Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin to rozgrzewka jeśli w dochodzi polerka...

oczywiście - ręczna :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja nie rozumiem tego, jak piszecie, że z takimi produktami siedzieliście 4 godziny przy aucie. 4 godziny to ja potrafię siedzeć przy z swoim bez markowych kosmetyków :kox: najdłużej siedziałem 9 godzin przy samochodzie, ale jakieś kosmetyki miałem :kox:

9 godzin to rozgrzewka jeśli w dochodzi polerka...

No to ja naprawdę nie wiem co trzeba by robić i w jakim tempie żeby tak długo schodziło :mysli: Oczywiście te ponad 4 godziny zeszło mi na pielęgnacje samego lakieru.Nie robiłem ani środka,ani nie używałem zadnych detailerów do szyb,opon,plastików itp.

Jeśli chodzi o te 9 godz. to dajmy na to ze na polerke przeznaczysz 5 godz. :kox: i co?wychodziło by na to że na kazdy element mniej wiecej pol godziny schodzi..To np.robie sobie taki blotki lub drzwi,nakladam produkt i mam 30 min szmatka w jednym miejscu przecierac?haha :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerka schodzi mi mniej więcej 2 godziny - ale to dokładna. sprzątanie wnętrza, wszystkie zakamarki, odkurzanko, mycie szybek, pastowanie opon itp. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem tego, jak piszecie, że z takimi produktami siedzieliście 4 godziny przy aucie. 4 godziny to ja potrafię siedzeć przy z swoim bez markowych kosmetyków :kox: najdłużej siedziałem 9 godzin przy samochodzie, ale jakieś kosmetyki miałem :kox:

9 godzin to rozgrzewka jeśli w dochodzi polerka...

No to ja naprawdę nie wiem co trzeba by robić i w jakim tempie żeby tak długo schodziło :mysli: Oczywiście te ponad 4 godziny zeszło mi na pielęgnacje samego lakieru.Nie robiłem ani środka,ani nie używałem zadnych detailerów do szyb,opon,plastików itp.

Jeśli chodzi o te 9 godz. to dajmy na to ze na polerke przeznaczysz 5 godz. :kox: i co?wychodziło by na to że na kazdy element mniej wiecej pol godziny schodzi..To np.robie sobie taki blotki lub drzwi,nakladam produkt i mam 30 min szmatka w jednym miejscu przecierac?haha :polew:

nie wiem co w tym śmiesznego? ręcznie to w ogóle polerowanie odpada... 30 minut nawet maszynowo to mało wierz mi. Mówimy o polerowaniu a nie o przecieraniu szmatką :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, tylko pamiętaj, że Ty masz już jakąś polerkę i że zawsze będzie łatwiej tak zrobić.

Ręcznie też można, bo przecież nie wszyscy mają polerkę więc też nie ma problemu z tymże zejdzie to dużo dłużej, bo trzeba poświęcić na to sporo siły, czasu i serca. Inaczej się nie da.

4h to zdecydowanie za mało na to żeby ogarnąć auto, nawet same polerowanie za pomocą UC. To nie jest wosk, że aplikujesz, czekasz i polerujesz. Tutaj trzeba polerować jedno miejsce dotąd, aż produkt zniknie, ale oczywiście nie można go nałożyć na aplikator nie wiadomo ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, tylko pamiętaj, że Ty masz już jakąś polerkę i że zawsze będzie łatwiej tak zrobić.

Ręcznie też można, bo przecież nie wszyscy mają polerkę więc też nie ma problemu z tymże zejdzie to dużo dłużej, bo trzeba poświęcić na to sporo siły, czasu i serca. Inaczej się nie da.

4h to zdecydowanie za mało na to żeby ogarnąć auto, nawet same polerowanie za pomocą UC. To nie jest wosk, że aplikujesz, czekasz i polerujesz. Tutaj trzeba polerować jedno miejsce dotąd, aż produkt zniknie, ale oczywiście nie można go nałożyć na aplikator nie wiadomo ile.

No w sumie dla chcącego to niby nic trudnego, tylko jak pomyśle ile by trwało ręczne polerowanie :rolleyes: Samo glinkowanie zajmuje kilka godzin jeśli chce się to naprawdę solidnie zrobić. Łukasz dopóki mnie nie uświadomiłeś to też żyłem w świecie nieświadomości i przecierania szmatką :wink4: Teraz wiem, że polerowanie to nie zabawa na 5 minut a kilkanaście bądź kilkadziesiąt godzin ciężkiej pracy... Na szczęście tak jak piszesz potem jest już łatwiej. Poza tym jestem w szoku jak długo wosk NXT utrzymuje się na aucie :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już kupować polerkę to minimum coś takiego (sprawdzona - działa w miarę sensownie):

http://megastore.pl/5869,Elektronarzedzia-profesjonalne_Polerki_Polerka-Sparky-148mm-1200W-PMB-1200CE.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej usunąć ślady po starych naklejkach i ogólnie stare naklejki z przedniej szyby. Mam dwie do usunięcia po starych winietach itp. Boje się trochę rozpuszczalnikiem bo jak jak chlapnie na deskę to może niezła plamka zostać?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej usunąć ślady po starych naklejkach i ogólnie stare naklejki z przedniej szyby. Mam dwie do usunięcia po starych winietach itp. Boje się trochę rozpuszczalnikiem bo jak jak chlapnie na deskę to może niezła plamka zostać?!

ja naklejki z szyb usuwałem żyletką, na ciepło, grzałem naklejkę suszarką a potem żyletką skrobałem i nie ma sladu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już kupować polerkę to minimum coś takiego (sprawdzona - działa w miarę sensownie):

http://megastore.pl/5869,Elektronarzedzia-profesjonalne_Polerki_Polerka-Sparky-148mm-1200W-PMB-1200CE.html

sparky daje radę :) do tego w miarę lekka i wygodna :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym niewielkim kosztem uzupełnić swój zestaw, więc jakby ktoś mógł polecić co warto (trzeba) dokupić do tego co mam aby nie dublować podobnych środków:

NXT Generation Tech Wax 2.0

Gold Class Rich Leather Spray

NXT Generation Car Wash

NXT Generation Glass Cleaner

NXT Generation Tech Protect

NXT Generation Spray Wax

Microfiber Wash Mitt

Z tego co troszkę poczytałem na pewno muszę dokupić glinkę (na ile jedna sztuka wystarczy, szybko ona się ściera?)

Dojdzie do tego ScratchX 2.0. No i jeszcze potrzebuję troszkę wyczyścić i odświeżyć tapicerkę na fotelach... Quik Out nada się chyba.

Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym niewielkim kosztem uzupełnić swój zestaw, więc jakby ktoś mógł polecić co warto (trzeba) dokupić do tego co mam aby nie dublować podobnych środków:

NXT Generation Tech Wax 2.0

Gold Class Rich Leather Spray

NXT Generation Car Wash

NXT Generation Glass Cleaner

NXT Generation Tech Protect

NXT Generation Spray Wax

Microfiber Wash Mitt

To jest to co masz na tą chwilę ?

Z tego co troszkę poczytałem na pewno muszę dokupić glinkę (na ile jedna sztuka wystarczy, szybko ona się ściera?)

Albo cały zestaw Clay Kit lub samą glinkę 3x50g.

Dojdzie do tego ScratchX 2.0.

To nie ma sensu. To jest tylko do miejscowych napraw.

Kup sobie Ultimate Compound.

No i jeszcze potrzebuję troszkę wyczyścić i odświeżyć tapicerkę na fotelach... Quik Out nada się chyba.

Tak, będzie idealny.

Coś jeszcze?

Można to mnożyć, ale co jeszcze planujesz zrobić ?

Brakuje aplikatorów, mikrofibr, czegoś do opon, plastików wewnętrznych i zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest wszystko co mam na chwilę obecną + kilka mniej markowych środków to czyszczenia felg i opon.

NXT Generation Tech Protect - nie jest do plastików wewnątrz auta?

Co planuje robić? Po prostu chcę w normalny sposób dbać o autko i mieć świadomość, że jest czyste i przede wszystkim satysfakcję ze spędzonego popołudnia na myciu. Napisz proszę jeszcze o co wzbogacić swój zestaw aby był w miarę kompletny... nie patrz na cenę... na chwilę obecną i tak wydam około 200-300zł a resztę uzupełnię po wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NXT Generation Tech Protect - nie jest do plastików wewnątrz auta?

A rzeczywiście nie zauważyłem :wink4:

Co planuje robić? Po prostu chcę w normalny sposób dbać o autko i mieć świadomość, że jest czyste i przede wszystkim satysfakcję ze spędzonego popołudnia na myciu. Napisz proszę jeszcze o co wzbogacić swój zestaw aby był w miarę kompletny... nie patrz na cenę... na chwilę obecną i tak wydam około 200-300zł a resztę uzupełnię po wakacjach.

To tak jak mówiłem - to co możesz dokupić to:

1. albo zestaw Smooth Surface Clay Kit albo same glinki Smooth Surface Clay Bar Replacement Kit (3 pack)

2. Ultimate Compound

3. Ultimate Quik Detailer - do użycia po każdym myciu

4. Hot Shine Tire Gel Kit w zestawie - środek do opon

5. Quik Out

6. do wyboru: aplikatory, mikrofibry, ręcznik do osuszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc.

A taka mała glinka to na ile wystarczy? I jak to się w ogóle stosuje? Cały samochód czyścić czy tylko miejsca, które tego wymagają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc.

A taka mała glinka to na ile wystarczy? I jak to się w ogóle stosuje? Cały samochód czyścić czy tylko miejsca, które tego wymagają?

Całe auto, a stosuje się to np. tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taki zestaw bylby dobry do A4 B6 grafitowy metalik :?:

1. Water Magnet Microfiber Drying Towel

2. Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

3. Deep Crystal® System Polish

4 Gold Class Liquid Car Wax

5. Quik Wax

6. Microfiber Wash Mitt

7. Soft Foam Applicator Pad

8. Supreme Shine Microfiber

9. Endurance High Gloss

10. Hot Rims All Wheel Cleaner

11. Quik Detailer Interior

12. Smooth Surface Clay Kit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taki zestaw bylby dobry do A4 B6 grafitowy metalik :?:

1. Water Magnet Microfiber Drying Towel

2. Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

3. Deep Crystal® System Polish

4 Gold Class Liquid Car Wax

5. Quik Wax

6. Microfiber Wash Mitt

7. Soft Foam Applicator Pad

8. Supreme Shine Microfiber

9. Endurance High Gloss

10. Hot Rims All Wheel Cleaner

11. Quik Detailer Interior

12. Smooth Surface Clay Kit

Ale namieszałeś włącznie z powielaniem produktów.

To ja może go zmodyfikuje i ustawie w jakiejś sensownej kolejności:

Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner lub NXT Car Wash

Smooth Surface Clay Kit

Ultimate Compound

Deep Crystal Step 2 Polish

NXT Tech Wax 2.0

Ultimate Quik Detailer

Endurance High Gloss lub Tire Gel - opony

Natural Shine - wnętrze

Akcesoria:

Water Magnet Microfiber Drying Towel

Microfiber Wash Mitt

Soft Foam Applicator Pad - 2 x 2-pack

Supreme Shine Microfiber - min. 3 szt.

To jest podstawowy zestaw do pielęgnacji. Reszta z Twojego zestawienia zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...