Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Xenony HID- problem z załączaniem


piechlik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem o kolegi przetwornice i palniki HID Xsenon. U niego w samochodzie działały na 100%. Zamontowałem je w mojej niuni i mam teraz problem. Nie potrafią sie załączyć równocześnie lub nie załączają sie w ogóle. Przy palnikach słychać jakieś piszczenie i jakby przeskok iskry. Myślałem że nie mają gdzieś styku więc wyeliminowałem konektorki i podłączylem kable na stałe. Nic to jednak nie pomoglo. Nie mam pełnego FISa więc nie pokazuje mi błędów. Nie wiem czy nie trzeba zakodować sterownika świateł. Jeśli tak to jakie to kody.

Proszę Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 nie zakodujesz,bo nie ma tego sterownika-jeśli iskra przeskakuje-to znaczy,że przebicie jest ,a gdzie umieściłeś przetwornice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną umieściłem za migaczem a drugą pod reflektorem zaraz za zderzakiem. W ciemności widać jakby świecił cały przewód dochodzący do żarnika. Przelutowałem już luty przy żarniku, ale nadal jest to samo. Sprawdzałem też przewody czy nie dotykają metalowych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem uwalone przetwornice/ca zamien zarniki stronami, chyba ze sprawa dotyczy dwoch na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u kolegi działały wyśmienicie. Myślę że problem tkwił w niedoładowanym akumulatorze. Gdy zakładalem ksenony to sprawdzałem je na wylączonym silniku i rozladował mi sie akumulator. Troszke go naladowalem tak żeby odpalić, a na razie nie miałem długich tras żeby aku naładowal sie do max. Dzisiaj doładowałem go i wydaje mi się że jest ok. Zarniki zapalaja się bez problemu (na razie). Zobaczę co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...