Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Xenon przetwornica zmiana valeo na hella robił ktoś


likwidator98

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko mam ori xenon z żarnikami d1s,i tu problem jakoś 4miechy temu wymieniłem dwa żarniki a teraz padła mi jedna przetwornica valeo, dałem ją do naprawy i tu lipa przetwornica padła http://moto.allegro.pl/item1090390464_xenony_przetwornice_profesjonalna_naprawa.html czyli lipa gościo z tego serwisu bardzo zachwalał przeróbke na przetwornice hella 4

i tu mam pytanko czy ktoś już robił taką zamiane przetwornic z valeo na hella bo ponoć z tymi hellami nie ma problemu

czy może jakieś inne przetwornice wkładaliście do swoich ori xen

z góry dzieki odyniec :hi:

a mam pytanko jak ktoś już wymieniał przetwornice valeo to gdzie ją kupiłeś może jakieś namiary [br]Dopisany: 22 Czerwiec 2010, 19:01_________________________________________________ :kox: :gwizdanie: :gwizdanie:[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2010, 23:35_________________________________________________dodam że przetwornica valeo ma 4 piny a hella chyba 2 z tego co widze na fotkach allegro i tu pytanie czy da rade jakoś to połączyć by było git i nic nie spalić

valeo http://allegro.pl/4p-audi-a4-b6-00-04-przetwornica-xenon-nowa-valeo-i1935545355.html

hella http://ikii.snimka.bg/tuning/5dv009000-tel-359898421293.428489.15209295

d1s

no i chyba pozostane przy tych valeo ale dzieki za podpowiedzi pozdrawiam odyniec

!!!!!!przetwornica zakupiona u kolegi wąskiego super wszystko dział polecam kolege z forum!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja w B6 tylko ,ze na zwykłym xenonie mam zmienione z przetwornic 6 pinowych na 4 pinowe. Jesli potrzebujesz schemat nie ma problemu moge znalesc bo gdzies mam na kompie :) Moje przetwornice to VALEGO LAD5GL

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kruca dalej nie to tak jak pisałem wcześniej ja mam valeo 4 pin a chce zamienić na hella 2 pin

ale jak masz ten opis zamiany z 12 na 4 to dodaj tutaj może komuś sie przyda

:)

Daruj sonbie przetwornice Hella 2 pin bo one mają zupełnie inne wymiary! Pozostanie Ci dziura w lampie i brak miejsca na przetwornice :(

Moim zdaniem za dużo kombinowania i robisz niepotrzebny bałagan pod maską.

W nowszych Audicach, Renault , Citroenach itd... stosowane są przetwornice LAD5GL

są one dużo cieńsze niż te które masz teraz i pasują w miejsce ORYGINALNYCH! Wystarczy przerobic wtyczke tak jak na zdjeciu :

http://i43.tinypic.com/21dopj9.jpg

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że Hella obsługuje żarówki D2S lub D2R a Ty masz D1S i nie ma szans połączyć tego .

zwykłe xenony miały taką możliwość ale nie tu [br]Dopisany: 26 Czerwiec 2010, 22:37_________________________________________________jak cos pisz na pv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że Hella obsługuje żarówki D2S lub D2R a Ty masz D1S i nie ma szans połączyć tego .

zwykłe xenony miały taką możliwość ale nie tu [br]Dopisany: 26 Czerwiec 2010, 22:37_________________________________________________jak cos pisz na pv

Jedno jest pewne ...Do rozwiązania które zaproponowałem kolegą podłączy każdą zarówke wystarczy mieć tylko

odpowiedni kabelek przetwornica -> żarnik. W dodatku wszystko wyglada na serie , ładnie chowa sie w ori lampe

i warto dodac ,ze przetwornice LAD5GL podobno wytrzymują dużo wiecej niżich odpowiedniki 6 pin a w dodatku

4 pinowe są dużo łatwiej dostępne więc jak dla mnie to jedyna słuszna alternatywa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornicą hella 4 można zastąpić valeo 4-ro pinowe i 12-to pinowe(w audi). Hella jest dużo nowszą i lepszą konstrukcją niż stare psujące się valeo. Dużym plusem jest też różnica cenowa:-) nowa hella koszt 200-250zł/szt. Wady:trzeba troszkę pomajsterkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może piotrku jak takową zamiane robiłeś może byś opisał bo z tego co wiem innaczej ciute wyglądaja połaczenia zasilania przetwornic valeo 4 styki zasilania a hella 2 co jest czym czyli + - gdzie może masz możliwość zrobienie jakiegos foto z tej operacji zamiany przetwornic :>

było by super jakiś opis foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiHella.jpgBoki helli obcinasz , kabel do żarówki pasuje , +/- zaznaczone (czarny lub brązowi masa - , czerwony lub żółty plus +) przylutować, jeśli do lamp bixenonowych to trzeba troszkę podciąć dekielek , najlepiej (najładniej) zaślepić otwór blachą z uszkodzonej przetwornicy[br]Dopisany: 20 Lipiec 2010, 16:01_________________________________________________Do oryginalnych lamp xenon - bixenon mamy :naughty: już dorobione sterowniki do silniczków krokowych ! Jak tylko znajdę chwilę nakręcę filmik jak działają - ale jest super - są programowalne - do każdego rodzaju potencjometra od poziomowania i do każdego silniczka krokowego.

Jak to działa? Przy odpaleniu zapłonu/świateł lampa się "buja" potem działa potencjometr z kabiny(można próbować podłączyć potencjometr na osi). Po "schowaniu" pokrętła nie do wykrycia "dokładka" lamp.

Podłączenie: jeden sterownik - trzy wiązki kabli : dwie do silniczków w lewej i prawej lampie , jedna od sterowania "tradycyjnego/zwykłego" silniczka :>.

Zastosowanie : wszystkie oryginalne xenony na silniczkach krokowych montowane w miejsce zwykłych lamp np. A4 B6 B7, A6 od 2001 - .., nowe passaty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawał dobrej roboty serdeczne dzieki tego własnie mni trzebabyło :hi:[br]Dopisany: 21 Lipiec 2010, 22:45_________________________________________________i tu ponownie mam pytanko czy po zamiane z valeo na helle bede mniał autopoziomowanie

a i jaki model przetwornicy hella pasuje do tego podłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnych xenonach(i bi) w Audi A4 B5 i B6 w przetwornicach nie ma żadnych dodatkowych układów - modułów(chodzi mi o sterowanie poziomowaniem).

Czyli można je dowolnie wymieniać - nie mają najmniejszego wpływu na działanie poziomowania. W B7 są dwa rodzaje lamp xenonowych, przy "zwykłych" xenonach(bi) j.w , ale już w "dynamic" w przetwornicach jest sterownik(wymagana jest tylko oryginalna przetwornica).

W Audi A4 B6 od +/- 2002 roku(w pierwszym wypuście była żarówka D2S), można bez większych przeróbek użyć wcześniej pokazanej helli (potocznie 4,1) zamiast wadliwej oryginalnej valeo. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem sprawdź allegro, ja mam je nowe mogę sprzedać po 200zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kruca ja dopiero co wymieniłem jedna przetwornice ale na orginała valeo za 280zł ale z tego co czytałem to pewnie padnie mi nastepna bo ze 5miesiecy temu wymieniałem zarniki d1s ale kto wie może nie padnie . Ajeszcze pytanko jaki model przetworki hella pasuje z tego co widziałem jest tego sporo :naughty:[br]Dopisany: 25 Lipiec 2010, 13:12_________________________________________________jestem po zamianie z badziewnego moim zdaniem valeo na hella poszło szybko i bez problemów ,tylko mam nadzieje ze hella podziała dłuzej jak ta valeo bo 6miesiecy to zdeko za mało jak na nową przetworke :kox:

pasująca przetwornica helli to 5DV 009 000 00[br]Dopisany: 22 Październik 2010, 17:14_________________________________________________czarny lub brązowi masa - , czerwony lub żółty plus + :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2010 o 20:10, ghost1717 napisał:

Kolego ja w B6 tylko ,ze na zwykłym xenonie mam zmienione z przetwornic 6 pinowych na 4 pinowe. Jesli potrzebujesz schemat nie ma problemu moge znalesc bo gdzies mam na kompie :) Moje przetwornice to VALEGO LAD5GL

pozdrawiam

Witam.

Temat był kawał czasu temu, ale u mnie właśnie planuje taki zabieg. Jest jeszcze jakaś szansa na podesłanie tego schematu? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...