Skocz do zawartości
IGNOROWANY

plyn chlodniczy - rodzaje, mieszalnosc


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak bym wrócił do szkoły z tym wykładem tyle tylko że tych płynów się z uwagi na bazę z której są robine.To tak jak ktoś na imprezie miesza woodkę z piwem czy też winem ... kto mądry wie że nic dobrego z tego nie będzie ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświerze troszke temat.. Tylko jedno pytanie. Czy 3l. koncentratu G12 wystarczy (+ woda zdemineralizowana)? Jeszcze nie mialem przed soba etykiety wiec nie wiem jakie sa proporcje i jaka jest "pojemnosc" chłodnicy. Chce kupic jutro i zastanawiam sie czy dwie butelki wystarcza, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświerze troszke temat.. Tylko jedno pytanie. Czy 3l. koncentratu G12 wystarczy (+ woda zdemineralizowana)? Jeszcze nie mialem przed soba etykiety wiec nie wiem jakie sa proporcje i jaka jest "pojemnosc" chłodnicy. Chce kupic jutro i zastanawiam sie czy dwie butelki wystarcza, dzieki

ja nie chce gdybać, dlatego wlewam w całości G12+ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie chce gdybać, dlatego wlewam w całości G12+

zgadzam się po co rozrzedzac będzie miał niższą tem krzepnięcia i o to własnie chodzi :wink:

[ Dodano: 03-11-2006, 01:03 ]

opor stykowy powoduje powoduje zmniejszenie szybkosci wymiany ciepla to jest oczywiste idac dalej w ukladzie pracuje tak jakby tylko 1 plyn, a dopiero pozniej oddaje cieplo 2 (przypominam ze szybkosc wymiany zalezy od roznicy temp )

czyli kontynuujac mysl plyn T1 zanim odda cieplo do T2 bedzie osiagal wieksza temperature niz w przypadku gdyby T1=T2 czyli w calym ukladzie pracowalby ten sam plyn

stykło by to bo z całej reszty nic nie kumam czysty chaos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozecie Panowie po polskiemu, bo niezle zakreciliscie :mrgreen:

Wiec w takim razie ile plynu chlodzącego wchodzi do audzinki z silnikiem 1,6

Jaki plyn kupic?? Czy to ma byc koncentrat do mieszania z wodą destylowaną czy sam zwykly plyn zimowy??

Aaaa i jeszcze jedno... czy jak teraz wleje zimowego to czy nic sie nie stanie jak bede na nim smigal takze w lecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg ksiazki audi a4 sam naprawiam Etzolda wchodzi ci 6 l plynu i jest to g11. koncentarat rozrabia sie w proporcji 1:1 aha i g11 jest niemieszalny a g12 ale jest mieszalny z g12+ wiec nie zostaje ci nic innego jak zakupic oryginalny plyn g12+ (cena ok 27pln za 1,5l w ASO) i wymieszac go 1:1 z woda destylowana i miec swiety spokoj o chlodzenie silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...