Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana lusterka bocznego


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry opis Domino właśnie zabieram się do wymiany lusterka,pozdrawiam.

no to dawaj, bo już z rok na taśmie to trzymasz... :polew: :polew: :polew::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, jest łatwiejszy sposób, gdy chce wymienić tylko obudowy lusterek? Dzięki i pozdrawiam :):):)

jak poczekasz do popołudnia to ja postaram się odpowiedzieć :decayed: będę dziś próbował takiego zabiegu :wink::decayed:

---------- Post dopisany at 12:14 ---------- Poprzedni post napisany at 07:41 ----------

Dla potwierdzenia - da się w 15 min. zdjąć 2 szt. bez odkręcania całego:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dawaj, bo już z rok na taśmie to trzymasz... :polew: :polew: :polew::wink4:

Czy mógłbyś poprawić zdjęcia w pierwszym poście? :wink:

---------- Post dopisany 18-05-2012 at 12:28 ---------- Poprzedni post napisany 15-05-2012 at 13:31 ----------

Któregoś pięknego niedzielnego poranka wyszedłem po coś do auta i taki widok mnie zastał...

ee4fe7cb36195d9dm.jpg

jak widać na zdjęciu poniżej- auto zaparkowane na chodniku jednym kołem-widocznie komuś było za wąsko...

00a33b612bb3e36dm.jpg

trzeba było coś z tym zrobić...

Więc zaczynamy od zdjęcia tego plastiku-podważyć srubokrętem i odchodzi

d8961f658ee3ac74m.jpg

Odkręcamy śrubę trzymającą "ramię" lusterka

502b285b287492fbm.jpg

teraz trzeba zdjąć boczek drzwi,żeby się dostac do wtyczki i wyjąć kabel lusterka

zdejmujemy listwę,podważając stronę od zawiasów auta

858da8a2b662fc76m.jpg

teraz 5 śrub-to jest strona pasażera w "angliku"- w europejskiej wersji auta,będzie to po prawej stronie

056f99b6ef944d19m.jpg

teraz od dołu,ciągniemy od drzwi i do góry,żeby zdjąć boczek-są dwie plastikowe spinki w górnych rogach-one trzymają "górę" boczka,ale spokojnie,żeby nie wyrwać kabli w środku...

odpinamy cięgno klamki

9520bbc74127c28dm.jpg

potem kostki od głośnika

ba0db26967730bedm.jpg

...i od modułu...

f40ffa09e202946am.jpg

boczek można odłożyć na bok,teraz odkręcamy głośnik,żeby mieć dostęp do okablowania lusterka-trzy śrubki

f0d16eedf2b55e8bm.jpg

...odpinamy kostkę od modułu...

b0407e84d881176am.jpg

i wyjmujemy na zewnątrz,przez otwór głośnika

teraz wyjmujemy ramię lusterka z mocowania w drzwiach,odchodzi w miarę łatwo,bo trzyma się teraz tylko na tych dwóch bolcach(śrubę odkręciliśmy wcześniej)

a1afc73079857f7am.jpg

...i wyjmujemy piankę uszczelniającą

506b63ce0ab582c4m.jpg

teraz przez otwór głośnika,odpinamy kable od mocowań do elementów wewnętrznych drzwi-trudność polega na tym,że nic nie widać,przeszkadza prowadnica szyby i jest trochę taśmy,którą trzeba oderwać,albo wyjąć plastikowy uchwyt-tak, czy inaczej-jest trudno i to zabiera najwięcej czasu,jak z tym się uporamy-wyjmujemy kabel z wtyczką od góry-lusterko mamy odpięte i odkręcone...

teraz przełożenie plastikowej obudowy ze starego-do nowego/używanego-jakkolwiek zwał-tego,które zamierzamy zamontować...

...dwie śrubki,od spodu lusterka

59964dd9549a839em.jpg

i od wewnątrz odpinamy szkło lustra z tych spinek plastikowych

060f7588570e13cdm.jpg

odpinamy wtyczki od ogrzewania lusterka i jeśli ktoś ma -od czujnika zmierzchu

32a87d1b45f0d84dm.jpg

zdejmujemy plastikową obudowę lusterka i przekładamy do "nowego"

c000dd38097ed7c4m.jpg

teraz do jakiegoś długiego pręta,przyklejamy taśmą kostkę od "nowego" lusterka

80dc41391ebdc545m.jpg

... i wkładamy w otwór od góry drzwi,aż do dołu,gdzie jest otwór głośnika...

fa68fcac21e469a6m.jpg

podpinamy kostkę i składamy wszystko w odwrotnej kolejności

---------- Post dopisany at 12:30 ---------- Poprzedni post napisany at 12:28 ----------

eee, guzik poprawione, widać tylko miniaturki :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie wskazać które śruby należy odkręcić aby unieść ramę szyby bo za nic nie mogę umieścić lusterka na swoim miejscu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby rama poszła do góry musisz odkręcić mechanizm szyby.

na maila mogę wysłać gdzie są śruby mocujące ramkę szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, czy udało się komuś przepchnąć dodatkowe kable do lusterka bez jego demontażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam pytanie w temacie lusterek. Otóż u siebie mam od anglika i zakupiłem europejskie i czy jest możliwość zamontowania tych europejskich ale przełożenia do nich obudowy od starych tj.anglika. To nie musiałbym malować nowo zakupionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam pytanie w temacie lusterek. Otóż u siebie mam od anglika i zakupiłem europejskie i czy jest możliwość zamontowania tych europejskich ale przełożenia do nich obudowy od starych tj.anglika. To nie musiałbym malować nowo zakupionych.

obudowy powinny pasować bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dzisiaj przez swoją głupotę straciłem lusterko zewnętrzne lewe. Mam na aucie lusterko tylko sterowane elektrycznie, a na aledrogo znalazłem w tym samym kolorze tylko że dodatkowo grzane. Czy przeszkadza to montażu u mnie? Kostki są takie same? Będzie można dalej sterować elektrycznie?

Mechanizm otwierania i wtyczki mam całe przy lusterku, w związku z tym czy mogę przełożyć tylko tą część "ruchomą" lusterka? Nie wiem czy mnie rozumiecie :decayed: Chce ominąć procedurę rozbiórki połowy samochodu.

Foto mojego lustra poniżej

Fotka2894.jpg

---------- Post dopisany 26-10-2013 at 12:57 ---------- Poprzedni post napisany 25-10-2013 at 23:42 ----------

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę mechanizm lusterka masz cały. Więc zakładaj tylko obudowę i masz problem z głowy.

Został mi tylko metalowy stelaż. Reszta się wysypała. Kupiłem całe i zrobię przekładkę....jak się da :kwasny:

A jak się ściąga obudowę z lusterka? :kwasny:

Już sobie poradziłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat. Nie działa mi regulacja lewego lusterka. Będę wymieniał mechanizm podnoszenia szyby także zobaczę co tam się dzieje. Co najpierw sprawdzać?

- przewód od lusterka do modułu w drzwiach? Ściągać obudowę z lusterka żeby zobaczyć czy przewód jest ok?

- a może sam przycisk regulacji lusterek? Jak się go demontuje?

- obstawiam, że mógł polecieć przewód w harmonijce w drzwiach. O ile wiem gdzie jest kostka od lusterka w module w drzwiach to nie mam pojęcia gdzie ten przewód leci dalej.

Ktoś pomoże? Prawe lusterko działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko.

Szukam już od godziny na forum i nic nie wynalazłem.

Jak jest z lusterkami od "anglika" do "europejczyka" - czy one się czymś różnią?? Jeśli tak to czym?? Bo muszę wymienić lewe lustro a na "alledrogo" są głównie od anglików.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pasują lusterka od anglików do europejczyków, a różnica jest taka, że lusterko będzie zwrócone w stronę kierowcy pod innym kątem, i może nie wystarczyć regulacji żeby je dobrze ustawić.

A wkłady są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 
W dniu dzisiejszym taka sama sytuacja jak u kolegi, który zaczynał temat. Wychodzę w niedzielę rano... a lusterko upie#$%@# :( Złamane metalowe mocowanie. Lusterko rozebrałem, a mocowanie skleiłem na poxipol. Dam znać czy zdało to egzamin czy to bez sensu. Pytanko jeszcze: czy B7 miały składane lusterka? Da się takie dostać i zamontować?

EDIT: poxipol dał radę. Lusterko się trzyma i musi wytrzymać do wiosny. Jak zrobi się cieplej wymienię ramię lusterka :)

Edytowane przez dimitriii
update posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dimitriii napisał:

Pytanko jeszcze: czy B7 miały składane lusterka? Da się takie dostać i zamontować?

Miały, da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...