Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz a czy coś takiego nada się do polerowania http://www.allegro.pl/item956217015_polerka_1400w_power_up_gratis_nakladka_i_tarcza.html (jeśli zastosować Professional Rotary Backing Plate 14 mm i soft pady)??

myślę o jakiejś maszynce bo ostatnim razem jak robiłem mycie, glinkowanie, polerowanie i wosk to zszedł mi się cały dzień...

Generalnie nie polecam takich maszyn, bo są nieobliczalne i można sobie więcej biedy narobić niż pożytku, ale jeżeli chcesz sobie 1-2 razy w roku przy swoim aucie trochę zrobić to możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Łukasz mógłbyś doradzić jakąś maszynkę do polerowania tylko nie za 1k pln bo na 3-4 razy w roku to troszkę szkoda funduszy. Da się coś kupić za połowę ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz mógłbyś doradzić jakąś maszynkę do polerowania tylko nie za 1k pln bo na 3-4 razy w roku to troszkę szkoda funduszy. Da się coś kupić za połowę ceny?

Tutaj masz np. Sparky'ego:

http://allegro.pl/item974909579_sparky_polerka_katowa_pmb1200ce_1200w_elektronika.html

W miarę sensowna polerka rotacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz mógłbyś doradzić jakąś maszynkę do polerowania tylko nie za 1k pln bo na 3-4 razy w roku to troszkę szkoda funduszy. Da się coś kupić za połowę ceny?

Tutaj masz np. Sparky'ego:

http://allegro.pl/item974909579_sparky_polerka_katowa_pmb1200ce_1200w_elektronika.html

W miarę sensowna polerka rotacyjna.

podziękował

chyba trzeba będzie zainwestować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie troche OT, interesował się ktoś teflonowaniem lakieru ? robił ktokolwiek ?
Takie coś to na krótką metę.

Na krótką mete... tzn ? tydzień, miesiąc, pól roku ?

Jest po tym jakiś konkretny efekt ? Ma ktoś jakieś rozeznanie ? Z tego co czytałem jest to koszt 150-200zł.

Odkąd posiadam audiane (prawie półtora roku) nie robiłem jeszcze nic z lakierem, od tego czasu przybyło pare rys, kilka odprysków na masce od kamieni,

i delikatne otarcia na drzwiach od parkowanie miedzy autami (a że ktoś otwierając auto nie patrzy co stoji obok... to pózniej są takie tego skutki).

Byłem pytać także o ochrone lakieru Diamondbrite (w tychach) koszt mojej fury 1200zł :confused4:

Nie zrozumicie mnie źle, nie to że nie chce kupić środków i zająć się sam tym... Wręcz przeciwnie! Niestety jestem osobą ujeżdżającą wózek inwalidzki :( (takie życie)

I z deczka trudno mi zrobić niektóre rzeczy przy aucie, dla was rzeczy które wydają sie proste, dla mnie mogą być większym problemem :kwasny:

Także szukam jakiejś innej alternatywy odświeżenia, ochrony lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak byś znalazł jakąś myjnię ręczną gdzie mógłbyś się dogadać by użyli twoich kosmetyków, kupujesz wtedy Meguiars'a i po problemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pytać także o ochrone lakieru Diamondbrite (w tychach) koszt mojej fury 1200zł :confused4:

Nie zrozumicie mnie źle, nie to że nie chce kupić środków i zająć się sam tym... Wręcz przeciwnie! Niestety jestem osobą ujeżdżającą wózek inwalidzki :( (takie życie)

I z deczka trudno mi zrobić niektóre rzeczy przy aucie, dla was rzeczy które wydają sie proste, dla mnie mogą być większym problemem :kwasny:

Także szukam jakiejś innej alternatywy odświeżenia, ochrony lakieru...

Przykra sprawa - w Twoim przypadku rzeczywiście jest to problem.

Mam swoją opinię o DB także nie będę jej tutaj wyrażał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - znasz się na rzeczy a ja chętnie poznam Twoją opinię o DB - czy na forum czy na PW ale bardzo Cię proszę o 2 zdania.

Moim zdaniem chodzi o to, że mocno wchodzi w strukturę lakieru i poleruje za mocno, ale ja się na tym kompletnie nie znam i chętnie poznam opinie speca.

PS. Moim zdaniem powinieneś zrobić biznes na zakładzie - kosmetyka samochodowa, ale taka PROFI właśnie... chyba, że masz już "z czego żyć" i nie myślisz o nowym interesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że DB jest przereklamowany, a ich 6 letnia ochrona to jest śmiech na sali i nie raz to było udowodnione.

Nie chce po prostu robić tutaj złego PR dlatego to tyle co napiszę.

Poza tym to wątek o Meguiarsie i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr a mógłbyś coś polecić na srebrne obwódki szyb? używałem Hot Rims Mag and Aluminum Polish ale efekt jest niezadowalający :thumbdown:

polerka i nakładki już zakupione podziękował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr a mógłbyś coś polecić na srebrne obwódki szyb? używałem Hot Rims Mag and Aluminum Polish ale efekt jest niezadowalający :thumbdown:

polerka i nakładki już zakupione podziękował

A co pozostały takie dziwne plamki jakby po kamieniu od wody ? Jeżeli tak to możesz mieć problem, bo mi się wydaje, że to jakby "wsiąkło" głębiej i nie za bardzo chce się usunąć. Nie próbowałem ostro się za to zabrać tylko tak na szybko, ale może być problem z usunięciem tego. Jest też coś takiego jak Metal Polish i tego używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o te dziwne wżery mi chodzi, polerowałem ja i to długo, zastanawiam się czy nie wziąć jakiejś mocno ściernej pasty polerskiej w końcu listwy są chyba z aluminium to nic im się nie powinno stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką mocno ścierną to bym uważał. To jednak aluminium więc trzeba uważać.

Muszę ruszyć w końcu ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na moich chromach też tak mam i nawet jak miałem auto polerowane to lakiernik polerką próbował to dopolerować i nic :wallbash: Mam to tylko na listwie drzwiowej kierowcy a reszta jest idealna, w najgorszym wypadku wymienie ja na nową ale to rozkręcanie drzwi mnie od tego odpycha.

To wygląda jakby siedziało pod chromem i za huhu nie idzie tego dopolerować :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba, ze opcja wymiany na new tak jak wspomniałem :wink4: ale gdybyś coś wymyslił to dawaj to na form jak najszybciej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam granatowe audi a4 b5. Nie jest to ani metalic ani perła, zwykły granat. Przez cały okres użytkowania, czyli około 10 lat, auto zapewne nie widziało jakichś bardzo profesjonalnych kosmetyków, co zresztą widać po lakierze, mianowicie koliste rysy widoczne pod światło itd. Dlatego chciałem zapytać czy mógłbym prosić o przygotowanie dla mnie jakiegoś zestawu? Wiadome, w takim przypadku najlepiej byłoby użyć najlepszej dostępnej wersji, jednak przyznam szczerze że jednak aż tyle pieniędzy nie mam. Także jeśli mógłbym prosić o przygotowanie tutaj w temacie, albo przesłanie pw z takim zestawieniem w jakichś w miarę fajnych pieniądzach to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko kolego jest opisane w tym wątku na pierwszej stronie bądź samej górze masz odnośniki gdzie co znaleźć wystarczy :szukaj: patrz punkt 3. Rozbudowany zestaw do ciemnego lakieru

klikasz tam i czytasz sobie albo sprawdzasz inne warianty masz też Zestaw ekonomiczny z opcjami do jasnego lakieru

musisz się liczyć jednak z tym że Meguiars niestety kosztuje... jednak należy pamiętać, że te produkty starczają na bardzo długo i efekt jest na prawdę nieziemski...[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2010, 22:25_________________________________________________

Ja na moich chromach też tak mam i nawet jak miałem auto polerowane to lakiernik polerką próbował to dopolerować i nic :wallbash: Mam to tylko na listwie drzwiowej kierowcy a reszta jest idealna, w najgorszym wypadku wymienie ja na nową ale to rozkręcanie drzwi mnie od tego odpycha.

To wygląda jakby siedziało pod chromem i za huhu nie idzie tego dopolerować :no:

Pawlo jak będziesz zmieniał listwy to stare zostaw do eksperymentów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat dziś po raz kolejny "molestował" swojego Peugeota 207 zestawem Meguiars - wszystko ręcznie.

Skromna fotka robiona telefonem: http://img221.imageshack.us/img221/9562/zdjcie0040t.jpg

Zastanawiam się czy nie oddać mojego paździocha w jego ręce... :cool1:

Ładne lustereczko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...