Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

łukaszu - skromne pytanko - jakiś produkt do usunięcia soków z drzew iglastych (prawdopodobnie)? coś małego i do użycia ręcznego :decayed:

Michu, wydaje mi się, że glinka spokojnie wystarczy do usunięcia tego rodzaju zanieczyszczeń. Jak nie glinka to delikatnie benzyną ekstrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

łukaszu - skromne pytanko - jakiś produkt do usunięcia soków z drzew iglastych (prawdopodobnie)? coś małego i do użycia ręcznego :decayed:

Michu, wydaje mi się, że glinka spokojnie wystarczy do usunięcia tego rodzaju zanieczyszczeń. Jak nie glinka to delikatnie benzyną ekstrakcyjną.

Potwierdzam.Glinka sobie z tym radzi.Co prawda z lisciastymi sokami walczylyme u siostry,ale dala rade :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oskaro wysyła tez towar za granicę a mianowicie do UK?? Orientuje sie ktoś ile taka przesyłka będzie kosztować??

Chcę zamówić Meguiar's Smooth Surface Clay Kit , Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 no i kilka ręczników z mikrofibry tak więc nie wiem ile to będzie ważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ipswich na pewno nie bo gdyby były to już bym kupił to co trzeba :)

Drzewa do lasu sie nie wozi :)

Znasz shinearama.co.uk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ipswich na pewno nie bo gdyby były to już bym kupił to co trzeba :)

Drzewa do lasu sie nie wozi :)

Znasz shinearama.co.uk ?

:shocked: :shocked: :shocked: Teraz widzę, że drzewa do lasu się nie zabiera :) dzięki _Makki_ :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zestawu dla poczatkujacego, powiedzmy do 500zl. Chcialbym miec w nim cos do wszystkiego :P tzn do opon, kol, metalu itp itd mam na lakierze leciutkie ryski od szczotek itp. Brat jedzie do Polski teraz autem to by mi przywiozl taki duzy zestaw. Co proponujecie do mycia, pielegnowania i woskowania :a4fan:?? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy, świeża żywica na lakierze :(, czym się za to zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakies pady do polerki mechanicznej:

1 - do nakładania UC i przycierania ,

2 - do wosku

proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem zabaweczki :banan: a dokładniej:

1) Meguiar's Smooth Surface Clay Kit

2) Meguiar's Ultimate Compound

3) Meguiar's SwirlX

4) Meguiar's Deep Crystal Car Polish (DC2)

5) Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0

6) Meguiar's Sanding Pad

7) aplikatory gąbkowe i z mikrofibry

8) 3 szt. ręczników z mikrofibry

9) 2 arkusze papieru o gradacji 3000 (w razie gdyby glinka miała gdzieś problemy ale raczej nie powinno być niespodzianek)

Zakupów nie robiłem u Oskaro chociaż miałem taki zamiar bo nie wiedziałem, że w UK można też bezproblemowo dostać wyżej wymienione rzeczy. Zakupy wyniosły 89 funtów czyli jakieś 408zł na więcej mi żona w tym miesiącu nie pozwoliła :rolleyes: ale w przyszłym miesiącu dołożę coś do kolekcji na 100% :afro: i muszę wam powiedzieć, że tu w UK oprócz Meguiar's-a mamy też cukier tańszy niż w PL :naughty::decayed: Taki żart jakby co :gwizdanie:

To co zamówiłem to chyba dobry zestaw startowy?? :mysli:

Teraz pytanie jak tego wszystkiego użyć :kox: a tak poważnie to chcę tylko wiedzieć jak jest z woskiem (nr 5) po nałożeniu czeka się aż do wyschnięcia i potem poleruje ręcznikiem z mikrofibry czy nie pozwala się wyschnąć woskowi??

Czekam na odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie jak tego wszystkiego użyć :kox: a tak poważnie to chcę tylko wiedzieć jak jest z woskiem (nr 5) po nałożeniu czeka się aż do wyschnięcia i potem poleruje ręcznikiem z mikrofibry czy nie pozwala się wyschnąć woskowi??

ja robiłem tradycyjnie... choć temperaturę miałem lekko powyżej 5 stopni... czekałem aż wyschnie :wink4:

efekt koks... tylko że oczywiście po polerce (choć miałem tylko tą pastę do ręcznej polerki - ale władowałem ją na maszynkę niskoobrotową)

wosk sam niewiele da...

no ale Ty zestawik masz zdecydowanie ładniejszy :cool1:[br]Dopisany: 26 Marzec 2011, 07:14_________________________________________________

witam panow potrzebuje dobry wosk do mojej niuni kolor niebieski prawdopodobnie metalik :) no i cena tak do 100 zl bardzo dziekuje za pomoc

5) Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0

Tylko to kolego... jeśli z Mega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Compound i SwirlX będę nakładał ręcznie bo maszynki sie jeszcze nie dorobiłem ale mam w planie kupic cos konkretnego.

A co do kolejności to jak to wszystko nakładać??

1) Smooth Surface Clay Kit

2) Ultimate Compound

3) SwirlX

4) Deep Crystal Car Polish (DC2)

5) NXT Generation Tech Wax 2.0

I jeszcze jedno, czy jak użyję papieru to czy dopoleruje zmatowione miejsce Ultimate Compound?? w razie czego mam jeszcze pastę polerska Farecla G3 więc chyba nie powinno być problemu.

Czy po użyciu Ultimate Compound jest potrzeba nakładania SwirlX??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar odpicować swoja bryczkę, mogli byście panowie coś doradzić?

Kolor moje dziewczyny to grafitowy metalic, posiada odrobinę mikro-rysek spowodowanych myciem ale nie ma ich strasznie dużo i nie są głębokie. Myślałem nad zakupem zestawu Nxt Generation Wash and Wax Kit ale przyznam szczerze że nie znam się zbytnio na tych artykułach i nie wiem czy to był by dobry wybór czy może jakieś inne kosmetyki?

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar odpicować swoja bryczkę, mogli byście panowie coś doradzić?

Kolor moje dziewczyny to grafitowy metalic, posiada odrobinę mikro-rysek spowodowanych myciem ale nie ma ich strasznie dużo i nie są głębokie. Myślałem nad zakupem zestawu Nxt Generation Wash and Wax Kit ale przyznam szczerze że nie znam się zbytnio na tych artykułach i nie wiem czy to był by dobry wybór czy może jakieś inne kosmetyki?

Z góry dziękuje

ile $ chcesz na to przeznaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

1. Mycie - Meguiar's NXT Generation Car Wash - 33,17 zł

2. Przygotowanie powierzchni - Meguiar's Smooth Surface Clay Kit - 146,09 zł

3. Polerowanie - SwirlX - 48,29 zł

4. Woskowanie - Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0 - 98,70 zł

= 326,25 zł*

*Ceny produktów ze sklepu naszego klubowego kolegi Oskaro - http://sklep.osconcepts.pl/index.php

to raczej skromny zestaw, ale musisz doliczyć jeszcze kilka dyszek na rękawicę do mycia, kilka mikrofibr, gąbki do nakładania produktów na karoserię i inne...

suma sumarum wszystko wyjdzie jakieś 400zł.

Jak będziesz potrzebował jakiś fachowych podpowiedzi uderz lepiej do Oskaro lub lukaszr - ja dopiero zaczynam przygodę z car detaling'iem :embarrassed::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...