Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z ABS-em bądź z hamulcem.


miro1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z ABS-em bądź z hamulcem. Świeci mi kontrolka ABS i na wyswietlaczu pokazuje mi się znak hamulca (!) i dwa razy glośno piszczy mi głośniczek w liczniku. Czy ktoś wie o co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź pod czas jazdy jak świeci kontrolka czy jak mocna zahamujesz czy blokuje koła?

Ja mam podobny problem tylko raz świeci kontrolka a raz nie (ale częściej świeci )

i jeśli nie świeci ABS dobrze hamuje tzn działa a jak świeci kontrolka to już nie działa ABS i blokuje koła ;/ co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem zabrudzony lub źle osadzony czujnik, szczególnie jak ktoś grzebał przy hamulcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem jesli nie ma zadnigo bledu to jest zabrudzony lub zle osadzony jeski grzebales przy zawieszenie mogles lekko puknac czujnik i czujnik nie czyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no i nie moge sie połączyć do abs przez VAG "laptopowy" No i przy lewym przednim kole czujnik jest luzny. Pcham do konca ile sie da i nic z tego. dalej sie rusza. Jest na to jakis sposob? A moze jakos odpiac ten czujnik? abs nie dzialalby na to kolo? czy calkiem by sie wylaczyl? A moze lepiej wyjac ktorys bezpiecznik? No i ewentualnie który?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no i nie moge sie połączyć do abs przez VAG "laptopowy" No i przy lewym przednim kole czujnik jest luzny. Pcham do konca ile sie da i nic z tego. dalej sie rusza. Jest na to jakis sposob? A moze jakos odpiac ten czujnik? abs nie dzialalby na to kolo? czy calkiem by sie wylaczyl? A moze lepiej wyjac ktorys bezpiecznik? No i ewentualnie który?

czujnik nie powinien latac, robiles cos przy hamulcach albo w tamtych okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozliwe ze cos tam kiedys naruszylem. No i mialem w grudniu mala krakse tak jakby cos mi zablokowalo tylne kola[br]Dopisany: 30 Czerwiec 2010, 15:03_________________________________________________Nikt nie ma zadnego pomysła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik nie powinien być luźny!, wyciągnij czujnik i taki koszyczek w którym osadzony jest czujnik, pewnie on pękł i czujnik ci lata jak chce, Ps. jaki powinien być prawodłowy odstęp czujnika od pierścienia ABSu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...