Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Malowanie elementu


ezc1

Rekomendowane odpowiedzi

No wychodzi w tych okolicach w sumie teraz wszedzie ok 300 za element wołają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście tutaj lakiernik ma do czynienia z drobnym elementem na dodatek jest już zapodkładowany, pozostaje tylko matowić, rzucać kolor i bezbarwny... robota na hm... 30 minut bez suszenia. Popytaj po zakładach u siebie i nie daj się naciągnąć bo stwierdzenie "od elementu" jest za***iście nieuczciwe, wystarczy porównać maskę-klapę vs taki śmieszny kawałek włókna. Kwota 150 zł i tak wydaje mi się troszkę zawyżona, szukaj i pytaj i walcz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za ten spoiler to też kosmos js bym sam spróbował,matujesz,baza,klar i gotowe :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za ten spoiler to też kosmos js bym sam spróbował,matujesz,baza,klar i gotowe :gwizdanie:

Jeszcze trzeba mieć czym to pomalować :wink4: ja mam znajomego lakiernika i tylko do niego bym podjechał i sam sobie wszystko zrobił a jemu dał na flaszkę za użyczenie sprzętu. Tylko trzeba mieć jeszcze pojęcie jak to zrobić a kolega raczej sie w takie coś nie bawi ani nie bawił wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić sprey nabity profesjonalną farbą w odpowiednim kolorze,a potem klar,przed nałożeniem podkładu zmatuj powierzchnię,zakładam,że element jest już po podkładzie jak napisali,banalnie proste za całość zapłacisz jakieś 60pln :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100-120 zł Nie daj się naciągnąć na większą kwote. Malowałem ostatnio u lakiernika podobny "rozmiarowo" element i zapłaciłem 100zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić sprey nabity profesjonalną farbą w odpowiednim kolorze,a potem klar,przed nałożeniem podkładu zmatuj powierzchnię,zakładam,że element jest już po podkładzie jak napisali,banalnie proste za całość zapłacisz jakieś 60pln :kox:

Nie wiem dlaczego ale jestem strasznie wrogo nastawiony do spray-ów :kwasny: dużego fiata można tak malować ale nie B6 :no: różnica zawsze bedzie zauważalna i nikt mi nie wmówi, ze nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w spreju możesz kupić farbę specjalnie dobraną do danego odcieniu z uwagą na stopień wyblaknięcia koloru. A jeśli będzie to oddzielny element z jakim masz doczynienia to tym bardziej nie będzie widać jeśli będzie względnie dobrane i położone. Jeśli miałbyś łączyć stary i nowy kolor na elemencie widział byś różnice lecz na osobnym elemencie nie dopatrzysz się. Ale i tak nie popieram w sumie sprejów ale czasem warto pójść na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w spreju możesz kupić farbę specjalnie dobraną do danego odcieniu z uwagą na stopień wyblaknięcia koloru. A jeśli będzie to oddzielny element z jakim masz doczynienia to tym bardziej nie będzie widać jeśli będzie względnie dobrane i położone. Jeśli miałbyś łączyć stary i nowy kolor na elemencie widział byś różnice lecz na osobnym elemencie nie dopatrzysz się. Ale i tak nie popieram w sumie sprejów ale czasem warto pójść na łatwiznę.

stary kolor?? :mysli:

blakniecie :mysli:

to b6 byly malowane akrylami czy moze arbami ftalowymi ?? :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działaj spreyem będziesz miał satysfakcję :good:

:doh1:

ezc1 Jeżeli chcesz mieć wszystko :good: nie baw się w żadne spraye ! to nie jest motorynka żeby sprayu używać :wallbash:

A żeby zapłacic 300 zł za pomalowanie takiego elementu, to musiałbym mieć naprawde nie równo pod sufitem.

Jeżeli lakiernik jest wporządku to powie ci 100-150 max. Ale znajdą sie tacy, którzy będą chcieli 200-300zł, a to już jest wyzysk według mnie.

Rozumie że pomalowanie elementu to jest koszt 300zł... ale nie takiego :wallbash: Panowie bez przesady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działaj spreyem będziesz miał satysfakcję good

generalnie są spreye do kupienia w lakierni które Ci nabija z numeru farby i lakier bezbarwny też w spreyu tylko kwestia dobrego przygotowania i podkładu to nie jest zbyt wielki element by było widać kolosalną różnicę...a ile satysfakcji ze zrobiłeś coś sam... a normalny lakiernik nie szaleniec weźmie za to około 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działaj spreyem będziesz miał satysfakcję good

generalnie są spreye do kupienia w lakierni które Ci nabija z numeru farby i lakier bezbarwny też w spreyu tylko kwestia dobrego przygotowania i podkładu to nie jest zbyt wielki element by było widać kolosalną różnicę...a ile satysfakcji ze zrobiłeś coś sam... a normalny lakiernik nie szaleniec weźmie za to około 150 zł

No tak a myslisz ze za spray-e ile zapłacisz?? 15zł??

- Podkaład w spray-u - powiedzmy 15zł

- baza - 15zł jak nie więcej bo 100gram bazy tyle kosztuje a jeszcze muszą ci to nabić w spray, bedziesz potrzebował jakieś 2 setki czyli licz te 30zł (minimum)

- Lakier bezbarwny na moje tez jakieś 30zł

- papier do szlifowania podkałdu - 2zł :)

Sumując: 77zł :blink: i jeszcze nie wiesz czy ci to wypali i jak to bedzie wyglądać a lakiernik zabierze za to 100 - 150 i wiesz ze bedzie to zrobione profesjonalnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna puszka bazy w sprayu starczy w zupełności.Jeżeli wcześniej nie miał do czynienia z malowaniem to niech sam się za to nie bierze.Niech zostawi to fachowcom.Ostatnio malowałem sprayem cały błotnik w warunkach polowych.Po polerowaniu nikt nie rozpoznał że to było było robione sprayem.Dodam tylko że malowanie sprayem wymaga trochę doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spreyem to tylko na murach kiedys ;) ale boje ze bedzie inny odcien koloru po takim spreju, wole dac do lakiernika jutro moze pojezdze i sie popytam ile by chcieli za taki element, gora 150 zl moge zaplacic wiecej napewno nie dam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiernik i tak kupi farbe w mieszalni lakierów. A tam i Ty możesz ję kupić i nabiją ją do butli Spray .Inna sprawa że lakiernik zrobi to lepiej od amatora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...