Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Przy włączaniu świateł zapala się kontrolka od hamulców


Ksiazulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem A4 z 2002 r 1,9 TDI i ostatnio pojawił mi sie pewien problem a mianowicie przy włączeniu świateł na wyświetlaczu zapaliła mi sie kontrolka od hamulców (dodam tylko że poprzedni właściciel przerabiał światła na ksenon). po zgaszeniu silnika i uruchomieniu ponownie problem ginie, płynu hamulcowego jest dosyć klocki też ok nie mam pojęcia co to za magia.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podociskaj kostki na przetwornicach i zobacz,czy się przetwornica nie styka z elementem blaszanym karoserii-możliwe przebicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sprawdź też, czy przetwornica nie jest za blisko sterownika ABS. Kolega tak miał w B6 - przetwornica zamocowana do pompy ABS'u i co kilka dni zapalała mu się kontrolka na liczniku. Przełożyłem mu przetwornicę w inne miejsce (z dala od sterownika) i kilka miesięcy spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sprawdź też, czy przetwornica nie jest za blisko sterownika ABS. Kolega tak miał w B6 - przetwornica zamocowana do pompy ABS'u i co kilka dni zapalała mu się kontrolka na liczniku. Przełożyłem mu przetwornicę w inne miejsce (z dala od sterownika) i kilka miesięcy spokój.

zgadza się :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręce mi opadają rok jezdziłem na hidach w lampach sonar,teraz założyłem oryginalne valeo też z hidami i nie mogę się pozbyć co jakiś czas wyskakującego błędu bremse esp i ręczny,przetwornice dałem w zderzak 1 dzień było oki i znowu błędy czsami 3 razy na dzień,może przetwornica któraś uszkodzona i tak sieje... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka bremse często zapala się w momencie spadku napięcia (systemy bezpieczeństwa związane z ukł. hamulcowym ABS, ESP pierwsze sygnalizują zbyt mały prąd potrzebny do właściwego ich funkcjonowania), może przy włączaniu twoich HIDów występuje duży chwilowy spadek napięcia?

U mnie po wymianie akumulatora od 5 miesięcy kontrolka nie zapaliła się, a komunikat bremse wyskakiwał przy odpaleniu auta i w momencie zadziałania ESP (w zimie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem jak włączam światła to od czasu do czasu zapalają się kontrolki ABS-ESP i oczywiście montowałem ala hid Xeon tylko, że przetwornice mam pod lampami i niema możliwości jakiegoś styku z masą, czyli co za dużo prądu przy zapalaniu świateł spadek napięcia i przez to świecą sie kontrolki czy co? HELP ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...