Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Witam, mam problem z biegami


rav_elk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich, tak jak w temacie : Mam problem z biegami w mojej A4 95r 1.9TDI otóż od ok mies czasu miałem były zgrzyty przy wrzuceniu 3 biegu a ostatnio muszę z ogromną siłą wrzucać inne biegi wchodzą dopiero jak podnoszę drążek do góry i dopiero wciskam bieg...Prosze o pomoc co mogło się stać. Z góry dziękuje za zainteresowanie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie miałem podobne objawy tylko że na 5 biegu, aktualnie mam auto u mechanika i mi skrzynie przekłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich, tak jak w temacie : Mam problem z biegami w mojej A4 95r 1.9TDI otóż od ok mies czasu miałem były zgrzyty przy wrzuceniu 3 biegu a ostatnio muszę z ogromną siłą wrzucać inne biegi wchodzą dopiero jak podnoszę drążek do góry i dopiero wciskam bieg...Prosze o pomoc co mogło się stać. Z góry dziękuje za zainteresowanie.Pozdrawiam

Sprawdź stan oleju, może trzeba go wymienić a wręcz należało by. Ponadto posprawdzaj stan poduszek silnika i skrzyni. Miałem tak, że zużyciu uległa prawa poduszka silnika i cały układ napędowy przechylił się niezauważalnie w tą stronę i był problem z płynnym przełączaniem biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zgrzytała co 3 to nic innego jak synchronizator. Zmieliło go i dlatego ciężko wchodzą inne biegi. Miałem to samo, jak masz dobrą skrzynię to nie decyduj się od razu na wymianę całej skrzyni. Jak wolisz. Pisałem tu o tym trochę, użyj :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...