Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kodowanie wskaźnika poziomu paliwa


ppaziuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie w jakiej grupie powinna być zapisana wartość wskazania licznika paliwa ..

mam problem tego typu że pokazuje mi złe wskazania poziomu paliwa ,

nawet przy kalibracji zegarów za pomocą Vag, jak wszytskie są ustawione do pionu to wskzówka jest ustawiona na 3/4 .. ..

ktoś wie jaka to grupa i jaka wartość .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem ze wskaźnikiem paliwa polegał na złym podłaczeniu przewodów idących do pompy paliwa i wskaźnika z pływakiem. Przewody były zaminenione miejscami i nawet pod zatankowaniu do pełna pokazywało 3/4. Zamieniłem przewody pinami i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o których kabelkach mówisz .. .. ?

U mnie po zdjęciu pokrywy od zbiornika paliwa dochodzą do niej dwa ciemne przewody chyba czarna lub brąz (pojedyncze) zakończone wsuwkami zamieniłem je miejscami - przewody wychodzą od mechanizmu pływaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o dwóch przewodach które dochodzą do zbiornika .. .. ? .. .. w bagażniku pod dywanikiem .. jest czarny okrąg (osłonka) ze tak powiem przykręcona na 3 śrubki .. a do niego dochodzące dwa przewody .. czarne .. zaciśnięte opaskami aby nie spadały .. .. .. o nich mówisz .. .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o dwóch przewodach które dochodzą do zbiornika .. .. ? .. .. w bagażniku pod dywanikiem .. jest czarny okrąg (osłonka) ze tak powiem przykręcona na 3 śrubki .. a do niego dochodzące dwa przewody .. czarne .. zaciśnięte opaskami aby nie spadały .. .. .. o nich mówisz .. .. ?

Jak podniessiesz ten diekielek do góry to tam będą jeszcze 2 kabelki w środku zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa przewody dochodzą .. wężyki paliwowe .. .. + cała kostka wchodzi jeszcze .. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa przewody dochodzą .. wężyki paliwowe .. .. + cała kostka wchodzi jeszcze .. ..

Właśnie te dwa przewody zamieniłem miejscami i teraz jak zatankuję do pełna to wskazówka pokazuje 1 i jest ok, ale jak spadnie do pierwszej czerwonej kreski to na fis zapala sie komornik i dystans do przejechania spada mimo, że jadę na LPG. Spadnie do zera i tak sobie leży mimo, że paliwo w baku jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ich nie widać albo w dieslu maja inny kolor (te przewody to jakby te niebieski i czarny) u mnie są obydwa czarne i dochodzą do tego diekielka od mechanizmu z pływakiem. Najprościej zobacz przwody idące od tego mechanizmu i zobacz czy nie iedzie ich podłączyć w inny sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...