Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie trochę mnie dzisiaj zaskoczył koncentrat MEGUIARS GLASS CLEANER :disgust: Rozcieńczyłem go 1:10 z wodą demineralizowaną i porażka... zostawia smugi, ciężko zrobić cokolwiek żeby to jakoś wyglądało. Szyby wyglinkowane, mycie na dwie mikrofibry-jedną myje, drugą wycieram do sucha. To już jakieś tam mr.cleanery i inne domowe specyfiki do szyb, których używałem do tej pory radziły sobie zdecydowanie lepiej.

Gdzie popełniłem błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja IronX'em psikalem felgi w chromie i nic sie z nimi nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę mnie dzisiaj zaskoczył koncentrat MEGUIARS GLASS CLEANER :disgust: Rozcieńczyłem go 1:10 z wodą demineralizowaną i porażka... zostawia smugi, ciężko zrobić cokolwiek żeby to jakoś wyglądało. Szyby wyglinkowane, mycie na dwie mikrofibry-jedną myje, drugą wycieram do sucha. To już jakieś tam mr.cleanery i inne domowe specyfiki do szyb, których używałem do tej pory radziły sobie zdecydowanie lepiej.

Gdzie popełniłem błąd?

ja rozcięńczyłem 1:10 ze zwykłą wodą i myję sie nim zajebiśćie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę mnie dzisiaj zaskoczył koncentrat MEGUIARS GLASS CLEANER :disgust: Rozcieńczyłem go 1:10 z wodą demineralizowaną i porażka... zostawia smugi, ciężko zrobić cokolwiek żeby to jakoś wyglądało. Szyby wyglinkowane, mycie na dwie mikrofibry-jedną myje, drugą wycieram do sucha. To już jakieś tam mr.cleanery i inne domowe specyfiki do szyb, których używałem do tej pory radziły sobie zdecydowanie lepiej.

Gdzie popełniłem błąd?

ja rozcięńczyłem 1:10 ze zwykłą wodą i myję sie nim zajebiśćie :wink4:

chyba ogarnąłem :gwizdanie:

problemem nie było rozcieńczenie, ani wcześniejsze glinkowanie tylko po prostu w czasie polerki/woskowania kładłem aplikatory nasączone różnymi specyfikami na przednią i tylną szybę, pewnie trochę zostało i stąd te smugi...

jeszcze raz porządnie wyczyściłem szyby i jest ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę mnie dzisiaj zaskoczył koncentrat MEGUIARS GLASS CLEANER :disgust: Rozcieńczyłem go 1:10 z wodą demineralizowaną i porażka... zostawia smugi, ciężko zrobić cokolwiek żeby to jakoś wyglądało. Szyby wyglinkowane, mycie na dwie mikrofibry-jedną myje, drugą wycieram do sucha. To już jakieś tam mr.cleanery i inne domowe specyfiki do szyb, których używałem do tej pory radziły sobie zdecydowanie lepiej.

Gdzie popełniłem błąd?

ja rozcięńczyłem 1:10 ze zwykłą wodą i myję sie nim zajebiśćie :wink4:

chyba ogarnąłem :gwizdanie:

problemem nie było rozcieńczenie, ani wcześniejsze glinkowanie tylko po prostu w czasie polerki/woskowania kładłem aplikatory nasączone różnymi specyfikami na przednią i tylną szybę, pewnie trochę zostało i stąd te smugi...

jeszcze raz porządnie wyczyściłem szyby i jest ok :good:

no właśnie miałem Ci napisać o tym, bo ja ostatnio pomyliłem mikrofibry i wziąłem do szyb tą którą chwilę wcześniej wycierałem Silk Detailera :gwizdanie:, i byłem lekko zdziwiony o co kaman :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś zna pady Foracla czy jak to się pisze, jakie opinie ?

Chodzi CI o Faracele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba Faracele, zapomniałem poprawnej nazwy

Faracela, to ta firma która robi popularna pastę G3 :naughty:, ja w robocie pracuję na takiej czarnej i nawet daje sobie radę na nowym lakierze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz już BP na rzep to bierz Flexipads :wink4:

Farecla nie potrzebuje BP ale ten plastikowy gwint itp. ... zresztą na poczatke możesz spróbować , ja bym wlał dolożyć kilka dukatów i kupić np. Flexipads i do tego Menzerna :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zastanawiałem nad Flexipads i Farecla, polerki jeszcze nie mam ale szykuję grunt, będę UltimateCompound korektę robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zastanawiałem nad Flexipads i Farecla, polerki jeszcze nie mam ale szykuję grunt, będę UltimateCompound korektę robił

troszkę słabawa pasta na lakier VAG , ale na Twoim cacku może zda egzamin ... może spróbuj jednak Menzernę :naughty: są dostępne już w opakowaniach 250 ml ew. 3M 100 gr :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Farecla :cool1:

dokładnie tak jak piszesz :good:

właśnie się zastanawiałem nad Flexipads i Farecla, polerki jeszcze nie mam ale szykuję grunt, będę UltimateCompound korektę robił

troszkę słabawa pasta na lakier VAG , ale na Twoim cacku może zda egzamin ... może spróbuj jednak Menzernę :naughty: są dostępne już w opakowaniach 250 ml ew. 3M 100 gr :wink4:

ja też sie bede skłaniał Ku Manzernie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręcznie robiłem UC i efekt jest :gwizdanie: a co dopiero jak Makitę wezmę w obroty, lakier jest dosyć miękki, po UC Dodo będzie aplikowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręcznie robiłem UC i efekt jest :gwizdanie: a co dopiero jak Makitę wezmę w obroty, lakier jest dosyć miękki, po UC Dodo będzie aplikowany

na Vagowskim lakierze UC ręcznie to sie trzeba namachać żeby efekt był :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Vagowskim lakierze UC ręcznie to sie trzeba namachać żeby efekt był :decayed:

Maszynką też :wink4:

... po UC Dodo będzie aplikowany

DJLP ( DJLPL ) ? Mam ten drugi , bardzo dobry cleaner :good:[br]Dopisany: 01 Sierpień 2011, 22:25_________________________________________________Po polerce jeszcze IPA przetrzyj całość :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...