Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

lukaszu, szukam ręcznika do auta, bo denerwują mnie ślady wody na lakierze nie raz. coś takiego nie drogiego ale żeby spełniało swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wiem że pytanie nie do mnie ale ja używam:

Fluffy Dryer 90x60cm cena nie za mała około 40zł ale naprawdę jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że pytanie nie do mnie ale ja używam:

Fluffy Dryer 90x60cm cena nie za mała około 40zł ale naprawdę jest :good:

Jak najbardziej Fluffy Dryer :good:

fluffy_drying.jpg.thumb_150x129.jpg

Albo np: Chemical Guys Miracle Dryer 63X91

edb68aafbaf4e454med.jpg

A niedrogi to pojecie wzgledne.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluffy Dryer 90x60cm cena nie za mała około 40zł ale naprawdę jest :good:

Słyszałem, że jest w miarę sensowny w tych pieniądzach :wink4:

Albo np: Chemical Guys Miracle Dryer 63X91

edb68aafbaf4e454med.jpg

O ile mnie pamięć nie myli to znajomy ma taki i wcale nie jest z niego zadowolony. Trochę rozmazuje wodę zamiast ją wciągać jednakże od razu zaznaczam, że to nie moja opinia aczkolwiek człowiek zna temat autodetailingu.

Osobiście od ponad 3 lat używam 2 Water Magnetów - generalnie wychodzę z założenia, że jeżeli coś mi się sprawdza to nie zmieniam. Mam też dodatkowo niebieski ręcznik 90cm x 60cm od Oskara - jak to stwierdził jeden z moich znajomych, który ma też ten ręcznik: "TIRA można nim osuszyć" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszu, szukam ręcznika do auta, bo denerwują mnie ślady wody na lakierze nie raz. coś takiego nie drogiego ale żeby spełniało swoją rolę.

a jak cos tanszego to janek do podłogi... 15zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zalecane

Powiedziałbym nawet, że po prostu nie należy tak robić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład jestem mega zadowolony z Chemical Guys Miracle Dryer 63X91... nie sądziłem, że taka "ścierka" może ułatwić życie. Wcześniej suszyłem auto tanimi, małymi, uniwersalnymi mikrofibrami i musiałem się sporo namachać aby dokładnie wysuszyć. A teraz chwila moment i auto suche. Zresztą jak dobrze rozpracowany lakier to po umyciu i tak mało wody zostaje bo wszystko załatwia wosk z którego ona spływa i wysuszenie auta to tylko formalność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dziś kolejne zabawki magsa i nie tylko :) tym razem:

- Meguiar's Endurance High Gloss Tyre Gel (mam nadzieję, że będę zadowolony)

- Meguiar's Water Magnet Drying Towel

- Dodo Juice Born to be Mild Maintenance Shampoo (zobaczymy co to za szamponik)

- Meguiar's Deep Crystal Step 2

Chciałem jeszcze kupić coś do wnętrza i do skóry (zaopatrzenie do nowego auta które juz niedługo będzie :decayed:) ale na shinearamie nic ciekawego nie mają :disgust: a zależy mi na Meguiar's Natural Shine Protectant (matowy) i czymś do skóry

I jeszcze jedno pytanie, dlaczego nigdzie nie ma Meguiar's Professional Paste Wax Mirror Glaze 16??? ani w PL ani w UK nie mozna tego dostać?? wszędzie maja braki tak więc pytam się co jest grane? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#16 przestali już produkować dawno na rynek USA i najprawdopodobniej jest szansa, że będzie to samo z innymi rynkami.

Trochę dziwne, bo wosk jest naprawdę świetny i przede wszystkim taki, który produkowali prawie od początku istnienia.

Teraz wyszedł Ultimate Paste Wax - niedługo Oskar udostępni mi do testów małą próbkę to będę miał możliwość sprawdzić jak się spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czekam na twoja opinie i jeśli będzie ok to zakupie ten wosk jak pojawi się w UK, opakowanie ma ładne więc miejmy nadzieje, że zawartość puszki też jest dobra :wink4:

Tylko, że #16 ma dodatek carnauby a na Ultimate Paste Wax takiej info nie ma zawartej, myslisz, że to duzo zmienia?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemical Guys Grime Reaper

Chemical Guys Green Clean

BiltHamber Surfex HD

MG Engine Clean

MG Engine Dressing

Autoglym vinyl and rubber care

MG Trim Detailer

MG Gold Class Trim Detailer

Chemical Guys New Trim Look

Black Wow

To tak na szybko z glowy co moge zaproponowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, spodziewałem się 2, max 3 specyfików... :P Zbankrutuję z wami :D

To byly tylko propozycje.. Ja lubie miec wybor, probowac roznych rzeczy. Bo kazdy ma inny gust, oczekiwania i oczywiscie portfel.

Osobiscie moge polecic:

Do mycia:

Chemical Guys Grime Reaper

Chemical Guys Green Clean

BiltHamber Surfex HD

Dlaczego te akurat: dlatego ze mozna ich uzywac do wielu innych celow, sa bezpieczne i wydajne.

Plastiki, gumy itp:

Autoglym vinyl and rubber care

Chemical Guys New Trim Look

Black Wow

Jeszcze kilka roznych pedzelkow do tego duzo czasu i cierpliwosci. Oczywiscie kilka mikrofibr i jaazda - robisz z silnika show room ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Glym Engine and Machine Cleaner? A myjką ciśnieniową można sobie pomóc czy raczej nie? Chyba nie byłoby to za zdrowe dla niektórych podezspołów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że #16 ma dodatek carnauby a na Ultimate Paste Wax takiej info nie ma zawartej, myslisz, że to duzo zmienia?? :mysli:

Trochę zmienia, ale bez przesady. Zobaczymy ten nowy wosk - poczytałem trochę i są naprawdę dobre opinie, ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że #16 ma dodatek carnauby a na Ultimate Paste Wax takiej info nie ma zawartej, myslisz, że to duzo zmienia?? :mysli:

Trochę zmienia, ale bez przesady. Zobaczymy ten nowy wosk - poczytałem trochę i są naprawdę dobre opinie, ale zobaczymy.

W takim razie czekam na twoją opinie jak już użyjesz tego wosku i będziesz się mógł wypowiedzieć konkretni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, dlaczego nigdzie nie ma Meguiar's Professional Paste Wax Mirror Glaze 16??? ani w PL ani w UK nie mozna tego dostać?? wszędzie maja braki tak więc pytam się co jest grane? :mysli:

można dosrać tu przesyłka rzeczywiście szybka i za free

http://www.all4auto.pl/meguiars-professional-paste-p-96.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...