Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam poczytać ten wątek a nie iść na łatwiznę zadając jedno pytanie co kto poleca bo będziemy dublować wypowiedzi

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siema.

Mam pytanko odnośnie dobrych środków do czyszczenia tapicerki i drugiego do jej zabezpieczenia. Mam białą podsufitkę i trochę się ubrudziła :disgust:

PS. Szukałem ale ta wyszukiwarka nie jest chyba stworzona dla mnie. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC np. Nielsen Cyclone w rozcieńczeniu 1:10, należy uważać bo w Audi lubi się 'odklejać' oraz sterta mikrofibr, najlepiej (białych). Szczoteczka do paznokci. Do zabezpieczenia może posłużyć impregnat do tapicerek firmy np. 303. Możesz tez użyć dedykowanych środków do czyszczenia foteli itd, także firmy Nielsen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakaś konkretna odpowiedź. :hi:

Co znaczy że Audi lubi się odklejać? Oglądałem różne preparaty na tej stronie: Kosmetyki samochodowe - O sklepie | CarSPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakaś konkretna odpowiedź. :hi:

Co znaczy że Audi lubi się odklejać? Oglądałem różne preparaty na tej stronie: Kosmetyki samochodowe - O sklepie | CarSPA

Podsufitka lubi się odkleić, przez co tworzy się jakby taki pęcherz, więc trzeba uważać przy jej czyszczeniu, aby nie przemoczyć za bardzo jej.

CARSPA, jest ok, mają duży wybór, aczkolwiek nie robiłem tak zakupów. Od siebie, sprawdzone bym polecał showcarshine.pl, mrcleaner.pl, mxnowicki.pl, all4auto.pl, waxparadise.pl czy detailer.pl - we wszystkich wzorowa obsługa, duża ilość gratisów i rabat na zakupy oraz pomoc. Z tego co widzę, car spa nie posiada produktów Nielsena, więc może wybierz któryś z powyższych? Mariusz z showcarshine.pl udziela się na forum, więc może do niego uderz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podsufitka się odklei to można to jakoś naprawić, czy tylko wymiana? Powiedz może jaki nick ma ten Mariusz? A co do tych stron, to przejrzę ofertę. Miałem na jesień jakąś piankę do czyszczenia tapicerek, bodajże z firmy K2, ale niestety mocniejsze zabrudzenia tylko rozmywała... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsufitkę oczywiście można przykleić, ale jest trochę wtedy pracy przy zdejmowaniu. A mając na myśli Mariusza, mowa o tym wątku:

http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/www-showcarshine-pl-detailing-shop-rabat-porady-223807/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no mam nadzieję, że podsufitka przeżyje moje czyszczenie :kox: A mam pytanie jeszcze czym czyścić? Szczotką, czy gąbką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, nie bój się czyścić - ja swoje doświadczenia opieram na A4 B5, widzę że masz B7 więc może ten problem został wyeliminowany. Ja czyściłem szczoteczką i wycierałem mikrofibrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, nie bój się czyścić - ja swoje doświadczenia opieram na A4 B5, widzę że masz B7 więc może ten problem został wyeliminowany. Ja czyściłem szczoteczką i wycierałem mikrofibrami.

Ok. Na razie robię rozeznanie i na wiosnę wielkie czyszczenie wnętrza po zimie. :decayed: Dzięki za odpowiedzi. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG400 + Futro to nie będzie za mocne kombo do VAGa?

W ogóle Vario weź mi coś poradź, bo nie wiem jakie pady kupić itd.

Cutting, polishing i finishing pad? Jaki backplate?

Flexipads? Lake Country?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie idealne, ale zamiast Menzerny kup Scholla S2 Orange, 100% lepiej się na tym pracuje i nie pyli tak jak Menzerna

do tego kup pastę średniościerną np. S17 i wykończeniową np. S40 bo inaczej auto będzie wyglądało jak z wiocha.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcę Menzernę :decayed:

Nie mam jakoś zaufania do Sholla, wieeele prac widziałem na menzernie i efekty mnie powalały a na shollu może 2-3 i w sumie niczym się nie różniły, dlatego wolę menzernę XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: Menzerna przy Schollu to jak Seicento przy Audi A3, pracowałem na Menzernie i na Schollu i never ever Menzerna, ale twój wybór :whistling:

widziałeś prace na fotkach czy na żywo? nie mówię, że Menzerna nie daje rady ale na Schollu sama praca i zużycie specyfiku jest o 40-50% mniejsze, pylenie Scholla praktycznie zerowe a Menzerna pyli jak mąka, po Menzernie doczyszczanie trwało kilka godzin + 2 mycia, po Schollu nawet nie myłem auta a to wielka różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki setup będzie najlepszy tego sholla? Coś dobrze tnącego, polish i finish jakiś.

I jakie pady do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flexipads są dobre ale Urban też daje radę, jedynie co to Urbany wypraniu potrafią się lekko rozkleić, tzn rzep odchodzi od gąbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej nie wiem jakie te pady brać, bo flexi coś namieszane mają...

Finish FLEXIPADS SOFTOUCH WAFFEL 85MM - ShowCarShine - Detailing Shop

Polishing FLEXIPADS / MENZERNA PAD POLERSKI POMARAŃCZOWY POLISHING 80MM - ShowCarShine - Detailing Shop

Cutting FLEXIPADS / MENZERNA PAD POLERSKI BIAŁY CUTTING 80MM - ShowCarShine - Detailing Shop

Backingplate FLEXIPADS BACKING PLATE 75MM ULTRA SOFT - TALERZ OPOROWY MINI - ShowCarShine - Detailing Shop

Takie połączenie może być?

Na KA piszą mi żebym obydwóch past spróbował, ale wolę kupić ALBO to ALBO to a nie 2 naraz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcesoria i kosmetyki samochodowe: pasta, wosk -Auto Detailing Shop Poznań i kupuj Urbana

dlaczego 80mm ? to jest do małych powierzchni, bierz 135 albo 150 mm

Flexi ma Biały, pomarańczowy i żółty, biały twardy, pomarańcz średni i żółty miękki, ja mam tylko biały i żółty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wielkie pady mnie denerwują :decayed:

W sumie te pasty Sholla dużo droższe są niż Menzerna..

To wszysto to będzie tylko dla mojego użytku więc jakiś spektakularnych efektów się nie spodziewam, a że napyli to trudno :P

Podobno FG400 dobrze się rozprowadza i jest bardzo tłusta więc mało pyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...