Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chyba w jeden dzień się nie wyrobię z tym programem

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Wyświetleń 528 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Chyba w jeden dzień się nie wyrobię z tym programem

dasz radę - wszyscy zaczynają w poniedziałek i w poniedziałek kończą :decayed:

Opublikowano

to zależy jak chcesz to zrobić... aby zrobić to w miarę solidnie potrzeba minimum kilkunastu godzin... jak nie masz większych rys albo nie oczekujesz ich likwidacji to w kilka godzin możesz się wyrobić.

Opublikowano

Ok dzięki za porady .Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Czyli rozumiem że :

-Najpierw Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

-potem polerka Ultimate Compound aby pozbyć się drobnych rys i otarć

Pomiędzy to koniecznie użyj glinki.

1. Który produkt wybrać pomiędzy woskowaniami:

-Ultimate Quik Detailer czy może Ultimate Quik Wax(który z nich da lepszy efekt)

Pierwszy to typowy detailer pomiędzy myciem, a drugi to jakby wosk w sprayu więc typowo uzupełniasz woskową ochronę.

Myślę, że 1 dobrze się sprawdzi - używam już odkąd chyba został wyprodukowany i jest super.

2. Czy przed polerowaniem Ultimate Compound należy potraktować lakier glinką czy UC wystarczy

Dobrze jest wyglinkować lakier.

Opublikowano

Kupiłem właśnie polerkę kątową z regulacją obrotów(rotacyjną - nie mimośrodową) w leroy merlin , więc chyba będzie szybciej. Czekam tylko na glinkę i UC[br]Dopisany: 09 Maj 2010, 10:07_________________________________________________Wziąłem jeszcze dwie gąbki 50/150 mm -średnią do UC i miękką do Step2 i wosku NXT

Opublikowano

Powiedz jaki zakres obrotów posiada i w jakiej cenie ?

Opublikowano
  • Autor

Wziąłem jeszcze dwie gąbki 50/150 mm -średnią do UC i miękką do Step2 i wosku NXT

Co to za gąbki ?

Opublikowano
Powiedz jaki zakres obrotów posiada i w jakiej cenie ?

Obroty chyba od 900 do 3000 (6 zakresów) moc 1300 watów, cena ok 270 zł (2 lata gwarancji)

Co to za gąbki ?

Są to gąbki polerskie o wymiarach 15 cm średnicy i 5 cm grubości mocowane na gwint 14mm

- średnia twardość (pomarańczowa) firmy Boll do nakładania UC i innych past lekkościernych

- miękka(czarna) firmy Farecla do nakładania politur i wosków

Obie kupiłem w sklepie lakierniczym w cenie pomiędzy 20 a 25 zł za szt.

Opublikowano
  • Autor

Są to gąbki polerskie o wymiarach 15 cm średnicy i 5 cm grubości mocowane na gwint 14mm

- średnia twardość (pomarańczowa) firmy Boll do nakładania UC i innych past lekkościernych

- miękka(czarna) firmy Farecla do nakładania politur i wosków

Obie kupiłem w sklepie lakierniczym w cenie pomiędzy 20 a 25 zł za szt.

Nie dość, że drogie to jeszcze badziewiaste. Tylko nie przypal lakieru.

Wosk nakładałbym raczej aplikatorem niż za pomocą polerki - oczywiście można i raczej mimośrodem lub DA, ale nie widzę sensu nakładania wosku rotacją.

Opublikowano
  • Autor

a co to DA?

Maszyna Dual Action.

Opublikowano

Witam :hi:

uzylem opcji :szukaj: ale nic nie znalazlem, a chodzi mi o biale uszczelki.

Jakis czas temu nakladalem na samochod polerke i wosk wszystko ladnie wyczscilem ale po pierwszym umyciu samochodu wyszly "biale uszczelki" :sick3:

moj blad bo nie zabezpieczylem uszczelek - czym najlepiej czysci sie takie zaniedbanie ....

dzieki za pomoc

Opublikowano
  • Autor

moj blad bo nie zabezpieczylem uszczelek - czym najlepiej czysci sie takie zaniedbanie ....

Jest takie coś jak ALL PURPOSE CLEANER albo użyj do tego masła orzechowego :wink4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, chciałbym odświeżyć lakier swojego auta, wydobyć z niego głębię koloru oraz usunąć kilka drobnych zarysowań. Co możecie mi polecić ? Ultimate Compound będzie dobrym rozwiązaniem ? Dodam że auto jest koloru czerwonego. Oczywiście auto będzie woskowane.

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Witam, chciałbym odświeżyć lakier swojego auta, wydobyć z niego głębię koloru oraz usunąć kilka drobnych zarysowań. Co możecie mi polecić ? Ultimate Compound będzie dobrym rozwiązaniem ? Dodam że auto jest koloru czerwonego. Oczywiście auto będzie woskowane.

Generalnie cały proces by się przydał jeżeli nic z lakierem nie robiłeś.

1. Mycie

2. Glinkowanie

3. Polerowanie (np. Ultimate Compound + SwirlX)

4. Politura (DC2)

5. Wosk (np. NXT 2.0).

Do tego akcesoria w postaci mikrofibr, aplikatorów. Można kupić coś do szyb, opon, plastików wewnętrzny i zewnętrznych itp.

Taki zestaw wystarczy na bardzo długo więc początkowa wyższa kwota jest tylko "pozornie dużym wydatkiem".

Opublikowano

Ok, w takim razie pozostaje mi dokupić tylko SwirlX i DC2 :good:

Opublikowano

lukaszr podajesz tylko firmowe artykuły, a coś tańszego, odpowiedniego?

Mam jasny lakier, chyba to się nazywa 'turkus' :mysli:

Opublikowano
  • Autor

lukaszr podajesz tylko firmowe artykuły, a coś tańszego, odpowiedniego?

Mam jasny lakier, chyba to się nazywa 'turkus' :mysli:

Niestety nie schodzę poniżej pewnego poziomu więc i to polecam. Pisałem wcześniej - zakup niby drogich kosmetyków z biegiem czasu okazuje się jednak właśnie pozornie drogi :wink4:

Opublikowano

Dobra, właśnie zamówiłem taki zestawik:

1 x NXT Generation Car Wash (G12619)

1 x Smooth Surface Clay Starter Kit (G1016B)

1 x Deep Crystal Polish (A2116)

1 x NXT Generation Tech Wax 2.0 (G12718)

1 x Quik Wax (A1616)

1 x SwirlX (G17616)

1 x Ultimate Compound (G17216)

1 x Soft Foam Applicator Pad (2-pack bulk) (X3070B)

2 x Supreme Shine Microfiber (X2010)

i że mają jakąś promocję to jeszcze wziąłem NXT Generation Glass Cleaner za free :kox:

Autko granatowe, ryski po myjni, kilka głębszych - pewnie papierem ściernym przejadę.

W przyszłym tygodniu zobaczymy, czy te kosmetyki rzeczywiście są warte tej ceny :cool1:

Jakieś fotostory przed/po pewnie też machnę ;)

Ma być picuś-glancuś na moje wesele :decayed:

Aaaa, jeszcze jedno - powiedzieli mi, że już nie mają tej promocji -10% dla forumowiczów ;(

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.