te 170 zł urośnie do znacznie większej kwoty. A tak na marginesie to będzie klekotał w pierwszej kolejności łańcuch a nie napinacz. Przede wszystkim trzeba to sprawdzić "namacalnie" - zdjąć pokrywę i zobaczyć czy aby faktycznie łańcuch jest luźny, czy ślizgi na napinaczu nie są już wyżłobione od łańcucha - na słuch to można zapalenie płuc diagnozować. Równie dobrze mogą popychacze delikatnie "klepać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napinacz kosztuje 170pln....to calośc nawet jak kosztuje 500/600pln to sie opłaca....O robocizne nigdy sie nie boje bo mam zaufanego mechanika :wink4: Ale ceny tych napinaczy zaczynaja sie od 450pln jak nie 700/800pln do AEB....Z kąd taka cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są napinacze hydrauliczne po 700zł? Nie zauważyłem - może i są, ale cenę 370zł (chyba) to zaśpiewał mi sprzedawca w sklepie (to był zamiennik chyba firmy Febi).

Fakt - tani to on jest, ale czy wart jest takiej niskiej ceny? Jak wygląda jego jakość i wytrzymałość? Już jak bym miał wymieniać napinacz z łańcuchem to bym nie oszczędzał - bądź co bądź taką wymianę robi się raz na bardzo długi czas (jest to wymiana jednorazowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie tchnęło troche bo raz mi sie zdarzyło uslyszec dzwiek pracujacego silnika 1.6 w a4 przed II liftem i byłem pod sporym wrażeniem...Większośc zdecydowana ma taki podzwiek metaliczny stukanie pukanie itp(przynajmniej ja to slysze w kazdej benzynie w a4) A tamto chodzilo ciuchutko gladko miekko...Jeżdze na pelnym syntetyku i silnik suchy ale możliwe ze gosc z taxi zrobił jakis cudowny remont bo mój przy nim chodzil jak traktor :kox::przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 170zł to nie będzie napinacz dobrej jakości nie ma co się oszukiwać. Do tego należy zdemontowac rozrząd i wałki rozrządu, pokrywę zaworów.

Ile masz jeszcze do wymiany rozrządu?

Jak niewiele to bym to zrobił kompleksowo bo po co za tą samą robote płacić dwa razy i rozważył bym czy wogóle pchać sie w taki remont na częsciach wątpliwej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też "klepie" (jest to wkurzające) - wszystko po trochu: zawór od filtra z węglem, pewnie popychacze i dochodzą wtryski gazu - ja dopiero mam traktor.

A co do tej ceny to raczej ten napinacz za takie pieniądze będzie miał jakość "żadną" - ja bym tym elementem głowy sobie nie zawracał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w upały to filtr z węglem cyka baardzo :D ale troche cos tam halasuje spod maski...nie wiem co bo ciężko zlokalizować...ogólnie nazwałbym to głośnym silnikiem... w środku nawet ok nie slychac tego cykania ale jak sie podniesie maske i depnie to slychac kosiarke troche :D A tamta a4 taksiarza chodzila porpostu super.. bajka... :good:

Rozrząd wymieniałem ostatnio cały do tego wisko i takie tam łożyska. Został mi nie dający rady alternaor i zastanawiam sie czy nie wlac jakiegos gówna do popychaczy(bo akurat we wstepnej fazie wycisza je) i wymienic napinacz z łancuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...